2017.

Nagrada za životno djelo:

  1. prof. dr. sc. Stipan Jonjić
    za vrhunska znanstvena postignuća u imunologiji i virusologiji te izobrazbu znanstvenih kadrova i podizanje prepoznatljivosti Sveučilišta u Rijeci.
  2. Fra Serafin Sabol, posmrtno,
    za posvećenost obnovi Trsatskog svetišta, kao istinskog žarišta vjere i života Rijeke.

Zlatna plaketa “Grb Grada Rijeke”:

  1. Neno Belan & Fiumens
    povodom 20 godina uspješnog rada i promicanja ugleda grada Rijeke
  2. prof. dr. sc. Antica Duletić-Načinović, dr. med
    zbog zasluga za razvoj hematologije kao struke i znanosti u Kliničkom bolničkom centru Rijeka i na Medicinskom fakultetu u Rijeci.
  3. 203. topničko raketna brigada protuzračne obrane HV
    za izuzetan doprinos u obrani Rijeke i Republike Hrvatske tijekom Domovinskog rata.
  4. dr. Zlatko Tomašić, posmrtno
    za cjelokupno životno postignuće na unapređivanju znanosti, zdravstva
    i svih oblika društvenog života.
  5. Prirodoslovni muzej Rijeka
    za dugogodišnji značajan doprinos razvoju prirodnih znanosti,
    muzejske struke i kulturnog identiteta Rijeke.
  6. Centar tehničke kulture Rijeka
    za dugogodišnji doprinos osnaživanju lokalne zajednice za
    prihvaćanje novih tehnologija u svakodnevnom životu.
  7. Sandro Vrancich
    za dugogodišnji značajan rad u biciklizmu i doprinos sportskom ugledu grada Rijeke.

Godišnje nagrade Grada Rijeke:

  1. Borislav Božić
    za izniman i prepoznatljiv doprinos umjetničkom i pedagoškom razvoju grada
    te promicanje svijesti o važnosti kulture za identitet Rijeke.
  2. izv. prof. dr. sc. Nana Palinić, dipl. ing. arh.
    za izuzetan doprinos istraživanju povijesti hrvatske i riječke arhitekture
    i sveobuhvatno istraživanje arhitekture kazališta Rijeke.
  3. Mensur Puhovac i Olja Dešić
    za čakavski mjuzikl Sušak, Sušak.
  4. LP ROCK
    Udruga riječkih rokera šezdesetih
    za doprinos širenju glazbene kulture i njenog utjecaja na poboljšanje kvalitete života građana Rijeke.
  5. Boris Roce
    za izniman doprinos i promicanje riječke kulture kroz medij keramike
    te za predstavljanje hrvatske umjetnosti u Kini.
  6. Sara Kolak
    za izvanredne rezultate i doprinos sportskom ugledu grada Rijeke.

2016.

Nagrada za životno djelo:

  1. prof. dr. sc. Ante Simonić,
    za izniman doprinos u području znanosti, obrazovanja, medicine, kulture, sporta i diplomacije.
  2. Nikola Kraljić, posmrtno,
    za iznimna postignuća u suvremenom hrvatskom pjesništvu jezično ukotvljenom u čakavštini, čijoj je modernosti dao neprocjenjiv doprinos

Zlatna plaketa “Grb Grada Rijeke”:

  1. Klinički bolnički centar Rijeka, Klinika za pedijatriju
    za izniman doprinos u unapređenju zdravlja djece i adolescenata.
  2. prof. dr. sc. Pero Lučin,
    za dugogodišnji rad i doprinos u području visokog obrazovanja i znanosti te promicanje kvalitete Sveučilišta u Rijeci.
  3. dr. sc. Ljubinka Toševa Karpowicz,
    za sveukupan doprinos istraživanju povijesti grada Rijeke i promociji njegova ugleda u svijetu.
  4. prof. dr. sc. Renata Gržić, dr. dent. med.
    za značajna dostignuća i razvoj dentalne medicine te unapređenje dentalnog zdravlja u Rijeci.
  5. Nikola Kurti,
    za fotografski i obrtnički doprinos razvoju i promociji Rijeke kroz vjerski život, turizam, sport i obrazovanje.
  6. Zajednica tehničke kulture Rijeka,
    za sustavni razvoj i poticanje tehničkog stvaralaštva mladih i građana grada Rijeke.
  7. Anton Škrobonja,
    za promidžbu Riječkog karnevala, grada Rijeke i Hrvatske u zemlji i inozemstvu.
  8. Amleto Vittorio Ballarini,
    za dugogodišnje napore u promicanju dijaloga i ugleda grada Rijeke.

Godišnje nagrade Grada Rijeke:

  1. Sveučilišna knjižnica Rijeka,
    za izniman doprinos razvoju riječkog i hrvatskog sveučilišnog knjižničarstva.
  2. Udruga Bura Znanja,
    za projekt STEMI, kao inovativni model učenja mladih te popularizaciju znanosti i tehnologije.
  3. prof. dr. sc. Daniela Malnar, dr. med.,
    za doprinos afirmaciji Rijeke kao predvodnice u obrazovanju zdravstvenih kadrova u Republici Hrvatskoj.
  4. dr.sc. Julija Lozzi Barković,
    za doprinos istraživanju međuratne arhitekture Rijeke kao nasljeđu trajnih vrijednosti na visokoj europskoj razini.
  5. Bruno Lončarić,
    za brojne projekte te uređivanje priloga i knjiga kojima svjedoči i promiče identitet grada Rijeke.
  6. Kuglački klub “Mlaka“,
    za izvanredna dostignuća u području sporta i doprinos sportskom ugledu grada Rijeke.
  7. doc. dr. sc. Gordana Nikolić,
    za izniman doprinos na području visokog obrazovanja i poduzetništva, osnivanjem i pokretanjem prve privatne visoko obrazovne ustanove

2015.

Nagrada za životno djelo

  1. Bože Mimica, prof., za izuzetan doprinos kulturi, povijesti i numizmatici grada Rijeke i Hrvatske.
  2. prof. dr. sc. Darko Gašparović, za izniman doprinos sveukupnom kulturnom, umjetničkom i znanstvenom razvoju grada Rijeke.

Zlatna plaketa “Grb Grada Rijeke”:

  1. prof. dr. sc. Željko Bartulović,
    za dugogodišnji doprinos znanstveno-istraživačkom proučavanju i promicanju prošlosti grada Rijeke i zapadne Hrvatske te obrazovanje pravnika.
  2. Samostalni sindikat zaposlenika riječke luke,
    za dugogodišnji sindikalni rad i doprinos u promicanju i zaštiti prava lučkih radnika u Rijeci.
  3. doc. dr. sc. Nikola Ivaniš, prim. dr. med.,
    za osobni doprinos razvoju zdravstva i podizanje ugleda grada Rijeke razvojem Poliklinike Ivaniš kao priznatog vrhunskog medicinskog centra u Hrvatskoj.
  4. Klub Sušačana,
    za dugogodišnje nakladništvo časopisa Sušačka revija i doprinos kulturnom razvoju i ukupnom boljitku društvene zajednice grada Rijeke.
  5. William Klinger,
    za izniman doprinos istraživanju povijesti Rijeke, njene međunarodne kontekstualizacije te doprinos internacionalnoj historiografiji.

Godišnje nagrade Grada Rijeke:

  1. dr. sc. Jonatan Lerga, dipl. ing.,
    za znanstveni doprinos i ostvarena postignuća u području digitalne obrade signala te nagradu Hrvatske akademije tehničkih znanosti.
  2. doc. dr. sc. Vladimir Mozetič, dr. med.,
    za izniman doprinos razvoju i profiliranju zdravstvene djelatnosti kao potencijala gospodarskog razvoja našega kraja.
  3. Damir Mišković,
    za unapređenje i doprinos popularizaciji nogometa.
  4. Predrag Sloboda,
    za vrhunska sportska ostvarenja u vaterpolu i izuzetan doprinos sportskom ugledu grada Rijeke.

 

2014.

Nagrada za životno djelo

  1. fra Bonaventura Duda,
    za izniman doprinos međunarodnoj i hrvatskoj znanosti, kulturi i prosvjeti
  2. Maks Peč,
    za nemjerljiv osobni doprinos razvitku grada Rijeke na području graditeljskih, komunalnih i društvenih djelatnosti

Godišnje nagrade Grada Rijeke:

  1. dr. sc. Sven Maričić,
    za izniman i prepoznatljiv doprinos razvoju, unapređenju i popularizaciji znanosti
  2. Leo Brnić,
    za vrhunska sportska ostvarenja na Europskom seniorskom boćarskom prvenstvu i Mediteranskim igrama u 2013. godini

Zlatna plaketa “Grb Grada Rijeke”:

  1. Udruga za razvoj civilnog društva SMART,
    za izniman doprinos i podršku razvoju civilnog društva i volonterstva na području grada Rijeke
  2. dr. Bruno Murzi,
    za izniman doprinos u poboljšanju kvalitete skrbi o djeci s prirođenim srčanim greškama
  3. prof. dr. sc. Bojana Brajenović-Milić, dipl. ing. biol.,
    za 25 godina vođenja i unapređenja rada citogenetičkog laboratorija Medicinskog fakulteta u Rijeci za potrebe prenatalne i postnatalne dijagnostike
  4. Miranda Đaković,
    za sveukupno glazbeno djelovanje i postignuća, posebno u umjetničkom vodstvu i radu sa zborom Putokazi
  5. Almira Štifanić,
    za izniman doprinos značenju i popularizaciji lutkarske umjetnosti.

