U utorak, 30. rujna 2025. godine, u 11.15 sati, ispred Salona Grada Rijeke, gradonačelnica Rijeke Iva Rinčić i potpredsjednik Vlade Republike Hrvatske te ministar prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine Branko Bačić dat će izjave za medije.

Gradonačelnica i ministar izjave će dati nakon sastanka na temu nekretnina na području Rijeke koje su u Rijeke koje su u vlasništvu Republike Hrvatske i drugim projektima od interesa za Grad Rijeku, a u nadležnosti su Ministarstva prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine.

Uz gradonačelnicu, sastanku će nazočiti i zamjenici gradonačelnice Vedran Vivoda te Aleksandar-Saša Milaković, Ante Mađerić, pročelnik Upravnog odjela za financije, Ljiljana Buljan, pročelnica Upravnog odjela za urbanizam, prostorno uređenje i graditeljstvo te Mirjana Smokrović Koludrović, voditeljica Odsjeka, Upravni odjel za gradsku imovinu.

Uz ministra, sastanku će nazočiti Ivana Pintar, ravnateljica Uprave za upravljanje i raspolaganje nekretninama, Bojan Linardić, ravnatelj Zavoda za prostorni razvoj te Ana Favro Šaban, savjetnica ministra.

Tijekom boravka u Rijeci, ministar Bačić sa suradnicima posjetit će i riječki Pomorski fakultet gdje će biti održana Javna prezentacija o Prijedlogu Prostornog plana IGP-a u Jadranskom moru.

Suradnica za odnose s medijima
Iva Balen