Na osnovi članka 86. Zakona o lokalnim izborima (“Narodne novine”, broj 144/12 i 121/16, u daljnjem tekstu: Zakon), nakon provedenih lokalnih izbora 21. svibnja 2017., Gradsko izborno povjerenstvo Grada Rijeke utvrdilo je i objavljuje
Rezultati izbora za članove Gradskog vijeća Grada Rijeke
I. | Od ukupno 110.071 birača upisanih u popis birača, glasovalo je 40.317 birača, odnosno 36,63%, od čega je prema glasačkim listićima glasovalo 40.284 birača, odnosno 36,60%. Važećih listića bilo je 39.490, odnosno 98,03%. Nevažećih je bilo 794 listića, odnosno 1,97%. |
II. | Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova: |
1. |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Nositelj liste: mr. sc. VOJKO OBERSNEL
2. |
|
Nositelj liste: mr. sc. KRISTJAN STANIČIĆ
3. |
|
|||||||||||||||||||
Nositelj liste: ANDREJ BRIŠČIK
4. |
|
Nositelj liste: HRVOJE BURIĆ
5. |
|
||||||||
Nositelj liste: DANKO ŠVORINIĆ
6. |
|
Nositeljica liste: PETRA MANDIĆ
7. |
|
|||||||||||||||
Nositelj liste: PERO LUČIN
8. |
|
Nositelj liste: ANTONIO DRAŽOVIĆ
III. | Na osnovi članka 84. stavka 1. Zakona, kandidacijske liste koje sudjeluju u diobi mjesta u gradskom vijeću su: |
1. |
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP PRIMORSKO GORANSKI SAVEZ – PGS HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR – IDS HRVATSKI LABURISTI – STRANKA RADA – LABURISTI SAMOSTALNA DEMOKRATSKA SRPSKA STRANKA – SDSS HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS |
Nositelj liste: mr. sc. VOJKO OBERSNEL
2. | HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ |
Nositelj liste: mr. sc. KRISTJAN STANIČIĆ
3. |
AKCIJA MLADIH – AM ŽIVI ZID SNAGA – STRANKA NARODNOG I GRAĐANSKOG AKTIVIZMA – SNAGA ALTERNATIVA |
Nositelj liste: ANDREJ BRIŠČIK
4. | KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA |
Nositelj liste: HRVOJE BURIĆ
5. |
LISTA ZA RIJEKU – RI PAMETNO |
Nositelj liste: DANKO ŠVORINIĆ
6. | MOST NEZAVISNIH LISTA – MOST |
Nositeljica liste: PETRA MANDIĆ
7. |
HRVATSKA NARODNA STRANKA – LIBERALNI DEMOKRATI – HNS AUTONOMNA REGIONALNA STRANKA HRVATSKOG PRIMORJA, GORSKOG KOTARA, OTOKA I RIJEKE – ARS STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE HRVATSKE – SDA HRVATSKE |
Nositelj liste: PERO LUČIN
IV. | Na osnovi članka 84. stavka 2. i članka 85. Zakona, utvrđuje se da su pojedine kandidacijske liste dobile sljedeći broj mjesta u gradskom vijeću: |
1. |
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP PRIMORSKO GORANSKI SAVEZ – PGS HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR – IDS HRVATSKI LABURISTI – STRANKA RADA – LABURISTI SAMOSTALNA DEMOKRATSKA SRPSKA STRANKA – SDSS HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS |
dobila je 14 mjesta te su s te liste izabrani:
1. | mr. sc. VOJKO OBERSNEL |
2. | TEA MIČIĆ BADURINA |
3. | LJILJANA CVJETOVIĆ |
4. | OSKAR SKERBEC |
5. | SANDRA KRPAN |
6. | VEDRAN SABLJAK |
7. | ANA TROŠELJ |
8. | MARKO FILIPOVIĆ |
9. | dr. sc. PETRA KARANIKIĆ |
