U Puli, na stadionu Aldo Drozina, Riječani su 22. svibnja 2019. godine svladali favorizirani zagrebački Dinamo i osvojili Rabuzinovo Sunce.

Blizu 7.000 gledatelja, od kojih je bilo 3.000 Riječana, svjedočilo je pametnoj taktici trenera Rijeke Igora Bišćana koju su njegovi igrači pretvorili u veliku pobjedu. Sudac je bio Damir Batinić iz Osijeka. Inicijativu je imao Dinamo, ali golove postižu bijeli: u 13. minuti Čolak, a u 39. Halilović. U drugom poluvremenu prvaci države smanjuju u 63. minuti preko Oršića, a možda odlučujući trenutak utakmice zbio se desetak minuta kasnije kad golman Rijeke Simon Sluga brani jedanaesterac Olmu. „Točku na i“ stavlja u 85. minuti Kvržić i postavlja konačni rezultat 3:1.

Ovo je Rijeci peti osvojeni Kup, nakon 2005. (pobijeđen Hajduk), 2006. (Varteks), 2014. (Dinamo) i 2017. (Dinamo). Ostali pobjednici su Dinamo (15 puta), Hajduk (6 puta) i po jednom Inker (prvi Kup 1992.) i Osijek.

Sljedeći igrači postigli su ovaj uspjeh: Simon Sluga, Roberto Punčec, Ivan Lepinjica, Zoran Kvržić, Tibor Halilović, Dario Župarić, Antonio Mirko Čolak, Domagoj Pavičić, Joao Escoval, Ivan Tomečak, Luka Capan, zamjene Stjepan Lončar, Alexander Gorgon i Jakov Puljić, te pričuve Andrej Prskalo, Petar Mamić, Maxwell Boadu Acosty i Robert Murić.