 

2013.

Nagrada za životno djelo:

  1. Viktor Bušljeta,
    za izniman doprinos glazbenom životu Rijeke

Godišnje nagrade Grada Rijeke:

  1. Velid Đekić,
    za doprinos poznavanju gradske kulturne baštine te promicanje svijesti o njenoj važnosti za gradski identitet,
  2. Nikola Petković,
    za izniman doprinos kulturnom i književnom životu grada Rijeke,
  3. Ivica Nikolac,
    za izniman doprinos unapređivanju tehničke kulture, uspjehe u radu s mladima te međunarodnu promidžbu hrvatske fotografije,
  4. prof. dr. sc. Vera Vlahović-Palčevski;
    za izniman osobni doprinos racionalnoj uporabi lijekova i promidžbu Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci,
  5. Udruga žena operiranih dojki Nada,
    za izniman doprinos na području zdravstva i pomoći ženama operiranih od karcinoma dojki te humanitarnu djelatnost,
  6. Strukovna udruga za promicanje dobrobiti djece Portić,
    za projekt Pripovjedač/ica priča za laku noć u Dječjoj bolnici Kantrida, pružanje podrške djeci te ublažavanje negativnih posljedica hospitalizacije,
  7. Jelena Kovačević,
    za vrhunska sportska ostvarenja na Europskom i Svjetskom seniorskom karate prvenstvu u 2012.g.,
  8. Sanja Jovanović,
    za izvanredna sportska ostvarenja te doprinos razvoju i popularizaciji plivačkog sporta,
  9. Vaterpolisti Vaterpolskog kluba Primorje-Erste banka;
    Samir Barać, Ivan Buljubašić, Petar Muslim, Paulo Obradović, Sandro Sukno, Frano Vićan za izuzetan doprinos sportskom ugledu grada Rijeke,
  10. mr. sc. Esma Halepović-Đečević, dr. med.,
    za izniman doprinos društvenom životu u promicanju hrvatsko turskog prijateljstva i kulturne suradnje,
  11. mr. sc. Edita Stilin,
    za izuzetna postignuća u odgojno-obrazovnom radu te promicanje humanih, humanitarnih i volonterskih akcija,
  12. Javna vatrogasna postrojba Grada Rijeke,
    za izniman doprinos zaštiti građana i imovine od požara, posljedica nevremena i elementarnih  nepogoda
  13. Darko Rončević,
    za posvećenost u pružanju pomoći potrebitima, nesebični društveni angažman i volonterski rad.

Zlatna plaketa “Grb Grada Rijeke”:

  1. Boćarski klub Vargon,
    za 60 godina rada, razvoj boćarskog sporta te promicanje ugleda grada Rijeke,
  2. Denis Bonetta,
    za izuzetan doprinos u promicanju ugleda obrazovanja pomorskih časnika našega kraja u Republici Hrvatskoj i širom svijeta,
  3. Dinko Tamarut,
    za izniman doprinos njegovanju i jačanju antifašističke tradicije i tekovina antifašističke borbe i antifašizma,
  4. Francesco Squarcia,
    za doprinos promicanju hrvatskih skladatelja i izvođača u svijetu i predstavljanje kvarnerskog podneblja kroz glazbu,
  5. Nevenka Čop,
    za nesebično zalaganje i zapaženu donatorsku pomoć Kliničkom bolničkom centru Rijeka,
  6. Marin Glavočić,
    za izniman doprinos u razvoju riječkog plivačkog sporta i ostvarenje vrhunskih rezultata riječkih plivača,
  7. Oldtimer klub Rijeka,
    za promicanje tehničke kulture sakupljanjem, čuvanjem, obnavljanjem i prezentiranjem oldtimer vozila te edukaciju mladih


2012.

Nagrada za životno djelo:

  1. Prof. dr. sc. Franjo Emanuel Hoško,
    za znanstveni rad, izniman doprinos promicanju trsatske sakralne baštine te osobno svjedočanstvo kulturi dijaloga
  2. Akademik Daniel Rukavina,
    professor emeritus, za sveukupan doprinos razvoju Sveučilišta i izgradnji kampusa, znanstvene domete te stvaranje međunarodno prepoznatljive znanstvene škole

Godišnje nagrade Grada Rijeke:

  1. Prof. dr. sc. Nevenka Ožanić, dipl. ing. građ.,
    za značajan doprinos unapređenju znanosti i znanstvene infrastrukture,
  2. Dražen Mikulić,
    za svekoliku glumačku djelatnost u 2010. i 2011. godini, a osobito za vrhunsku kreaciju lika Gonskea u predstavi Život lude
  3. Mladen Urem,
    za izniman doprinos međunarodnom predstavljanju hrvatske književnosti i Janka Polića Kamova te afirmaciju riječkog nakladništva,
  4. Svetozar Nilović,
    za iznimna postignuća u organizaciji i umjetničkom vodstvu programa muzeja Peek & Poke,
  5. Prof. dr. sc. Željka Crnčević Orlić, dr. med.,
    za izniman stručni i znanstveni doprinos unapređenju i promociji medicinskih znanosti, posebno endokrinologije i liječenju dijabetesa,
  6. Prof. dr. sc. Jelena Roganović, dr. med.,
    za primjenu holističkog pristupa u liječenju djece te povezivanje znanosti, kulture, zdravstva i neprofitnog sektora na dobrobit zajednice.
  7. Prof. dr. sc. Oleg Petrović, dr. med.,
    za izniman i prepoznatljiv doprinos razvoju riječkog rodilišta te za promicanje identiteta i kvalitete Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci,
  8. Streljački klub Lokomotiva,
    za postignute rezultate na domaćim i međunarodnim natjecanjima te uspješan tridesetogodišnji rad,
  9. Radovan Šoljaga, dr. med.,
    za cjelokupni doprinos unapređenju odgoja i obrazovanja te promicanje i razvoj sportske kulture grada Rijeke

Zlatna plaketa “Grb Grada Rijeke”:

  1. Zvonimir Brozić,
    za izniman doprinos razvoju sporta osoba s invaliditetom u gradu Rijeci,
  2. Geodetski zavod Rijeka d.o.o.,
    za 60 godina uspješnog poslovanja i promicanja geodetske struke u službi razvoja grada Rijeke i Republike Hrvatske,
  3. Prim. Milan Blažević, dr.med.
    za vizionarstvo i pionirski poduhvat u razvoju privatnog zdravstva,
  4. Vladimir Bruketa,
    za veliki doprinos očuvanju i promicanju kulturnog i povijesnog identiteta grada Rijeke,
  5. Rock sastav Uragani,,
    za izniman doprinos razvoju riječke popularne glazbe, koji je pomogao snaženju suvremenog urbanog lica Rijeke,
  6. Mario Schiavato,
    za doprinos književnosti na talijanskom jeziku, njegovanje autohtonog fijumanskog dijalekta i popularizaciju planinarenja.

 

2011.

Nagrada za životno djelo:

  1. Akademik Petar Strčić,
    za cjelokupan doprinos unapređenju i promicanju znanosti te istraživanju povijesti grada Rijeke i zapadne Hrvatske

Godišnje nagrade Grada Rijeke:

  1. Prof. dr. sc. Saša Ostojić, dr. med.
    za izniman doprinos spoznaji, promociji, popularizaciji i unapređenju biomedicinskih znanosti,
  2. Prof. dr. sc. Bruno Grbac,
    za ostvarena znanstvena postignuća i doprinos afirmaciji Rijeke kao sveučilišnog grada sa značajnim istraživačkim rezultatima u ekonomskim znanostima u području marketinga,
  3. Prof. dr. sc. Pavao Komadina,
    za doprinos pomorskoj znanosti, obrazovanju i razvitku pomorskog gospodarstva,
  4. Prof. dr. sc. Davor Štimac, dr. med.,
    za izniman znanstveni i stručni doprinos razvoju riječke gastroenterologije,
  5. Damir Orlić,
    za iznimne glumačke kreacije u predstavama Hrvatskog narodnog kazališta Ivana pl. Zajca i HKD Teatra,
  6. Zoran Žmirić,
    za stvaralački rad i posebna dostignuća u području kulture tijekom 2010. godine,
  7. Izv.prof. dr. sc. Rajka Jurdana Šepić,
    za njegovanje čakavskog izričaja, izniman doprinos očuvanju i promicanju čakavštine i popularizaciju znanosti,
  8. Samir Barać,
    za sveukupan doprinos promociji vaterpolo sporta i grada Rijeke tijekom dugogodišnje uspješne igračke karijere
  9. Tonči Grabušić,
    za umjetnički nadahnuto i zanatski izvanredno promicanje starih zanata i obrtništva te promoviranje riječkog suvenira.

