U Parku Jože Vlahovića na Krnjevu svečano je otvoren obnovljeni skate park. Prostor je oplemenjen velikim muralom, a Skate kluba Cherry organizirao je skateboard natjecanje uz nastupe DJ-eva, projekcije filmova i koncerte riječkih bendova.

Otvorenju su prisustvovali zamjenik gradonačelnice Rijeke Vedran Vivoda, predsjednik Skate kluba Cherry Adrian Josipović, direktor tvrtke Petarda d.o.o., koja je izvodila radove, Marin Dundić te brojni članovi kluba. Poseban gost cjelodnevnog programa bio je muralist Marin Remić, poznat kao Tužni Marin u Čizmama, koji je svojim prepoznatljivim stilom oplemenio prostor velikim muralom. Uz zagrebačkog ilustratora Tužnog Marina, dio grafita su iscrtali članovi riječke Grupe HTG, Hartera tvornica grafita.

Otvorenje Skate parka

Skate park dobio veliki mural

Zamjenik gradonačelnice Vivoda prisjetio vremena kada je kao dječak vozio role po drvenom skate parku na Trgu 111. brigade, kada im je to bio vrhunski prostor.
“No ovaj skate park je ipak nešto posebno. Rijeka je uložila više od 400 tisuća eura u obnovu prvog službenog skate parka, potpuno prilagođenog suvremenim standardima skateboardinga. No najveća vrijednost ovog projekta nije u infrastrukturi, već u činjenici da je nastao kroz dijalog s vama, mladima. Vi ste sudjelovali u ideji, oblikovanju i stvaranju, i zato ovaj prostor nosi vašu energiju i viziju”, rekao je Vivoda te zahvalio članovima Skate kluba Cherry i svima koji su doprinijeli projektu.

“Ulaganje u mlade je ulaganje u budućnost Rijeke. Ovo nisu samo beton i rampe, ovo je mjesto gdje se susreću strast, kreativnost i zajedništvo. Skate, smijeh i druženje neka počnu!”, poručio je zamjenik gradonačelnice i skejterima poželio da uživaju u svakom triku i svakoj vožnji.

Otvorenje Skate parka

Riječki skejt park trenutno najmoderniji u Hrvatskoj

Predsjednik Skate kluba Cherry Josipović zahvalio je Gradu Rijeci na potpori u svakom koraku obnove parka.
“Ovo je nestvarno dobro. Dobili smo park koji je najljepši u Hrvatskoj, a možda i šire”, rekao je Josipović te zahvalio brojnim volonterima , članovima kluba i prijateljima skejtanja iz Rijeke, Zagreba i Ljubljane, koji su u obnovu parka uložili rad i strast.

U popodnevnim satima održano je skateboard natjecanje pod nazivom “Trick for Cash & Tricks for Stuff”, uz DJ nastupe koji su pratili događanja tijekom cijelog dana. Večer je donijela tri filmske projekcije, prvo je prikazan inkluzivni animirani film “Nema mjesta” kolektiva Film svima, zatim je premijerno prikazan riječki skate video “BP 2”, nastavak kultnog videa starog 13 godina, snimanog u starom riječkom skateparku. Program je zaključila premijera dokumentarnog filma riječkog brenda 2impl3 Skateboards, koji prikazuje proces izgradnje skateparka te donosi nove skate video materijale snimljene u obnovljenom prostoru.

Otvorenje Skate parka

Dio grafita su iscrtali članovi riječke Grupe HTG, Hartera tvornica grafita

Glazbeni dio programa upotpunili su nastupi riječkih bendova Lynco, Astro Glitch Shifters i NO CV.

Skate park na Krnjevu, prvi i zasad jedini službeni skate park u Rijeci, izgrađen je 2005. godine. Nedavno je doživio značajnu modernizaciju – radovi na rekonstrukciji započeli su u svibnju 2025., a završeni tijekom ljeta. Projekt je izradila tvrtka CPM ING d.o.o. iz Vinkovaca, koja je također bila zadužena za nadzor, dok je izvođenje radova povjereno tvrtki Petarda d.o.o. iz Zagreba. Rekonstruirano je ukupno 700 četvornih metara parka, izgrađeno je 13 rampi povezanih voznim površinama, a dodatno su postavljena i tri metalna elementa. Posebnost obnove je činjenica da je završna obrada izvedena ručno, gliterima.

Skate park je obnovljen kroz program održavanja komunalne infrastrukture Grada Rijeke. Trenutno je najmoderniji u Hrvatskoj, a ukupna vrijednost izvedenih radova iznosila je 414.179,07 eura.