U Hrvatskom kulturnom domu na Sušaku održana je svečanost proglašenja i dodjela nagrada za najuspješnije riječke sportašice i sportaše u protekloj godini.

Ovaj godišnji izbor zbiva se pod organizacijom Zajednice sportskih udruga grada Rijeke „Riječkog sportskog saveza“ koji je odabrao najuspješnije sportašice i sportaše individualnih i ekipnih kategorija, kao i u različitim dobnim skupinama, a nagrađeni su i najbolji sportaši s invaliditetom te zaslužni sportski djelatnici.

Svečanosti su nazočili brojni riječki sportaši i predstavnici klubova, kao i predstavnici Riječkog sportskog saveza, Grada Rijeke i Primorsko-goranske županije. Nagrade sportašima uručio je gradonačelnik Rijeke Vojko Obersnel koji je čestitao zaslužnima, posebno istaknuvši njihovu želju za treniranjem i pobjeđivanjem koja ih odvaja od konkurencije.

Nagrade za najbolju sportašicu, odnosno sportaša u pojedinačnoj kategoriji dobili su Mirna Bosak, kuglačica KK Mlaka, zlatna u pojedinačnoj kategoriji na Svjetskom kupu, te šahist ŠK Rijeka Marin Bosiočić, seniorski prvak Hrvatske i zapaženi reprezentativac.

Za najbolju riječku žensku ekipu proglašen je Kuglački klub Mlaka čije su kuglačice uz titulu prvakinja države osvojile i zlato na natjecanju Svjetskog kupa te drugo mjesto kuglačke Lige prvaka. U ekipnoj kategoriji nagradu su ponijeli nogometaši HNK Rijeka koji su uz drugo mjesto HNL-a u protekloj godini osvojili i Hrvatski kup.

Najuspješnija ženska kadetska ekipa: Hrvatski akademski odbojkaški klub Rijeka
Najuspješnija muška kadetska ekipa: Vaterpolski klub Primorje EB

Najuspješnija kadetkinja: Laura Lisac, Karate klub Delta
Najuspješniji kadet: Mateo Pejić, Boksački klub King

Najuspješnija ženska juniorska ekipa: Štafeta 4×100 M mješovito Plivačkog kluba Kantrida (Anja Juričić, Meri Mataja, Suzana Ćorić i Klara Kosanović)
Najuspješnija muška juniorska ekipa: Dvojac bez kormilara Veslačkog kluba Jadran (Goran Mirić i Matej Stilin)

Najuspješnija juniorka: Anamarija Grdić, Kuglački klub Mlaka
Najuspješniji junior: Leon Petz, Boćarski klub Vargon

Najuspješniji junior – sportaši s invaliditetom: Luka Wagner, Boćarski klub osoba s invaliditetom Pulac
Najuspješniji senior – sportaši s invaliditetom: kuglač Vedran Dumenčić, Sportski klub slijepih Rijeka
Najuspješnija sportašica – kategorija gluhi sportaš: kopljašica Laura Štefanac, Atletski klub Kvarner

Najuspješniji sportski djelatnik: Tonči Mikac, trener Kuglačkog kluba Mlaka
Dobitnik nagrade za iznimna sportska dostignuća u 2019. godini: Klub sinkroniziranog plivanja Primorje AM
Dobitnik posebnog priznanja za iznimno uspješan dugogodišnji rad: Slobodan Čegar, trener Kluba dizača utega Kvarner

Skip to content