Zlatna plaketa “Grb Grada Rijeke”:

  1. Makedonsko kulturno društvo Ilinden,
    za dvadesetu obljetnicu kontinuirane uspješne prezentacije makedonske kulture i tradicije te razvoj suradnje dvaju prijateljskih naroda
  2. Dom učenika Sušak,
    za iznimna odgojno – obrazovna postignuća te unapređenje uvjeta i kvalitete rada u učeničkim domovima,
  3. Vladimir Gašparović – Gašo,
    za iznimna postignuća u glazbi, a osobito u organizaciji i umjetničkom vodstvu Jazz time festivala,
  4. Planinarsko društvo Kamenjak,
    za doprinos razvoju planinarstva u Rijeci u proteklih 50 godina,
  5. Dr. med. dent. Željko Miljanić,
    za osobni doprinos uspješnom poslovanju Poliklinike Rident, zapošljavanje i razvoj visokostručnog poduzetništva
  6. Tehnički fakultet Sveučilišta u Rijeci
    za uspješno polustoljetno djelovanje u području tehničkih znanosti, kreativan razvoj znanstvene misli i mnogobrojna ostvarenja u brodogradnji, strojarstvu i elektrotehnici u gradu koji baštini tehnički razvitak i napredak.


2010.

Nagrada za životno djelo:

  1. Vjekoslav Vojo Radoičić,
    za posebna dostignuća na području likovne i primijenjene umjetnosti u kojoj je predstavio vedar i razigran svijet primorske svakodnevnice.

Godišnje nagrade Grada Rijeke:

  1. Andrei Köteles,
    za izuzetne plesačke kreacije u predstavama Baleta Hrvatskog narodnog kazališta Ivana pl. Zajca Rijeka.
  2. Doc. dr. sc. Marina Šantić,
    za izuzetan doprinos unapređenju biomedicinskih znanosti.
  3. Dr. sc. Danijela Bačić-Karković,
    za djelo Rijeka u priči, prvu sustavnu panoramu slojevitog identiteta grada kroz književni imaginarij.
  4. Jerry Pajić,
    za izniman doprinos razvoju gospodarstva, zaštite okoliša i izvoza.
  5. mr. sc. Fred Zeidler, dr. med.,
    za izniman doprinos u unapređenju bolničke i izvanbolničke hitne medicine u Rijeci
  6. prof. dr. sc. Tomislav Rukavina, dr. med.
    za izniman doprinos unapređivanju liječničke struke, osobito na području medicinske edukacije.
  7. Zrinka Kolak-Fabijan, diplomirana glumica,
    za iznimna umjetnička i organizacijska postignuća i afirmaciju Rijeke na području kazališne umjetnosti.
  8. Darija Bostjančić, Iris Bostjančić, Vedrana Simičević,
    za osvajanje najvišeg vrha svijeta – Mt. Everesta 

Zlatna plaketa “Grb Grada Rijeke”:

  1. Miljenko Mišljenović, za promicanje jednakosti osoba s cerebralnom paralizom u svim segmentima društva po principu inkluzije i samozastupanja.
  2. Dr. Fulvio Rustico, za izniman doprinos razvoju i promicanju ugleda i interesa Grada Rijeke u odnosima s Republikom Italijom.
  3. Autotrans d.o.o. za Turističku agenciju, za polustoljetni kontinuirani razvoj turističke djelatnosti i valorizaciju turističke destinacije Hrvatske.
  4. Gradsko kazalište lutaka Rijeka, za izuzetna postignuća u lutkarstvu, za predanost i podršku djetetu u osvajanju novih i čarobnih svjetova.


2009.

Nagrada za životno djelo:

  1. Galijano Pahor, posmrtno,
    za sveukupni umjetnički opus zauvijek utisnut u kulturno biće grada Rijeke
  2. Professor emeritus Ivan Šegota,
    za znanstveno-nastavnu djelatnost u bioetici, a posebno u novijoj disciplini-kliničkoj bioetici

Godišnje nagrade Grada Rijeke:

  1. Dr.sc. Marinko Lazzarich,
    za afirmaciju suvremene hrvatske književnosti i osobitog doprinosa u istraživanju povijesti riječkoga sporta
  2. Miroslav Grgas, dipl. ing.,
    za javno razvidan i trajan prinos razvitku i unapređivanju tehničke kulture grada Rijeke.
  3. Goran Brašnić,
    za doprinos razvoju proizvodnog gospodarstva i rastu izvoza
  4. Goran Filipec,
    za iznimna dostignuća u koncertnoj pijanističkoj djelatnosti
  5. Katherina Trinajstić,
    za izniman doprinos u području zdravstva i socijalne skrbi te razvoj humanitarnih aktivnosti grada Rijeke
  6. Božena Delaš,
    za izuzetne umjetničke domete u lutkarstvu te kvalitetan doprinos školstvu autorskim radom na knjizi Lutka u nastavi
  7. Staša Zurovac,
    za izuzetna umjetnička dostignuća i izniman doprinos snažnom procvatu Baleta Hrvatskog narodnog kazališta Ivana pl. Zajca.
  8. Snježana Pejčić,
    za izuzetna sportska ostvarenja u streljaštvu
  9. Ema Aničić,
    za izuzetna sportska ostvarenja u karateu

Zlatna plaketa “Grb Grada Rijeke”:

  1. Riječko filatelističko društvo Rijeka,
    povodom 60.-te obljetnice djelovanja i filatelističkih uspjeha te promidžbe grada Rijeke
  2. Molitveno karitativna zajednica AGAPE Prve riječke hrvatske gimnazije,
    za desetogodišnju aktivnost na polju humanosti, duhovnosti i kulture te promicanju solidarnosti, suosjećanja, ekumenizma i međureligijskog dijaloga
  3. Udruga slijepih Primorsko-goranske županije,
    zahvaljujući velikom trudu i radu, Udruga doprinosi afirmaciji i ravnopravnosti slijepih u društvu.
  4. Rudolf Zambelli,
    za izniman doprinos gospodarstvu – obrtništvu na polju tiskarstva i izdavačke djelatnosti.
  5. Prve riječke mažoretkinje Plesne udruge Ronde & Klub,
    za izniman doprinos u dugogodišnjem radu s mladima i promicanju ugleda grada Rijeke u Hrvatskoj i inozemstvu.
  6. Grand hotel Bonavia,
    za izuzetan doprinos unapređenju i promicanju hotelijerstva i gastronomije Rijeke tijekom 133 godine kontinuiranog rada.

 

2008.

Nagrada za životno djelo Grada Rijeke:

  1. Giacomo Scotti,
    za izniman doprinos na području književnosti i prevoditeljstva u promicanju i jačanju kulturne suradnje između hrvatskog i talijanskog naroda
  2. Nenad Šegvić,
    za izuzetan cjeloživotni doprinos kazališnoj umjetnosti u kulturnom identitetu grada Rijeke

Zlatna plaketa “Grb Grada Rijeke”:

  1. Nastavni zavod za javno zdravstvo Primorsko-goranske županije,
    za časopis Narodni zdravstveni list koji neprekinuto izlazi 50 godina i promiče zdrav način života i prevenciju bolesti
  2. Klapa “Nevera”,
    za 20 godina osebujnog pristupa u izvedbi klapske pjesme i našeg domaćeg “ČA”
  3. Udruga antifašističkih boraca i antifašista Grada Rijeke,
    za razvoj antifašističkih tradicija, suprotstavljanje omalovažavanju tekovina NOB-a i njenih sudionika te utvrđivanje istine o žrtvama
  4. Športsko društvo “Primorje 08”,
    za izuzetan doprinos riječkom sportu tijekom 100 godina aktivnosti
  5. Predstavnicima prijateljskog grada Neussa: Peteru Söhngenu, vlč. Jochenu Koenigu, Karl-Josefu Uheu i Peteru Gronsfeldu,
    za njihovo neumorno zalaganje u produbljivanju prijateljskih odnosa Neussa i Rijeke u svim područjima funkcioniranja grada te za ogromnu konkretnu pomoć koju su pružili Rijeci i Hrvatskoj za vrijeme Domovinskog rata.

