Gradsko vijeće donijelo je odluku o dobitnicima javnih priznanja Grada Rijeke za 2022. godinu, dodijelivši nagradu za životno djelo akademiku Elsu Kuljaniću.

Nakon provedenog javnog poziva, Odbor za javna priznanja raspravljalo je o 24 pravovaljano pristigla prijedloga te gradonačelniku predložio da se u 2022. godini dodijeli devet javnih priznanja Grada Rijeke. S prijedlogom Odbora složio se gradonačelnik Rijeke Marko Filipović, a potom ga je jednoglasno podržalo i Gradsko vijeće.

Dobitnik Nagrade Grada Rijeke za životno djelo u 2022. godini je akademik Elso Kuljanić za izniman doprinos znanosti, visokom obrazovanju, proizvodnom strojarstvu i razvoju Sveučilišta u Rijeci. Dr. sc. Elso Kuljanić, prof. emeritus Tehničkog fakulteta Sveučilišta u Rijeci i redoviti član Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, istaknuti je znanstvenik kako u domaćoj tako i u svjetskoj znanstvenoj javnosti. Kao inženjer ističe se praktičnim rješenjima visoke razine, a u nastavnoj djelatnosti cijenjen je od studenata i kolega. Dugogodišnjim savjesnim radom, s puno zanosa, akademik Elso Kuljanić dao je značajan doprinos znanosti, industriji, sveučilišnoj nastavi, a kao rektor razvoju Sveučilišta u Rijeci. Njegovi rezultati istraživanja i suradnja s hrvatskom industrijom te povezanost s europskom, američkom, brazilskom i meksičkom industrijom, potvrđuju njegov domaći i međunarodni ugled, čime je pridonio doprinosu Hrvatske svjetskoj znanosti u području znanstvene discipline proizvodnog strojarstva.

Prof. Elsu Kuljaniću Nagrada Grada Rijeke za životno djelo dodijeljena je radi sveukupne njegove djelatnosti: posebno visoke znanstvene razine njegovih međunarodno priznatih radova, predloženih novih metoda za povećanje produktivnosti primijenjenih u industriji, uvođenja nastave i istraživačkog rada na području znanstvene discipline proizvodnog strojarstva, visoko kvalitetne nastave i odgoja mladih inženjera i znanstvenika, zamisli da se na mjestu vojarne Trsat izgradi kampus Sveučilišta u Rijeci te doprinosa razvoju Sveučilišta u Rijeci.

10. sjednica Gradskog vijeća Grada Rijeke

Gradsko vijeće jednoglasno o dobitnicima javnih priznanja

Zaslužni građani i udruge – dobitnici Zlatnih plaketa i godišnjih nagrada

Odlukom Gradskog vijeća Zlatnu plaketu „Grb Grada Rijeke“ dobili su Aleksandra Matić, prof. za dugogodišnji doprinos u glazbenoj pedagogiji i promicanju glazbene umjetnosti, Veslačkom klubu Jadran za izniman doprinos razvoju i promicanju sporta tijekom 100 godina postojanja, Kulturno-umjetničkom društvu Zametski koren za 100 godina uspješnog djelovanja na promicanju i unapređivanju kulturno-umjetničkog amaterizma te Aniji Škrobonja za dugogodišnje humanitarno djelovanje, doprinos kulturi i edukaciju građana treće životne dobi.

Godišnju nagradu Grada Rijeke dobili su dr.sc. Vinicije B. Lupis za izniman znanstveni doprinos proučavanju povijesti i jačanju kulturnih veza Rijeke i Dubrovnika, Edi Jurković, dipl. soc. za doprinos u istraživanju novije povijesti grada Rijeke i Martina Pavletić, dr. med. za značajan napredak i dostignuća na području hitne medicine i u borbi protiv COVID-19 pandemije, a Godišnja je nagrada dodijeljena i promicatelju sporta, višestrukom svjetskom prvaku i višestrukom svjetskom rekorderu Vitomiru Maričiću.

Predsjednica Gradskog vijeća Ana Trošelj, ujedno i predsjednica Odbora za javna priznanja čestitala je svim dobitnicima javnih priznanja, istaknuvši kako je Odbor imao težak zadatak između predloženih kandidata izabrati dobitnike nagrada Grada Rijeke.

