U srijedu i četvrtak, 19. i 20. travnja 2017. godine održani su sportski turniri u sklopu Dana Trsata i Dana MO Grad Trsat. Natjecanje u rukometu za djecu osnovnoškolskog uzrasta održano je u Dvorani mladosti, dok je turnir u pikadu za umirovljenike održan u prostorijama Kluba umirovljenika Trsat.

Prvoga dana rukometnog turnira odigrane su utakmice po skupinama, dok su u četvrtak odigrane preostale utakmice doigravanja te polufinala i finale. Među najuspješnijim ekipama bili su RK Pećine (1. mjesto), RK Čavle (2. mjesto) i RK Trsat (3. mjesto) kojima su podjeljene medalje. Također su dodjeljene i plakete za najboljeg golmana i najboljeg igrača turnira.

U klubu umirovljenika Trsat snage su odmjerile ženske ekipe klubova umirovljenika Krimeja, Srdoči, Škurinje i Trsat. Treće mjesto osvojili su domaćini iz KU Trsat, drugo mjesto osvojila je ekipa KU Krimeja, a prvo mjesto turnira u pikadu osvojile su predstavnice KU Srdoči. Najuspješnijim ekipama podjeljene su medalje nakon čega je uslijedilo druženje uz pjesmu i okrijepu za natjecatelje.