Godišnje nagrade Grada Rijeke:

  1. Mani Gotovac,
    za izuzetna postignuća u organizaciji i umjetničkom vodstvu Riječkih ljetnih noći 2006. i 2007. godini
  2. Dr.sc. Elvio Baccarini,
    za afirmaciju znanstvenog promišljanja u etici
  3. Prof.dr.sc. Nives Jonjić,
    zbog zasluga za razvoj patologije kao struke i znanosti na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci i Kliničkom bolničkom centru Rijeka
  4. Dr.sc. Snježana Prijić-Samaržija,
    za izniman doprinos razvoju institucija visokog obrazovanja u Rijeci
  5. Milvana Arko-Pijevac,
    za unapređenje i podizanje standarda u muzejskoj djelatnosti, promidžbi prirodoslovlja i zaštiti prirode
  6. Katedralni zbor “Cantores Sancti Viti”,
    za 50 godina sustavnog rada na promicanju sakralnog pjevanja na hrvatskom jeziku u Katedrali sv. Vida u Rijeci
  7. Ženski odbojkaški klub “Rijeka” Kvarner VIG,
    za izvanredna dostignuća u području sporta u protekle dvije godine, za najbolju žensku odbojkašku ekipu u Hrvatskoj


2007.

Nagrada za životno djelo:

  1. Nedjeljko Fabrio,
    za izniman doprinos razvoju i promicanju ugleda i interesa Grada u području kulturnog života, a osobito književne i kazališne umjetnosti

Godišnje nagrade Grada Rijeke:

  1. Mišo Cvijanović,
    za knjigu Đir po Korzu te 40-godišnji novinarski rad u Rijeci
  2. mr.sc. Ervin Dubrović,
    za koncepciju, autorstvo i organizaciju velikog projekta, izložbe i monografske trilogije Adamićevo doba 1780.-1830.
  3. Marco Graziani,
    osamnaestogodišnjem violinistu za vrhunske koncertne, umjetničke i natjecateljske uspjehe u Hrvatskoj i inozemstvu
  4. Alen Liverić,
    za ulogu W.A.Mozarta u predstavi Amadeus P. Shaffera
  5. Rock grupa LET 3,
    za izniman domet na riječkoj i hrvatskoj alternativnoj sceni povodom 20 godina rada
  6. Transplantacijski tim KBC-a na čelu sa prof. dr.sc. Miljenkom Uravićem,
    za uspješnu prvu transplantaciju jetre u Rijeci
  7. Udruga Zlatni rez,
    za izniman doprinos popularizaciji znanosti višegodišnjom uspješnom organizacijom festivala znanosti u Rijeci

Zlatna plaketa “Grb Grada Rijeke”:

  1. Loredana Gašparović,
    za izuzetan doprinos društvenom i kulturnom životu grada Rijeke u području kazališne propagande i marketinga od 1971. do 2006. godine
  2. Radojka Šverko,
    za vrhunska glazbena ostvarenja tijekom četiri desetljeća uspješne glazbene karijere
  3. Liga protiv raka Primorsko-goranske županije,
    za četiri desetljeća uspješnog i djelotvornog pomagala zdravstvenim ustanovama, edukaciji pučanstva i potpori bolesnika s rakom
  4. Lions klub Rijeka,
    za izuzetan doprinos i nesebičan angažman u mnogobrojnim humanitarnim aktivnostima u zemlji i inozemstvu

 

2006.

Nagrada za životno djelo:

  1. Blanka Zec,
    za vrhunska mezzosopranska i altovska pjevačka operna, koncertna i sakralna ostvarenja u klasičnoj muzičkoj kulturi Grada Rijeke

Godišnje nagrade Grada Rijeke:

  1. Olivera Baljak,
    za vrhunska glumačka ostvarenja u predstavama Jalta, Jalta, Galeb i Mirisi, zlato i tamjan u 2005.
  2. Prof.dr.sc. Darko Gašparović,
    za izuzetan doprinos znanstvenoknjiževnoj obradi opusa Janka Polić Kamova
  3. Prof.dr.sc. Anita Klapan,
    za doprinos znanosti u razvoju teorije i prakse obrazovanja odraslih u konceptu cjeloživotnog učenja
  4. Ljubica Kolarić Dumić,
    za izuzetan doprinos dječjoj književnosti i poetskoj riječi za djecu
  5. Prof.dr.sc. Irvin Lukežić,
    za izuzetan prinos proučavanju i neprekidnom dočitavanju mozaika riječke povijesti
  6. Biserka Perman,
    za izvanredna sportska dostignuća, unapređenje i promidžbu kuglačkog sporta
  7. Autorski tim Urban Develpment (Goran Paulin, Sanjin Celeski, Aleksandar Ribarić, Radan Škorić, Damir Tabulov –Strelov, Edi Kraljić, Lovro Žmak),
    za doprinos razvoju informatičkog i prometnog odgoja i obrazovanja mladih, te promicanju ugleda Grada Rijeke

Zlatna plaketa “Grb Grada Rijeke”:

  1. Autoklub Rijeka,
    za izniman doprinos na području prevencije prometnih nesreća, automoto sporta, promicanja ugleda i interesa Grada Rijeke
  2. Deutsche Hilfe für kinder in Kroatien,
    za nesebičnu dugogodišnju humanitarnu pomoć i donacije (dr. Ivo Mance)
  3. Izdavački centar Rijeka,
    za iznimnu izdavačku politiku kojom je promicao ugled Rijeke i očuvao dio zavičajne književne i časopisne baštine
  4. Medicinski fakultet Sveučilišta u Rijeci,
    za uspješno pedesetogodišnje postojanje i djelovanje u području biomedicine i zdravstva
  5. Dr.sc. Niko Tunjić,
    za doprinos u stvaranju škole zajednice te odgoj i obrazovanje mladih u katoličkoj tradiciji

 

2005.

Nagrada za životno djelo:

  1. Antun Haller,
    za izuzetan i bogat umjetnički životni opus na području slikarstva
  2. Dr.sc. Anton Giron,
    za dugogodišnji doprinos povijesnoj znanosti, a osobito istraživanju povijesti Grada Rijeke i Primorsko-goranske županije

Godišnje nagrade Grada Rijeke:

  1. Mr. Bojan Šober,
    za izvanrednu interpretaciju uloga u Rossinijevim operama Seviljski brijač i Turčin u Italiji u Rijeci i Coimbri u 2004. godini
  2. Prof.dr.sc. Alan Šustić,
    za značajan napredak i dostignuća na području anesteziologije, reanimatologije i intenzivnog liječenja
  3. Duje Draganja,
    za izvanredna sportska ostvarenja i doprinos na popularizaciji plivačkog sporta
  4. Mr.sc. Josip Butković,
    za pedagoški i umjetnički rad i ostvarenja u području umjetničke grafike tijekom 2003. i 2004. godine
  5. Muška klapa Fortunal,
    za desetljeće uspješne popularizacije i očuvanja klapske pjesme
  6. SKD “Prosvjeta” Zagreb – Pododbor Rijeka,
    povodom 10. godišnjice izdavanja dječjeg lista “Bijela pčela”, njegovanja svijesti o kulturnom nasljeđu i kreativnih vrijednosti djece
  7. Jadrolinija, d.d. Rijeka,
    za izniman doprinos razvoju i promicanju ugleda Grada Rijeke u gospodarskom i društvenom životu

Zlatna plaketa “Grb Grada Rijeke”:

  1. Prof.dr.sc. Đurđa Matić Glažar,
    za dugogodišnji prominentni medicinski rad na unapređenju liječenja osoba s bubrežnim zatajenjem
  2. Zoran Roje,
    za sveukupni doprinos razvoju i vrhunskim dostignućima vaterpolo sporta
  3. Klapa Nokturno,
    za tri desetljeća prepoznatljivog klapskog zvuka i očuvanja pučkih napjeva primorskog kraja
  4. Policijska uprava Primorsko-goranska,
    za stalno podizanje razine sigurnosti ljudi i imovine
  5. Brodograđevna industrija 3. maj,
    povodom 100. obljetnice osnivanja i iznimnih dostignuća u razvoju pomorskih, tehničkih i tehnoloških djelatnosti
  6. Hrvatski Radio – Radio Rijeka,
    povodom 60. obljetnice uspješnog informativnog, zabavnog, dokumentarnog i sportskog radijskog emitiranja i življenja u Rijeci
  7. Udruga umirovljenika Rijeka,
    za dugogodišnji uspješan rad na promicanju prava i povećanja kvalitete života umirovljenika

 

2004.

