U srijedu, 21. veljače 2024. godine, u 9.00 sati, u Salonu Grada Rijeke održat će se prijem za Nikolinu Golomboš i Emu Sgardelli koje su na EP u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore u Gruziji osvojile zlatnu odnosno brončanu medalju.

Sportašice će primiti gradonačelnik Rijeke Marko Filipović i zamjenica župana Primorsko – goranske županije Marina Medarić.

Prijemu će prisustvovati i pročelnica UO za odgoj i obrazovanje, kulturu, sport i mlade Grada Rijeke Iva Erceg, pročelnica UO za kulturu, sport i tehničku kulturu PGŽ Sonja Šišić, tajnik Riječkog sportskog saveza Slaviša Bradić, predsjednica Odbora za sport i tehničku kulturu Danijela Bradamante, predsjednik Zajednice sportova PGŽ Veljko Karabaić, predsjednik KK TAD Miroljub Berak, predsjednik Riječkog karate saveza Vladimir Cvjetan, glavni tajnik u Riječkom karate savezu i trener Rene Pernuš te Ivana Bebek Bašić, trenerica Eme Sgardelli.

Na Europskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore u Tbilisi, Gruzija, Nikolina Golomboš osvojila je naslov prvakinje Europe u kategoriji mlađih seniorki +68 kg. U finalnom meču pobijedila je Turkinju Zeynu Gaballa s 9:4 i zasluženo osvojila zlatnu medalju. Ova medalja prva joj je europska zlatna, a u svojoj kolekciji Nikolina ima i europsko juniorsko srebro iz Praga 2022. godine. Ema Sgardelli je u finalnom meču kategorije -50 kg uvjerljivo pobijedila Španjolku Mareiju Vizuete Olivenzu rezultatom 5:1. Ovo je ujedno treće europsko prvenstvu s kojeg se Ema vraća s medaljom.