10. | MATE TOMLJANOVIĆ |
11. | VUK PRICA |
12. | TAMARA MARTINČIĆ |
13. | VOJKO BRAUT |
14. | KORALJKO PASARIĆ |
2. | HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ |
dobila je 7 mjesta te su s te liste izabrani:
1. | mr. sc. KRISTJAN STANIČIĆ |
2. | LUCIAN VUKELIĆ, dr. med. |
3. | IVONA MILINOVIĆ |
4. | FILIPA CAPAN, mag. oec. |
5. | JOSIP OSTROGOVIĆ, mag. oec. |
6. | DAMIR POPOV |
7. | DOBRICA RONČEVIĆ |
3. |
AKCIJA MLADIH – AM ŽIVI ZID SNAGA – STRANKA NARODNOG I GRAĐANSKOG AKTIVIZMA – SNAGA ALTERNATIVA |
dobila je 4 mjesta te su s te liste izabrani:
1. | ANDREJ BRIŠČIK |
2. | VELJKO BALABAN |
3. | TIHOMIR ČORDAŠEV |
4. | MIRJANA JUKIĆ |
4. | KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA |
dobila je 4 mjesta te su s te liste izabrani:
1. | HRVOJE BURIĆ |
2. | MARINKO KOLJANIN |
3. | MORANA JOKIĆ |
4. | JOSIP KUKULJAN |
5. |
LISTA ZA RIJEKU – RI PAMETNO |
dobila je 2 mjesta te su s te liste izabrani:
1. | DANKO ŠVORINIĆ |
2. | PREDRAG MILETIĆ |
6. | MOST NEZAVISNIH LISTA – MOST |
dobila je 2 mjesta te su s te liste izabrani:
1. | PETRA MANDIĆ |
2. | ZVONIMIR PERANIĆ |
7. |
HRVATSKA NARODNA STRANKA – LIBERALNI DEMOKRATI – HNS AUTONOMNA REGIONALNA STRANKA HRVATSKOG PRIMORJA, GORSKOG KOTARA, OTOKA I RIJEKE – ARS STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE HRVATSKE – SDA HRVATSKE |
dobila je 2 mjesta te su s te liste izabrani:
1. | PERO LUČIN |
2. | JURAJ BUKŠA |
V. | Na osnovi članka 107. stavka 1. u svezi članka 103. stavka 1. Zakona i članka 20. Ustavnog zakona o pravima nacionalnih manjina (“Narodne novine”, broj 155/02, 47/10, 80/10 i 93/11), utvrđuje se da je na provedenim izborima u gradskom vijeću osigurana odgovarajuća zastupljenost pripadnika talijanske nacionalne manjine. |
VI. | Na osnovi članka 107. stavka 1. u svezi članka 103. stavka 1. i 2. Zakona i članka 20. Ustavnog zakona o pravima nacionalnih manjina (“Narodne novine”, broj 155/02, 47/10, 80/10 i 93/11), utvrđuje se da na provedenim izborima u gradskom vijeću nije osigurana odgovarajuća zastupljenost pripadnika srpske nacionalne manjine, te se broj članova gradskog vijeća povećava za 2 mjesta. |
VII. | Na osnovi članka 107. stavka 3., 4. i 5. Zakona, pravo na dodatne članove u gradskom vijeću ostvaruju |
1. |
AKCIJA MLADIH – AM ŽIVI ZID SNAGA – STRANKA NARODNOG I GRAĐANSKOG AKTIVIZMA – SNAGA ALTERNATIVA |
Nositelj liste: ANDREJ BRIŠČIK
ostvarila je pravo na 1 mjesto te je s te liste izabrana:
1. | TEA OPAČIĆ |
2. |
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP PRIMORSKO GORANSKI SAVEZ – PGS HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR – IDS HRVATSKI LABURISTI – STRANKA RADA – LABURISTI SAMOSTALNA DEMOKRATSKA SRPSKA STRANKA – SDSS HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS |
Nositelj liste: mr. sc. VOJKO OBERSNEL
ostvarila je pravo na 1 mjesto te je s te liste izabran:
1. | MILE OPAČIĆ |
PREDSJEDNIK
GRADSKOG IZBORNOG POVJERENSTVA
GRADA RIJEKE
VLADO BOSNER, v.r.