U četvrtak, 28. svibnja 2026. godine, u 13:30 sati u Salonu Grada Rijeke (Korzo 16, 1. kat) održat će se primopredaja ključa Grada Rijeke studentima, čime službeno započinje ovogodišnji Student Day Festival.
Na primopredaji će sudjelovati:
- Iva Rinčić, gradonačelnica grada Rijeke
- dr. sc. Irena Vodopija Krstanović, prorektorica za studije, studente i osiguravanje kvalitete Sveučilišta u Rijeci
- Lucija Žeželj, predsjednica Studentskog zbora Sveučilišta u Rijeci
Student Day Festival, najveće studentsko događanje u regiji, održava se od 28. svibnja do 3. lipnja 2026. godine, a okupit će tisuće studenata. Bogat program festivala i ove godine donosi niz sportskih, edukativnih, kreativnih i zabavnih aktivnosti. Informacije o programu na Facebook i Instagram profilima Student Day Festivala.
Festival i ove godine stavlja naglasak na humanitarne aktivnosti kroz suradnju s Azilom za pse Viškovo, promovirajući empatiju i solidarnost.
Student Day Festival organiziraju Sveučilište u Rijeci, Studentski zbor Sveučilišta u Rijeci i Studentski centar Rijeka, uz podršku Grada Rijeke i Primorsko-goranske županije te sponzora.
Suradnica za odnose s medijima
Gordana Brkić Žagar