Na postamentima na Korzu postavljena je izložba „Moje mjesto pod suncem“ koja progovara o konkretnoj problematici dječjeg siromaštva te ukazuje na poraznu sliku socijalne nejednakosti.

Izložbu su povodom Međunarodnog dana međusobnog pomaganja postavili Centar za kulturu dijaloga i Udruga Šarolija, koji provode istoimeni program vezan uz intenzivni i svakodnevni rad s djecom koja žive ispod ruba siromaštva.

Cilj izložbe je ukazivanje i osvještavanje javnosti o poraznoj i potresnoj slici socijalne nejednakosti među djecom, pogubnog utjecaja siromaštva na djecu, kao i razbijanje postojećeg društvenog tabua na temu siromaštva.

Događaju je prisustvovao gradonačelnik Vojko Obersnel koji je kazao kako Grad Rijeka provodi svoj socijalni program kojim se djeci i obiteljima koji žive ispod praga siromaštva osiguravaju usluge kao što su školski pribor, prehrana i javni prijevoz, no istaknuo kako bi bez rada udruga civilnog sektora pomoć socijalno ugroženim skupinama bila na nižoj razini nego što je to danas.

Međunarodni dan međusobnog pomaganja - Otvorena izložba „Moje mjesto pod suncem“

Izložba „Moje mjesto pod suncem“ ukazuje na potresnu sliku socijalne nejednakosti među djecom

Otvorenju izložbe nazočili su i socijalna pedagoginja programa „Moje mjesto pod suncem“ Ana Karakaš, novinarka Maja Sever, glazbenik Damir Urban te vlasnica pizzerije Maslina Ana Maleš Džida, pozvavši sve zainteresirane, a posebno poslovne subjekte da sudjeluju i pomognu u proširenju ove hvalevrijedne inicijative.

U sklopu programa „Moje mjesto pod suncem“, četrdesetak volontera Centra za kulturu dijaloga i Udruge Šarolija pomažu oko četrdeset djece – korisnika socijalne samoposluge organizirajući aktivnosti poput asistencije u učenju, kreativnih radionica, izlete i posjete kulturnim i sportskim sadržajima, dok njihovim roditeljima pružaju psihosocijalnu podršku kroz radionice i edukaciju. Program, uz pizzeriju Maslina, financijski podržavaju antikvarijat Ex Libris i bistro Mornar.

Izložba će na Korzu biti postavljena do 5. studenog.