Dobitnicima javnih priznanja nagrade će biti uručene na svečanoj sjednici Gradskog vijeća, koja se planira održati 14. lipnja u povodu obilježavanja Dana grada Rijeke.

Sjednica Gradskog vijeća nastavlja se raspravom o obnovi broda Galeb, prijedlogu Odluke o raspodjeli financijskog rezultata Grada Rijeke za 2021. godinu, prijedlogu prvog rebalansa proračuna Grada Rijeke za 2022. godinu i povezanim odlukama, prijedlogu izmjena Odluke o radnom vremenu u ugostiteljskoj djelatnosti na području grada Rijeke i drugim točkama dnevnog reda.

Gradsko vijeće usvojilo prvi rebalans proračuna Grada Rijeke za 2022. godinu

Gradsko vijeće usvojilo je prve Izmjene i dopuna Proračuna Grada Rijeke za 2022. godinu, kojim se prihodovna strana proračuna povećava za gotovo 90 milijuna kuna.

Prijedlogom prvih izmjena i dopuna Proračuna Grada Rijeke za 2022. godinu prihodi i primici Grada Rijeke i proračunskih korisnika iznose 1.318.100.612 kuna, što predstavlja povećanje za 89.421.455 kuna, odnosno za 7,3% u odnosu na dosadašnji plan za 2022. godinu, a rashodi i izdaci proračuna iznose 1.297.500.000 kuna, što predstavlja povećanje za 93.874.000 kuna, odnosno za 7,8% u odnosu na dosadašnji plan. Planirani prihodi Grada iznose 980.257.472 kuna (74,4%), a prihodi proračunskih korisnika planiraju se u iznosu od 337.843.140 kuna (25,6%).

Kako je pojasnio gradonačelnik Rijeke Marko Filipović, ovaj rebalans proračuna obilježava povećanje prihoda, prvenstveno od poreza na dohodak, dok je rashodovna strana obilježena povećanjem materijalnih rashoda zbog cijena energenata i ostalih cijena te povećanja rashoda za zaposlene kako u gradskoj upravi, tako i kod proračunskih korisnika.

10. sjednica Gradskog vijeća Grada Rijeke

Vijećnici raspravljali o rebalansu proračuna

Planirano povećanje kapaciteta gradskih vrtića te povećanje izdvajanja za Socijalni program

Povećanje je i na stavki naknade za prijevoz djelatnika u gradskoj upravi i kod proračunskih korisnika zbog rasta cijene usluge javnog prijevoza KD Autotrolej, a zbog toga se povećava i stavka rashoda koja se odnosi na sufinanciranje studentskih karata i stavka unutar Socijalnog programa koja se odnosi na podmirenje troškova javnog gradskog prijevoza. Pod utjecajem rasta cijena energenata, namirnica i drugog, planirana su i veća izdvajanja za Socijalni program Grada Rijeke. Rast cijena energenata, ali i drugih troškova, utječe i na povećanje troškova poslovanja i troškova za redovan rad objekata kojima upravlja Rijeka sport.

Ovim rebalansom u proračun se uključuje zadržana dobit Rijeka prometa te će se navedena sredstva u cijelosti iskoristiti za poboljšanje komunalne infrastrukture, tj. za namjene u svezi gradnje i održavanja cesta.

Planira se povećanje kapaciteta Dječjih vrtića Grada Rijeke uređenjem prostora na Baredicama i na Kampusu. Shodno tome planiraju se i rashodi za uređenje i opremanje navedenih prostora te zapošljavanje potrebnih djelatnika za rad u novim odgojnim skupinama od 1. rujna 2022. godine, ukoliko uspije angažman građevinskog sektora. Planira se i povećanje na stavci sufinanciranja privatnih vrtića sukladno izvršenju prethodne godine i broju upisane djece.

Prihvaćeni amandmani Kluba vijećnika Možemo!, Akcija mladih i Unija Kvarnera

Na prijedlog rebalansa proračuna pristigla su četiri amandmana Kluba vijećnika Možemo!, Akcija mladih i Unija Kvarnera. Nakon obrazloženja gradonačelnika Filipovića, klub je povukao amandman kojim se predlaže sufinanciranje parkirnih mjesta za onkološke bolesnike u KBC-u Rijeka. Kako je pojasnio gradonačelnik, prijedlog se ne može prihvatiti jer bi se radilo o paušalom rješenju, no trenutno se radi na tome da se povećanjem kapaciteta parkirališta oko riječkog lokaliteta KBC-a i implementacijom novog parkirališnog sustava stvore preduvjeti za drugačiju organizaciju parkiranja.