Nagrada za životno djelo:

  1. Prof.dr.sc. Mirko Radić,
    za fundamentalni doprinos razvoju i nastavi matematike, podizanju znanstvenog kadra te razvoju Filozofskog fakulteta u Rijeci

Godišnje nagrade Grada Rijeke:

  1. Faninka Husak,
    za očuvanje i promicanje kulturnih vrednota češke manjine i jačanje prijateljskih odnosa češkog i hrvatskog naroda
  2. Prof.dr.sc. Blanka Kesić,
    za knjigu “Ekonomika luka”
  3. Prof.dr. Vladimir Medica,
    za stvaralački rad i ostvarenja u području tehničkih znanosti tijekom 2002. i 2003. godine
  4. Anđelka Rušin,
    za umjetnička ostvarenja u ulogama Mamma Lucie u “Cavalleria Rusticana” i Mrs. Quickly u “Falstaffu”
  5. Dr.sc. Robert Vianello,
    za stvaralački rad i ostvarenja u području kemije tijekom 2002. i 2003. godine

Zlatna plaketa “Grb Grada Rijeke”:

  1. Hrvatska glazbena unija Rijeka,
    za ustrajno promicanje strukovnih vrijednosti i glazbenog stvaralaštva primorsko-goranskog kraja i Grada Rijeke
  2. Msgr. Dinko Popović,
    povodom 40. obljetnice svećeničkog poziva i promicanja ekumenizma i međureligijskog dijaloga, povjerenja i tolerancije

 

2003.

Nagrada za životno djelo:

  1. Prof.dr.sc. Nikola Stražičić,
    za utemeljenje pomorske geografije i doprinos afirmaciji Pomorskog fakulteta i Rijeke u zemlji i inozemstvu

Godišnje nagrade Grada Rijeke:

  1. Dr.sc. Aleksandra Pejčić, izv.prof.,
    za doprinos razvoju i promicanju kineziološke znanosti i sporta
  2. Marko Strahija,
    za izvanredna sportska ostvarenja i doprinos u popularizaciji plivačkog sporta
  3. Gorska služba spašavanja Rijeka,
    za iskazanu hrabrost pri spašavanju ljudskih života i materijalnih dobara
  4. Verena Tibljaš,
    za doprinos razvoju kulture djece i mladih i popularizaciji knjižničarstva
  5. Metis, d.d. Rijeka,
    za postignute rezultate na zaštiti okoliša, prikupljanju i preradi sekundarnih sirovina
  6. Nina Kovačić,
    za poseban doprinos razvoju glazbene kulture Grada Rijeke
  7. Zdenko Botić,
    za iznimna glumačka ostvarenja – pukovnika Nika u “Akvatoriju” i Porfirija u “Zločinu i kazni”

Zlatna plaketa “Grb Grada Rijeke”:

  1. Željko Kosanović,
    za 50. godišnju sportsku djelatnost u razvoju riječkog sporta
  2. Msgr. Ivoslav Linić,
    za napore na očuvanju crkvene i kulturne baštine i promicanju Katedrale sv. Vida i Grada Rijeke
  3. Slovenski Dom KPD “Bazovica”,
    za 55-godišnji razvoj i njegovanje kulturnog amaterizma u Rijeci
  4. Javna vatrogasna postrojba Grada Rijeke,
    za izuzetan doprinos razvoju zaštite od požara 

 

2002.

Nagrada za životno djelo:

  1. Prof.dr. Nikola Korin,
    za cjelokupan doprinos unapređenju medicinske znanosti 

Godišnje nagrade Grada Rijeke:

  1. Prof.dr. Ante Simonić,
    za izuzetan doprinos spoznaji, unapređenju i popularizaciji znanosti izdavanjem znanstvene trilogije
  2. Medicinski tim: prof.dr.sc. Duje Vukas , dr. Karlo Stanić, dr. Darko Ćuruvija,
    za uspješnu djelatnost na polju elektrostimulacije srca
  3. Franjo Butorac,
    za unapređenje i doprinos razvoju riječkog izdavaštva
  4. Željko Kesovija,
    za uspjehe u sportskom novinarstvu i popularizaciji amaterskog sporta
  5. Kuglački klub “Rijeka-Kvarner Wiener städtische Osiguranje”,
    za ostvarene sportske rezultate u 2000. i 2001. godini
  6. Nada Matošević,
    za umjetničke dosege i doprinos razvoju riječke operne i koncertne djelatnosti
  7. Slavko Grčko,
    za prepoznatljiva i autorski neponovljiva dostignuća na području suvremenog i eksperimentalnog slikarstva i umjetničke grafike, geometrijskih, organskih i figurativnih motiva

Zlatna plaketa “Grb Grada Rijeke”:

  1. KUD “Zametski koren”,
    za zasluge u promicanju kulturnog amaterizma
  2. Povijesno društvo Rijeka,
    za izniman znanstveni doprinos izučavanju povijesti Rijeke, Istre i Hrvatskog Primorja
  3. Glazbena škola “Ivana Matetića Ronjgova”,
    za postignute uspjehe u glazbi, naobrazbi glazbenih umjetnika i razvoju glazbene kulture

 

2001.

Nagrada za životno djelo:

  1. Dorian Sokolić,
    za impozantan doprinos na polju glazbene i scenske djelatnosti 

Godišnje nagrade Grada Rijeke:

  1. Prof.dr.sc. Tibor Pogany,
    za poglavlje monografije kod Oxford University Press; članke i priopćenja iz teorije sempliranja i generaliziranih poligona
  2. Mr.sc. Marcel Kovačić,
    za znanstvena dostignuća u sistematici i muzeologiji
  3. Prof.dr.sc. Anton Škrobonja,
    za stručni i znanstveni doprinos u istraživanju medicinske povjesnice Grada Rijeke
  4. Zvonimir Kamenar,
    za umjetnički rad i ostvarenja u 1999. i 2000. godini
  5. Tomislav Karlo,
    za osobna vrhunska ostvarenja i promicanje vrijednosti riječkog plivanja
  6. Talijanska Drama HNK Ivana pl. Zajca,
    za izuzetan doprinos kazališnoj i kulturnoj suradnji i prožimanju hrvatskog i talijanskog naroda
  7. Gradska knjižnica Rijeka,
    za promicanje i inovacije javnog knjižničarstva

Zlatna plaketa “Grb Grada Rijeke”:

  1. Zaklada (Fondazione) “Ileana”, Este, Italija,
    za doprinos u suradnji Este-a i Rijeke, razvoj suživota i multikulturalizma (per il contributo nella collaborazione tra Este e Fiume e lo sviluppo della convivneza emulticulturalita)
  2. Društvo matematičara i fizičara Rijeka,
    za kontinuirano sudjelovanje u oblikovanju nastavnika i znanstvenika iz područja matematike i fizike
  3. Zoran Juranić,
    za poseban doprinos na oživljavanju baštine Ivana pl. Zajca

 

2000.

Nagrada za životno djelo:

  1. Prof.dr.sc. Zorko Kos,
    za nastavni, znanstveni i stručni razvoj vodnog graditeljstva

Godišnje nagrade Grada Rijeke:

  1. Dimitar Bobev,
    za izuzetan doprinos u razvoju riječkog i hrvatskog plivačkog sporta
  2. Norman Dixon,
    za izuzetno koreografsko-redateljsko umjetničko ostvarenje u predstavi “Vragolasta djevojka”
  3. Prof. Maja Franković,
    za umjetnički rad i ostvarenja u 1998. i 1999. godini
  4. Prof.dr.sc. Biserka Radošević-Stašić,
    za visoke znanstvene domete u području fiziologije i imunologije
  5. Orlando Rivetti,
    za doprinos u afirmaciji sportskog novinarstva
  6. Mauro Stipanov,
    za izuzetna dostignuća u području slikarstva
  7. Prof.dr.sc. Božo Smoljan,
    za poseban znanstveni doprinos u području proizvodnog strojarstva usmjerenog na razvoj i unapređenje industrijske proizvodnje

Zlatna plaketa “Grb Grada Rijeke”:

  1. Franjica Šekulja,
    za izniman doprinos u pomicanju medicinske djelatnosti i unapređenju struke medicinskog sestrinstva
  2. Visoka Pomorska škola,
    za izniman doprinos u promicanju ugleda grada Rijeke u području pomorstva, naobrazbe i izobrazbe pomorskih stručnjaka


1999.

Nagrada za životno djelo:

  1. Mihovil Dorčić,
    za izvanredni doprinos u razvoju riječkog plivačkog sporta i zasluge za postizanje vrhunskih svjetskih rezultata riječkih plivača

Godišnje nagrade Grada Rijeke:

  1. Damir Vrhovnik,
    za iznimna gospodarska dostignuća u 1997. i 1998. godini i za promicanje socijalnog dijaloga
  2. Prof.dr.sc. Bernard Franković,
    za izuzetan stvaralački rad i ostvarenja u podruju nauke o toplini primijenjenih u termoenergetskim sustavima
  3. Dalibor Laginja,
    za ostvarena dostignuća na području scenografije i likovne umjetnosti
  4. Mr.sc. Darinko Munić,
    za znanstvenu djelatnost u rasvjetljavanju povijesti grada Rijeke kao najznačajnijeg središta na području Zapadne Hrvatske
  5. Doc.dr.sc. Šime Vučkov,
    zbog uvođenja operacijske metode liječenja prijeloma dugih kostiju Ecmes metodom
  6. Miloš Milošević,
    za postavljanje novog svjetskog rekorda u plivanju
  7. Damir Urban,
    za stvaralački rad i ostvarenje na području glazbene djelatnosti

Zlatna plaketa “Grb Grada Rijeke”:

  1. 128. brigada “Sveti Vid”  V. zbornog područja Oružanih snaga RH,
    za neprocjenjiv doprinos u obrani Rijeke tijekom Domovinskog rata
  2. 111. brigada “Zmajevi” V. zbornog područja Oružanih snaga RH,
    za neprocjenjiv doprinos u obrani Rijeke tijekom Domovinskog rata

 

1998.

