U subotu je u organizaciji Vijeća MO Pehlin održana ekološka akcija čišćenja područja Mistraž bare i pješačkih puteva prema bari.
Akcija je organizirana uz pomoć i suradnju s KD Čistoćom čiji su djelatnici već od ranog jutra prionuli poslu. Uz pješačke puteve prema bari neodgovorni pojedinci odbacili su velike količine smeća te je akcijom uklonjeno dosta otpada. Akciji su se odazvali mještani starije životne dobi, članovi Pehinarskih feštara i djeca Osnovne škole Pehlin, također su pomogla u čišćenju.
- Okupljanje volontera
- Dio sakupljenog otpada
- Volonteri na bari
Organizirano je i cijepljenje rašeljki plemkama trešnje. Isto se provodi već nekoliko godina, te su prve cijepljene trešnje već narasle. Za sve sudionike osigurane su rukavice za rad, te ručak koji je oko 12 sati podijeljen uz Mistraž baru. Zahvaljujemo se svim vrijednim volonterima koji su se odazvali akciji i apeliramo sve sugrađane ne zagađujmo, već čuvajmo okoliš!
- Sakupljanje otpada
- Ukrcavanje u kamion
- Djeca OŠ Pehlin