Prihvaćena su ostala tri amandmana kluba vijećnika Možemo!, Akcija mladih i Unija Kvarnera, koji se odnose na dodjelu poklon-bona za božićno-novogodišnje blagdane za dugotrajno nezaposlene osobe, održavanje i sigurnost pješačkih prijelaza te izradu studije društveno priuštivog stanovanja.

Rebalans proračuna usvojen je većinom glasova vijećnika, za koji su glasovali vijećnici SDP-a, PGS-a, Možemo!, Akcije mladih, Unije Kvarnera, HSU-a, SDSS-a i IDS-a, dok su protiv bili vijećnici HDZ-a, Nezavisne liste Davora Štimca te Mosta.

Vijećnik Josip Ostrogović je u ime Kluba vijećnika HDZ-a naglasio kako unatoč dobrim stranama rebalansa proračuna, poput povećanja izdvajanja za Socijalni program, proširenja kapaciteta vrtića ili povećanja plaća zaposlenika gradske uprave i proračunskih korisnika – zalažući se pritom za povećanje efikasnosti – ne mogu podržati prve izmjene proračuna za 2022. godinu. Vijećnik Ostrogović je naglasio kako ne mogu podržati rebalans budući da u njemu nedostaje veća briga za umirovljenike, sport i poduzetništvo. Naglasio je kako je rast Rijeke prespor, prodaju zemljišta za izgradnju višenamjenske građevine u kojoj će biti i autobusni kolodvor ocijenio je rasprodajom obiteljskog srebra, dok se, umjesto u projekte vrtića ili stanove za mlade obitelji, i dalje ulažu sredstva u obnovu broda Galeb.

10. sjednica Gradskog vijeća Grada Rijeke

Gradonačelnik odgovarao na pitanja o rekonstrukciji broda Galeb

Rasprava o sredstvima predviđenima za brod Galeb u proračunu za 2022. godinu

Daljnje ulaganje u brod Galeb kao jedan od razloga nepodržavanja rebalansa proračuna istaknuli su i vijećnica Petra Mandić u ime kluba Mosta, koja je izrazila bojazan da se planira novo kreditno zaduženje za tu svrhu, te vijećnik Davor Štimac u ime Kluba vijećnika Nezavisne liste Davora Štimca.
„Smjer grada ide prema prodaji nefinancijske imovine za nadoknadu nerazvojnih proračunskih manjkova, što je izuzetno zabrinjavajuće“, dodao je vijećnik Štimac.

Vijećnica Petra Karanikić je u ime kluba SDP-a naglasila kako podržavaju rebalans, budući da se njime pokušavaju zadržati svi dosadašnji planirani projekti i prilagoditi ih turbulentnim okolnostima u društvu.

Gradonačelnik Filipović naglasio je kako nema novih zaduženja za brod Galeb, već se stavka u proračunu odnosi na povlačenje već ugovorenih kreditnih sredstava, koja se povlače sukladno ugovorenim situacijama.

„Imovina Grada Rijeke je preko 7 milijardi kuna i nitko ne prodaje obiteljsko srebro. Realizacija pojedinih projekta mora biti potaknuta i privatnim kapitalom, ne znam zašto se toga bojimo. Trenutno se u Rijeci odvija velik dio gradskih, državnih i prihvatnih investicija, a novac uložen u prometnu i lučku infrastrukturu dodatno će pridonijeti razvoju grada“, kazao je gradonačelnik Filipović.

Govoreći o rashodima za zaposlenike, gradonačelnik je istaknuo kako je na 31. svibnja 2021. bilo zaposleno 507 službenika i namještenika, a 31. svibnja broj se smanjio na 488, dok je u istom razdoblju broj sistematiziranih radnih mjesta smanjen sa 542 na 507, naglašavajući kako je to je smjer u kojem se treba kretati.

Gradsko vijeće usvojilo je i izmjene odluka vezanih uz rebalans proračuna za 2022. godinu – odluku o izvršavanju proračuna, Program javnih potreba u kulturi, programe građenja i održavanja komunalne infrastrukture te Plan raspodjele sredstava spomeničke rente.