Nagrada za životno djelo:

  1. Veljko Vičević – Posmrtno,
    jer je nastavljajući tradiciju Supilova Novog lista založio sebe za slobodu novinarstva i demokraciju u Hrvatskoj
  2. Dušan Prašelj,
    za svekoliki doprinos u očuvanju i njegovanju kulturne baštine 

Godišnje nagrade Grada Rijeke:

  1. Prof.dr.sc. Ljiljana Randić,
    za izuzetan znanstveni doprinos u planiranju obitelji i uspješno ostvarenje programa umjetne oplodnje
  2. Fra Franjo Serafin Sabol,
    za plemenit i nesebičan rad na obnovi Trsatskog Svetišta i promicanju duhovne kulture
  3. Prof.dr.sc. Juraj Šimunić,
    za izuzetan stvaralački rad i znanstveni doprinos na području razvoja teorije procesne informatike u elektroenergetici
  4. Asim Bukva,
    za izuzetna glumačka dostignuća, a naročito za ulogu Hamleta u predstavi “PLASTIČNE KAMELIJE”
  5. Srećko Šestan,
    za izuzetno umjetničko i organizacijsko vodstvo Gradskog kazališta lutaka te doprinos promociji Grada Rijeke u zemlji i inozemstvu
  6. Vjekoslav Vojo Radoičić,
    za posebnost slikarske poetike i ugradbu suvremene hrvatske likovne umjetnosti u svjetski likovni korpus
  7. Športsko društvo “Primorje 08”,
    za postignuta sportska dostignuća u vaterpolu i plivanju

 
1997.

Nagrada za životno djelo:

  1. Prof.dr.sc. Milan Crnković,
    za zasluge za osnutak visokoškolske kroatističke filologije u Rijeci, te znanstvenu, istraživačku i književnu djelatnost

Godišnje nagrade Grada Rijeke:

  1. Edita Karađole,
    za vrhunska glumačka ostvarenja u Hrvatskom narodnom kazalištu Ivana pl. Zajca u 1996. godini
  2. Bože Mimica, prof.,
    za izuzetan doprinos riječkoj, hrvatskoj i svjetskoj numizmatici
  3. Dragan Ogurlić i Ivan Mišković,
    za očuvanje i prezentaciju narodne književne baštine Primorja, Kvarnerskih otoka i Gorskog kotara
  4. Mr.sc. Marija Riman i otac Petar Antun Kinderić,
    za doprinos u razvitku muzikologije i populariziranje glazbene umjetnosti u Rijeci
  5. Moderna galerija Rijeka,
    za izuzetan doprinos valorizaciji moderne arhitekture Rijeke i kulturnog identiteta grada Rijeke
  6. Gradsko društvo Crvenog križa Rijeka,
    za osvjedočenu ljudsku pomoć

 
1996.

Nagrada za životno djelo:

  1. David Kabalin, dipl.inž.,
    za neumorno šezdesetogodišnje čuvanje i njegovanje domaćeg “Ča”, te kulturnog i nacionalnog identiteta

Godišnje nagrade Grada Rijeke:

  1. Mirko Zrinšćak,
    za nastup na 46. venecijanskom bijenalu kao hrvatskom predstavniku – prvom riječkom umjetniku koji je nastupio na Bijenalu
  2. Vlasta Sušanj-Kapićeva,
    za doprinos hrvatskoj etnografiji
  3. Gordana Borčić, prof.,
    za osobit doprinos i promicanje skrbi, za ljubav, odricanje i radost koju daruje osobama s teškoćama u razvoju
  4. Veslački klub “Jadran”,
    za unapređenje vodenih športova i izuzetne uspjehe na domaćim i međunarodnim natjecanjima
  5. Ženska klapa “Luka”,
    za promicanje hrvatske glazbene kulture, popularizaciju izvorne narodne i klapske pjesme i čakavske pjevane riječi
  6. Zajednica Talijana u Rijeci,
    za izvanredan doprinos razvitku suživota Hrvata i Talijana i afirmaciji kulture grada Rijeke
  7. Traumatološki odjel kirurške KBC-a Rijeka,
    za ostvarene iznimne rezultate u liječenju i spašavanju života ranjenika, kako u prvim ratnim danima tako i u vrijeme akcije “Bljesak” i “Oluja”

 

1995.

Nagrada za životno djelo:

  1. Prof.dr.sc. Joža Pirš,
    za veliki doprinos struci i znanosti, naročito u području ultrazvučnih istraživanja ispitivanja prijelomnih metalnih površina i korozijskih pojava
  2. Prof.dr.sc. Zoran Kompanjet,
    za polustoljetno kulturno, znanstveno i pjesničko stvaralaštvo, promicanje čakavštine, poticanje amaterizma i stvaranje identiteta grada Rijeke

Godišnje nagrade Grada Rijeke:

  1. Prof.dr.sc. Zoran Mrša,
    za izuzetan doprinos u znanstvenim disciplinama “Mehanika fluida i hidraulički strojevi” posebice na području numeričkog modeliranja strujanja fluida
  2. Prof.dr.sc. Zmagoslav Prelec,
    za stručni i znanstveni razvoj tehničke grane energetike, praktičnu primjenu rezultata znanstvenih istraživanja, te za rad iz 1994. godine “Energetika u procesnoj industriji”
  3. Doc.dr.sc. Vladimir Ahel,
    za dugogodišnji stručno-znanstveni rad na području pedijatrijske pulmologije i kardiologije
  4. Dr.sc. Anton Giron i dr.sc. Petar Strčić, za knjigu: “Poglavnikovom Vojnom uredu” koja pridonosi unapređenju naše povijesne znanstvene misli o prošlosti Rijeke, obogaćujući hrvatsku historiografiju
  5. Ivo Kalina, ak. slikar,
    za retrospektivnu izložbu, održanu 1994. godine u Modernoj galeriji u Rijeci, te za polustoljetni uspješni umjetnički rad
  6. Nikola Kraljić,
    za izuzetno vrijedan osobni poetski doprinos hrvatskom, posebno čakavskom pjesništvu
  7. Peter Pustišek,
    za izuzetno umjetničko i organizacijsko vodstvo baleta Hrvatskog narodnog kazališta Ivana pl. Zajca u 1993. i 1994. godini
  8. Nogometni klub “Orijent” Rijeka,
    za 75 godina neprekidnog rada i aktivnosti u slavljeničkoj godini, za svekoliki doprinos športskom životu, za okupljanje i odgoj mladih, njegovanje športskog duha i prepoznatljivih obilježja sredine
  9. Gradsko kazalište lutaka Rijeka,
    za rad i postignute rezultate u protekle dvije godine
  10. Ljekarna “Jadran” Rijeka,
    za dvadesetogodišnji razvoj ljekarničke službe, temeljen na tradicijama ljekarništva, dostignućima suvremene farmaceutske znanosti i humanom pristupu bolesniku

 

1994.

Nagrada za životno djelo:

  1. Prof.dr.sc. Mirko Krpan,
    za veliki doprinos struci i znanosti, naročito u području ultrazvučnih istraživanja ispitivanja prijelomnih metalnih površina i korozijskih pojava

Godišnje nagrade Grada Rijeke:

  1. Prof.dr.sc. Josip Brnić,
    za osobito vrijedan znanstveni doprinos u znanstvenoj disciplini mehanike krutih i deformiranih tijela, posebice na području numeričke strukture analiza konstrukcija
  2. Mihovil Dorčić,
    za kvalitetan i efikasan rad temeljem kojega su polučeni vrhunski rezultati u plivanju plivačkog Kluba “PRIMORJE RIJEČKA BANKA”
  3. Dr.sc. Ivan Vanja Frančišković,
    za unapređenje teorije i prakse tržišnog poslovanja – marketinga u uslužnim djelatnostima
  4. Daina Glavočić-Baumann, prof.,
    za stručnu i znanstvenu obradu djela Romola Venuccija, te za postav njegove retrospektivne izložbe
  5. Zora Muvrin, prof.,
    za izuzetne rezultate postignute u 1992. i 1993. godini u proširivanju djelatnosti škole na znanstvena i kulturno-umjetnička područja, javnosti školskog rada i očuvanju stoljetne tradicije uz visoke domete odgojno-obrazovne zadaće škole
  6. Nenad Šegvić,
    za ostvarenje izuzetne uloge Georgea u predstavi E.Albeya “Tko se boji Virginije Woolf?”
  7. Olga Šober,
    za izuzetne interpretacije opernih uloga i ukupni stvaralački rad tijekom 1992. i 1993. godine
  8. Transplantacijski  tim KBC-a Sušak u sastavu: dr.med. Miomir Zelić, prof.dr.sc. Petar Orlić, doc.dr.sc. Miljenko Uravić, dr.med. Božidar Krstulović, prim.dr.sc. Ksenija Vujaklija-Stipanović,
    za izvršenu prvu uspješnu transplantaciju gušterače i bubrega u Republici Hrvatskoj
  9. Plivački klub “Primorje-Riječka banka”,
    za ostvarene vrhunske svjetske rezultate u plivanju u 1993. godini
  10. “PUTOKAZI”,
    za iznimno vrijedna glazbena ostvarenja, kontinuirano i kvalitetno okupljanje mladih i njegovanje glazbene kulture, posebno mladih, kao i prenošenje slike glazbenog autoriteta Rijeke u Hrvatskoj i šire 

 

1993.

