U četvrtak, 30. ožujka 2023. godine, u 9.30 sati, u Salonu Grada Rijeke, Korzo 16/1. kat, održat će se prijem za atletičarku Atletskog kluba „Kvarner“ Rijeka Veroniku Šokota koja je na Europskom zimskom bacačkom kupu u Portugalu, u starijoj uzrasnoj kategoriji U23, osvojila zlatno odličje.

Prijemu će prisustvovati gradonačelnik Rijeke Marko Filipović, zamjenica gradonačelnika Sandra Krpan, pročelnik Odjela za sport i tehničku kulturu Grada Rijeke Zdravko Ivanković, glavni tajnik Riječkog sportskog saveza Slaviša Bradić, direktorica Atletskog kluba „Kvarner“ Rijeka Iva Florjančič i tajnica Atletskog kluba „Kvarner“ Sanja Varaklić.

Veronika Šokota rođena je 2004. godine u Rijeci, a svoje prve sportske korake započela je u predškolskoj dobi upravo u Atletskom klubu „Kvarner“ Rijeka u kojem je trenirala sve do svoje 11. godine i preseljenja u Zadar. Prošle godine Veronika se kao studentica PAR-a vratila u Rijeku i u prosincu 2022. ponovo postala članica AK „Kvarner“.
Već na prvom ovogodišnjem natjecanju postala je juniorska državna prvakinja u bacanju koplja (55,97m) čime je ispunila normu za Europsko juniorsko prvenstvo.
Na Europskom zimskom bacačkom kupu u Portugalu, sredinom ožujka ove godine, u starijoj uzrasnoj kategoriji U23 osvojila je prvu zlatnu medalju na Europskom prvenstvu.