Na izmjene Plana raspodjele sredstava spomeničke rente pristigao je amandman kluba Mosta, koji su predložili da se 6.092.000,00 kuna, umjesto za radove na rekonstrukciji m/b Galeb te opremanje muzejskim postavom, preusmjere za rekonstrukciju Klobučarićevog trga te zamjenu azbestnih krovova u centru grada. Gradsko vijeće nije prihvatilo amandman.

Po drugi put povučena odluka o raspodjeli financijskog rezultata Grada Rijeke za 2021. godinu

Gradonačelnik Filipović je po drugi puta povukao Prijedlog odluke o raspodjeli financijskog rezultata Grada Rijeke za 2021. godinu. Prijedlog je povukao nakon što je Gradsko vijeće većinom glasova prihvatilo amandman kluba Mosta. Naime, klub Mosta i klub vijećnika HDZ-a podnijeli su identične amandmane, kojima su predložili da se 3 milijuna kuna, umjesto za EU projekt „Turistička valorizacija reprezentativnih spomenika kulturne baštine“, koji se odnosi na uređenje Palače šećerane te broda Galeb, rasporedi za sanaciju zgrade Hrvatskog narodnog kazališta Ivana pl. Zajca.

Prije izglasavanja amandmana Mosta, gradonačelnik Filipović je naglasio kako amandman ne može  prihvatiti.
„Ovdje se radi o prihodima od spomeničke rente iz 2017., 2018. i 2019. godine, i to je bilo jasno naznačeno i u prošloj raspravi na Gradskom vijeću i zato smo je na ovoj sjednici Gradskog vijeća jedna od točaka dnevno reda i informacija o statusu projekta obnove i prenamjene broda Galeb u brod muzej s pratećim komercijalnim sadržajima. Ne radi se o sredstvima iz 2021. godine nego o sredstvima koja su nakupljena od 2017. do 2019. godine, i to je bilo jasno u raspravi istaknuto i u proračunu za 2022. godinu koji je osvojen sredinom prosinca“, kazao je gradonačelnik Filipović, istaknuvši kako je povukao točku nakon usvajanja amandmana, budući da u takvoj situaciji neće imati priliku realizirati predviđeno proračunom.

Za amandman kluba Mosta glasovali su i vijećnici HDZ-a, Nezavisne liste Davora Štimca, Akcije mladih i Unije Kvarnera, dok su protiv bili vijećnici SDP-a, PGS-a, HSU-a, SDSS-a i IDS-a.

Istovjetni amandman na protekloj sjednici podnijeli su vijećnici Akcije mladih i Unije Kvarnera, a nakon što ga gradonačelnik nije prihvatio, dio vijećnika je napustio sjednicu, čime je vijeće ostalo bez kvoruma za odlučivanje. Stoga je postignut načelni dogovor da se točka o raspodjeli financijskog rezultata razmotri na ovoj sjednici Gradskog vijeća. U međuvremenu je pripremljen materijal o trenutnom stanju radova na brodu Galeb i omogućeno svim vijećnicima da posjete brod i sami se na licu mjesta uvjere o stanju radova, kako bi nakon toga mogli razmotriti odluku o raspoređivanju sredstava o višku sredstava iz protekle godine, koji uključuje i druge stavke osim broda Galeb.

10. sjednica Gradskog vijeća Grada Rijeke

Zamjenica gradonačelnika Sandra Krpan i gradonačelnik Marko Filipović

Informacija o statusu projekta obnove i prenamjene broda Galeb u brod muzej s pratećim komercijalnim sadržajima

Vijećnici su stoga danas raspravljali o Informaciji o statusu projekta obnove i prenamjene broda Galeb u brod muzej s pratećim komercijalnim sadržajima, koju nisu prihvatili.

Vijećnici su informirani kako od 2017.,  do danas troškovi broda Galeb iznose 46.935.646,64 kuna (s PDV-om), dok su sredstva u iznosu od 62.476.520,64 kuna za dovršetak radova na rekonstrukciji broda osigurana Proračunom Grada Rijeke za 2022. godinu. Gradonačelnik Filipović je istaknuo kako završetak radova i vezivanje broda na Molo Longu, na lokaciji koja bude dogovorena s Lučkom upravom očekuje do kraja godine. Pred kraj je i priprema natječaja za davanje u zakup dijela broda koji će se staviti u komercijalnu funkciju, za koji već postoje pisma namjere, a cilj je da i budući zakupnik veći dio radova obavi za vrijeme dok je brod Galeb u brodogradilištu.