Nagrada za životno djelo:

  1. Milan Blažević,
    za osobito vrijedan doprinos na razvoju omladinskog nogometa poticanjem na osnutak međusobnog turnira “Kvarnerska rivijera” i četrdesetgodišnjim njegovim vođenjem
  2. Dr. Vanda Ekl,
    za znanstveni i kulturološki doprinos ostvaren na području povijesti umjetnosti, likovne kritike i proučavanju povijesti naše regije
  3. Davorin Hauptfeld,
    za stvaralački doprinos glazbi otjelovljen u njegovu cjelokupnom dirigentskom opusu tijekom dugogodišnjeg pregalaštva

Godišnje nagrade:

  1. Mr. Bruno Čalić,
    za stvaralački rad i vrhunska ostvarenja u područjima Podvodni ekološki uređaj i Podvodni turistički objekti
  2. Dr. Franjo Jurčević,
    za osobit doprinos u obnovi sakralnih objekata i za karitativnu djelatnost
  3. Galiano Pahor,
    za vrhunsko glumačko ostvarenje u predstavama “KRALJEVO” Miroslava Krleže i “VUCI” Nehajeva Gašparovića
  4. Prof. Egle Trošelj,
    za glazbeni i pedagoški doprinos ostvaren vođenjem zbora “Mali Riječani”
  5. Dr. Marija Turk,
    za vrhunska ostvarenja na području fonologije hrvatskog jezika
  6. Časopis “Domet”,
    za izdavački rad i vrhunska ostvarenja na području kulture i filozofije i promicanja ljudskih prava
  7. Moderna galerija Rijeka,
    za izložbenu djelatnost, a posebno za ostvarenje projekta HRVATSKA MODERNA
  8. Općinski planinarski savez Rijeka,
    za stvaralački rad na razvoju i unapređenju stoljetne tradicije riječke planinarske organizacije, za doprinos članova u Domovinskom ratu
  9. RKUD “Fratellanza”,
    povodom 45 godina uspješna kulturno-umjetničkog djelovanja kao spona između dvije kulture
  10. SKI Klub Rijeka,
    za ostvarene sportske rezultate u 1992. godini

 

1992.

Nagrada za životno djelo:

  1. Dr. Branko Fučić,
    za dugogodišnji znanstveni rad na proučavanju naše povijesne i kulturne baštine
  2. Prof.dr. Lujo Margetić,
    za dugogodišnji rad na proučavanju hrvatske i pravne povijesti, a posebno šireg riječkog područja
  3. Monsinjor Josip Pavlišić,
    za dugogodišnji duhovi i rodoljubni rad, a posebno za doprinos što je Rijeka 1969. godine postala sjedište Riječko-senjske nadbiskupije i mitropolije

Godišnje nagrade:

  1. Ivan Balažević,
    za iznimna ostvarenja na području likovne umjetnosti i za doprinos unapređenju likovnog života Rijeke i regije
  2. Prof.dr. Željko Fučkar,
    za stvaralački rad i vrhunska ostvarenja na području medicinskog ultrazvuka
  3. Prof.dr. Ivan Kamenarović,
    za osobito vrijedan znanstveni doprinos u geometriji, a posebno diferencijalnoj geometriji
  4. Prof. Iva Lukežić,
    za stvaralački rad i vrhunsko ostvarenje na području filologije, posebno za knjigu “Čakavski ikavski-ekavski dijalekt”
  5. Mirella Toić,
    za vrhunske kreacije opernih uloga, a posebno za ulogu Norme u operi Vincenca Bellinija
  6. Caritas Nadbiskupije Riječko-senjske,
    za višegodišnju humanitarnu djelatnost, a posebno za pružanje pomoći prognanicima i socijalno ugroženim građanima
  7. Franjevački samostan Trsat,
    za uzornu organizaciju kulturnih i vjerskih manifestacija i crkvenih slavlja, a posebno za proslavu 700. obljetnice Svetišta Majke Božje na Trsatu 

 

1991.

Nagrada za životno djelo:

  1. Dr. Radmila Matejčić, posmrtno,
    za znanstveni doprinos poznavanju kulturne povijesti  Rijeke i regije, posebno na području povijesti umjetnosti i arheologije
  2. Dr. Vinko Tadejević,
    za vrijedna ostvarenja i postignute rezultate na području znanosti, obrazovanja i kulture

Godišnje nagrade:

  1. Zdravko Čargonja, Mira Valić i Boris Zaharija,
    za primjerno i nesebično zalaganje u obnovi kaštela Grobnik i time pokazanu brigu za očuvanje naše baštine
  2. Prof. Antun Haller,
    za višegodišnji uspješan rad na polju likovnog stvaralaštva, a posebno za izložbu “Riječki motivi”
  3. Prof.dr. Stipan Jonjić,
    za međunarodno priznati znanstveni doprinos na području medicine, a osobito u poznavanju uloge imunoloških mehanizama
  4. Dušan Prašelj,
    za uređivanje zbirke notnih zapisa narodnih pjesama Istre i Hrvatskog primorja Ivana Matetića Ronjgova “ZASPAL PAVE”
  5. dr. Mirjana Strčić,
    za doprinos poznavanju hrvatske književnosti u Istri, a u povodu obavljanja antologije hrvatskog pjesništva Istre 19. i 20. stoljeća “Istarska pjesmarica”
  6. Ekonomski fakultet Rijeka,
    za postignute visoke domete u obrazovanju i razvoju ekonomskih znanosti, a u povodu tridesete obljetnice rada
  7. Glazba “Trsat”,
    za doprinos razvoju i ugledu amaterskog glazbenog rada u gradu Rijeci, a u povodu osamdesete obljetnice rada
  8. Izdavački centar Rijeka,
    za visoko kvalitetnu izdavačku politiku i poticanje književnog i znanstvenog stvaralaštva u gradu i regiji, a u povodu objavljivanja stotog sveska biblioteke “Dometi”
  9. “La Voce del popolo”,
    za suvremen i stvaralački pristup novinskoj i informativnoj djelatnosti, te za doprinos unapređenju suradnje i razumijevanju naroda i narodnosti naše regije
  10. Muzička škola Rijeka,
    za izuzetan glazbeno-umjetnički domet ostvaren izvedbom ciklusa koncerata u povodu stoisedamdesete obljetnice škole
  11. Narodno kazalište “Ivan Zajc”,
    za uprizorenje “Vježbanja života”, predstave koja je dala značajan doprinos kulturnom identitetu grada i doprinijela ugledu Rijeke u kulturnom životu naše Republike

 

1990.

Nagrada za životno djelo:

  1. Petar Grabovac,
    za doprinos razvoju riječkog novinarstva posebno novinske fotografije
  2. Slavko Šestak,
    na području kazališne umjetnosti

Godišnje nagrade:

  1. Giulio Marini,
    za izvrsne interpretacije likova Phillippa Hotza i Andrea Fabria u dramama M.Frischa  “La grande rabbia di Philipp Hotz” i L. Pirandella “La Morsa”
  2. Prof.dr. Juraj Sepčić,
    za značajnu istraživačku djelatnost u području neuroepidemiologije i kliničke neuroimunologije, te visoki humanizam iskazan kroz društveno-asistencijalnu djelatnost
  3. Informativna služba “Jugolinija”,
    za postignute rezultate u suvremenom informiranju radnika, posebno pomoraca “Jugolinije”
  4. Osnovna škola “Vladimir Bakarić” Rijeka,
    za postignute rezultate u odgojno-obrazovnom radu, stvaralaštvu i radu s nadarenim učenicima
  5. Poduzeće “Rijekacesta” Rijeka,
    za postignute rezultate u poslovanju i razvoju organizacije
  6. “Geodetski zavod” Rijeka,
    za postignute rezultate u poslovanju i razvoju organizacije
  7. Poduzeće “Domus” Rijeka,
    za osobito zapažen i trajan doprinos razvoju trgovine stambenom opremom

 

1989.