Rekonstrukcija broda Galeb, naglašeno je, odužila se zbog situacije s pandemijom, koja je prouzrokovala i produljenje rokova isporuke, te poremećajem na tržištu građevinskih materijala i proizvoda, kao i niza tehničkih razloga.

Vijećnik kluba Mosta Aleksandar Saša Milaković istaknuo je kako podaci iz informacije pokazuju kako je ukupna procijenjena vrijednost obnove broda Galeb došla na 110 milijuna kuna, na koje treba dodati i 10 milijuna kuna potrošenih prije nego što je brod postao dio EU projekta, s time da je iz EU fondova povučeno 27 milijuna kuna, a ostalih 93 milijuna izdvajaju se iz gradskog proračuna, tvrdeći da se radi o neodgovornom trošenju javnog novca. Istaknuo je kako smatra, kao što su kasnije dodali i drugi vijećnici, kako brod Galeb ima malo veze s Rijekom te da se obnavlja samo iz ideoloških razloga, što onda povlači i pitanje je li uopće trebalo iz gradskog proračuna izdvojiti značajan iznos za njegovu obnovu.

Vijećnici HDZ-a, Nezavisne liste Davora Štimca i Mosta pitali su radi li se o konačnom iznosu ili će se za obnovu broda morati ulagati dodatna sredstva, istaknuvši kako su protiv daljnjih ulaganja sredstava u brod Galeb. Vijećnici Mosta i NL Davora Štimca kazali su kako smatraju da ovakvo ulaganje nadilazi mogućnosti riječkog gradskog proračuna, dok su vijećnici NL Davora Štimca i Akcije mladih istaknuli kako se prevelik dio sredstava spomeničke rente odvaja za Galeba.

Vijećnici su tijekom rasprave ukazali kako se, iako su svjesni da su kod ovakvih projekata nepredvidivi radovi očekivani, ipak značajno odstupilo od početne procijenjene vrijednosti radova i duljine njihova trajanja. Ujedno su zatražili dodatne informacije oko procjene troškova održavanja broda, kada bude završen te prihoda od iznajmljivanja, ali i utjecaja na turističku sliku Rijeke.

Vijećnik Nezavisne liste Davora Štimca Marin Račić predložio je da se projekt obnove broda Galeb zaustavi na par mjeseci i revidira, kako bi sagledalo može li se provesti na racionalniji način.

Vijećnici PGS-a istaknuli su kako podržavaju ulaganje u brod Galeb, smatrajući ga razvojnim projektom koji je u visokoj fazi završenosti i kojeg treba dovršiti.

Vijećnica Iva Davorija (Možemo!) kazala je kako bi bilo neodgovorno prekinuti projekt u ovako poodmakloj fazi, jer bi na taj način sva dosadašnja ulaganja pala u vodu, naglasivši kako ni prijedlog o reviziji projekta ne vidi kao rješenje. Kazavši kako smatraju da projekt treba završiti te dodala kako su platformi Možemo upitni kriteriji i rokovi realizacije.

Vijećnik Kristian Čarapić (SDP) ocijenio je kako bi od gradskih vijećnika bilo krajnje neodgovorno da prekinu obnovu broda koji je od strane države proglašen kulturnim dobrom, za koji su dobivena sredstva EU fondova i za koji se očekuje skori završetak.

10. sjednica Gradskog vijeća Grada Rijeke

Sjednicu Gradskog vijeća obilježila rasprava o brodu Galeb

Odgovarajući na pitanje zašto je projekt obnove broda poskupio i odužio se, pročelnik Odjela za kulturu Ivan Šarar istaknuo je kako su sve projekcije troškova i analize potrebne za prijavu na EU projektu rađene krajem 2015. i početkom 2016. godine. 1. ožujka 2016. godine projekt je prijavljen za sufinanciranje iz EU fondova, dakle prošlo je četiri  godine od formiranja cijene do ponude brodogradilišta iz Kraljevice za radove na obnovi.
„U međuvremenu je brod drastično propao, grupa 2. radova uopće nije bila predviđena, sve po pitanju azbesta te skidanja i restauracije drva je potpuno nova stavka i to je bio nepredvidljivo. Sad možemo licitirati oko toga koliko je pristojno da bude nepredvidljivo. Ovdje je komad koji je bio nepredvidljiv ispao puno veći nego što je itko htio“, kazao je pročelnik Šarar, naglasivši kako je ulaganje u kulturnu baštinu skup, kompliciran i neizvjestan posao.

Brod je hrvatska kulturna baština, stoga se postavlja pitanje  „Da li nam se isplati stati, biti penalizirani, i uštedjeti, ali imati neobnovljenu kulturnu baštinu, ili se stisnuti i dovršiti“, kazao je pročelnik Šarar.

Vijećnik Željko Jovanović (SDP) naglasio kako je projekt riječki, hrvatski i europski, dodajući kako takvih projekta nema puno u Hrvatskoj. Istaknuo je kako je povijest broda isprepletena s riječkom poviješću, pa je primjerice sva projektna dokumentacija za rekonstrukcije broda napravljena upravo u Rijeci.

Gradonačelnik Filipović istaknuo je kako se radi o EU projektu, koji jednostavno treba završiti. Kazavši  kako je svjestan da su radovi poskupjeli u odnosu na predviđeno, no okolnosti su se promijenile, što nije neuobičajenoga za ovakve zahtjevne projekte.
„Potrebu završetka obnove broda Galeb sam vrlo jasno komunicirao u izbornom programu. Nikog nismo zavaravali – trebamo završiti rekonstrukciju Galeba. Vrlo jasno smo u proračunu identificirali sredstva koja su za to potrebna i rekao da sredstva koja se nalaze u ovogodišnjem proračunu ne zahtijevaju dodatno zaduženje gradskog proračuna za realizaciju svega onoga što je zamišljeno“, kazao je gradonačelnik Filipović.

Izrazio je uvjerenje da će brod Galeb na Molo Longu započeti svoj četvrti život te da će privući značajan interes posjetitelja, kao što to primjerice privlače obnovljeni brod Cap San Diego u Hamburgu ili Krstarica Aurora u St. Petersburgu.

Osvrćući se na raspravu o tome je li brod obnavlja samo iz ideoloških razloga, gradonačelnik Filipović je kazao:
„Josip Broz Tito je povijesna ličnosti koja je kontroverzna, a samim time pobuđuje interes javnosti i  medija, kao što će ga pobuđivati brod galeb kad bude završen“, zaključio je gradonačelnik Filipović.

Usvojena odluka o dužem radu ugostitelja koji posluju na riječkim plažama

Gradsko vijeće usvojilo je izmjene Odluke o radnom vremenu u ugostiteljskoj djelatnosti na području grada Rijeke, kojima se omogućuje duži rad ugostiteljima koji posluju na riječkim plažama s ciljem podupiranja cjelokupne koncepcije razvoja turističke ponude grada Rijeke.

Usvojene su izmjene Pravilnika o korištenju sredstava spomeničke rente za provođenje Programa sanacije i obnove pročelja i krovova građevina na području zaštićene Urbanističke cjeline grada Rijeke. Gradsko vijeće je prihvatilo amandman kluba vijećnika HDZ-a, prema kojem će se javni poziv, kao i do sada, raspisivati svake dvije godine, umjesto svake tri godine, kako je predloženo.

Donesena je i odluka o koeficijentima za obračun plaće službenika i namještenika Grada Rijeke, kojom su povećani koeficijenti za obračun plaće službenika i namještenika.

Usvojen je kodeks ponašanja članova Gradskog vijeća Grada Rijeke. Svrha Kodeksa je odrediti etička načela i smjernice na temelju kojih se član predstavničkog tijela za vrijeme i u vezi obnašanja dužnosti obvezan ponašati i u skladu s kojima treba postupati ili koje mogu utjecati na vjerodostojno obnašanje njegove dužnosti.

Donesena je Procjena rizika od velikih nesreća za područje grada Rijeke, koja će služiti kao podloga za buduće procjene i planiranje te za pripremu javnih politika kojima je cilj upravljanje rizicima.

Odlučeno je kako će se ulica Drenovi, koja se proteže od Ulice Ivana Žorža na sjevernoj strani do raskrižja s Ulicom Ive Lole Ribara na južnoj strani dodjeli ime Ulica Gabrijela Bratine, po svećeniku Riječke nadbiskupije.