Nagrada za životno djelo:

  1. Dr. Danilo Klen,
  2. Prof.dr. Đorđe Milović,
    za razvoj kulture, znanost i visokog školstva

Godišnje nagrade:

  1. Srećko Cuculić, za prozno stvaralaštvo
  2. Ivan Helman, teška atletika
  3. Ćiril Koludrović, grafičko komuniciranje
  4. Dinko Lupi, za scensko glazbena ostvarenja

 

1988.

Nagrada za životno djelo:

  1. Igor Emili, dipl.inž.ahr. posmrtno,
    za djelo kojim je uspostavio temeljne i specifične vrijednosti urbane kulture u prostorima suvremenog življenja i pružio arhitektonska rješenja koja su po svom osebujnom i apsolutnom kvalitetu ušla u antologiju jugoslavenske arhitekture

Godišnje nagrade:

  1. RO “Elektromaterijal” Rijeka,
    za postignute rezultate u poslovanju i doprinos razvoju privrede općine Rijeka
  2. RO “Građevno projektni  zavod” Rijeka,
    za postignute rezultate u poslovanju i doprinos razvoju privrede općine Rijeka
  3. Osnovna škola “Trsat” Rijeka,
    za postignute rezultate u odgoju i obrazovanju djece i omladine, za njegovanje tradicija narodnooslobodilačkog rata i socijalističke revolucije i razvijanje suradnje s udruženim radom
  4. Omladinski pjevački  zbor “Putokazi”,
    za njegovanje i razvijanje kulturno-umjetničke djelatnosti mladih
  5. Vladimir Grubešić, dipl.inž.arh.,
    za projekt i realizaciju objekta “Jadrošped” u Starom gradu
  6. Prof.dr. Elso Kuljanić, dipl.inž. strojarstva,
    za stvaralački rad u oblasti tehnologije – područje proizvodnog strojarstva i za uspješan prijenos dostignuća i saznanja, posebno na mlade kadrove u proizvodnji
  7. Doc.dr. Milorad Stojević,
    za knjigu “Čakavsko pjesništvo XX. stoljeća”
  8. Ljubomir Strgačić,
    za naslovnu ulogu u komičnoj operi Jakova Gotovca “Ero s onoga svijeta”
  9. Doc.dr. Dragomir Sundač,
    za doprinos razvoju ekonomske znanosti a posebno za knjigu “Zakonitosti integralnih procesa”

 

1987.

Nagrada za životno djelo:

  1. Prof.dr. Andrija Longino,
    za razvoj kirurgije, visokoškolske medicinske nastave i znanosti
  2. Dr. Boris Vižintin,
    za utemeljenje galerijske djelatnosti i doprinos unapređenju likovnog života u Rijeci
  3. Prof.dr. Marijan Kolombo,
    za doprinos razvoju naftne industrije i postignute rezultate u znanstvenom radu

Godišnje nagrade:

  1. SOUR “Brodokomerc” Rijeka,
    za postignute rezultate u poslovanju i doprinos u razvoju privrede općine Rijeka
  2. RO “Belam” Rijeka,
    za postignute rezultate u poslovanju i doprinos u razvoju privrede općine Rijeka
  3. RO “Rijekaprojekt” Rijeka,
    za postignute rezultate u poslovanju i doprinos u razvoju privrede općine Rijeka
  4. Osnovna škola “Kozala” Rijeka,
    za postignute rezultate u odgoju i obrazovanju djece i omladine kao i rezultate u vannastavnim aktivnostima i njegovanju i razvijanju tradicija narodnooslobodilačkog rata i socijalističke revolucije
  5. Prof.dr. Jadranka Deželjin,
    za doprinos razvoju ekonomske misli i unapređivanju prakse u računovodstvu i informatici
  6. Prof.dr. Bogoslav Potočnjak – Posmrtno,
    za djelo “Uloga roditelja u odgoju djece”
  7. Prof.dr. Daniel Rukavina,
    za ostvarenja u znanstvenom radu i osobni doprinos unapređenju organizacije rada znanstvenih institucija
  8. Prof.dr. Marko Selaković,
    za znanstveni doprinos i suradnju s organizacijama udruženog rada metaloprerađivačke industrije
  9. Prof.dr. Ratko Zelenika,
    za doprinos razvoju ekonomske teorije i prakse međunarodne špedicije ostvaren djelom “Međunarodna špedicija – Osnovni i specijalni poslovi – poslovna politika”

 

1986.

Nagrada za životno djelo:

  1. Josip Tolja, dipl.ing.,
    za izuzetan doprinos razvoju jugoslavenske pomorske brodogradnje, brodoremonta i obrazovanju stručnih kadrova za brodogradnju
  2. Zdravko Kovačić,
    za izuzetan doprinos razvoju vaterpolo i plivačkog sporta
  3. Prof.dr. Slobodan Marin,
    za izuzetan doprinos razvoju medicinske misli, kliničke prakse i Sveučilišta u Rijeci

Godišnje nagrade:

  1. RO “Željeznički prijevoz”,
    za postignute rezultate u poslovnoj politici i razvoju samoupravnih odnosa
  2. RO Tvornica motora “3. maj” Rijeka – u sastavu SOUR Brodograđevne industrije “3. maj” Rijeka,
    za postignute rezultate u poslovanju i razvoju samoupravnih odnosa
  3. RO “Industrooprema” Rijeka,
    za postignute rezultate u poslovnoj politici – posebno u izvozu – i razvoju samoupravnih odnosa
  4. RO “Jadroagent” Rijeka,
    za postignute rezultate u poslovnoj politici i razvoju samoupravnih odnosa
  5. Osnovna škola “Bratstvo i jedinstvo” Rijeka,
    za postignute rezultate u odgoju i obrazovanju djece i omladine kao i rezultate u vannastavnim aktivnostima i njegovanju i razvijanju tradicija narodnooslobodilačkog rata i socijalističke revolucije
  6. Savez organizacija za tehničku kulturu “Narodna tehnika”” Rijeka,
    za postignute rezultate na širenju tehničke kulture
  7. Kazališna zajednica Rijeka,
    za izvanredni doprinos širenju kazališne umjetnosti na području općine Rijeka
  8. Ivan Kinkela, za izložbu “Skice i crteži Rijeke”
  9. Prof.dr. Špiro Milošević,
    za istaknutu djelatnost na području primjene energetskih sistema u brodogradilištima i za uspješno povezivanje znanstvenih dostignuća sa racionalnom primjenom u svakodnevnoj praksi
  10. Prof.dr. Silvije Pongrac,
    za doprinos razvoju andragoške znanosti i prakse obrazovanja odraslih
  11. Prof.dr. Boris Prikril,
    za sabrana djela o pomorskim ratovima

 
 
1985.

Nagrada za životno djelo:

  1. Nikola Pavletić,
    istaknutom revolucionaru, društveno-političkom i privrednom rukovodiocu i dosljednom borcu za izgradnju socijalističkog samoupravnog društva, čije je životno djelo ugrađeno u razvoj Rijeke i šire društvene zajednice
  2. Viktor Hreljanović,
    propagandisti i društvenom radniku za značajan doprinos u prezentiranju rada i razvoja brodogradnje, a posebno za rad na unapređivanju narodne tehnike
  3. Marijan Blažina, dipl.inž.građ.,
    za stvaralački stručni i društveni doprinos u dugogodišnjem predanom radu
  4. Prim.dr. Tonica Turato,
    za dugogodišnji predani rad na zaštiti i unapređivanju zdravlja male djece, a posebno za brigu o zdravlju socijalno ugrožene djece zbrinute u Domu za djecu i predškolski odgoj “Mire Radune Ban” Rijeka
  5. Dr. Josip Kirinčić,
    za istaknuta stručna i znanstvena ostvarenja na području obnove, izgradnje i razvoja riječke luke, modernizacije lučke tehnologije i lučkih tehničkih sredstava, te povezivanje znanstvenih dostignuća s praktičnom primjenom u riječkoj luci

Godišnje nagrade:

  1. RO “Metis” Rijeka,
    za postignute rezultate u organiziranju prikupljanja i preradi otpadaka u sekundarne sirovine i razvoju samoupravnih odnosa
  2. PIK Rijeka,
    za postignute rezultate u proizvodnji i opskrbi osnovnim prehrambenim proizvodima i razvoju samoupravnih odnosa
  3. RO PTT Saobraćaj Rijeka,
    za postignute rezultate u razvoju sistema mreže telekomunikacija i razvoju samoupravnih odnosa
  4. RO “Jasen” Rijeka,
    za postignute rezultate u zanatskoj drvoprerađivačkoj djelatnosti i razvoju samoupravnih odnosa
  5. SOUR “Rinex” Rijeka,
    inženjering export – sa svojim članicama: RO “Arhitekting”, Geodetski zavod, Građevno-projektni zavod, “Jadranprojekt”, “Opatija-projekt”, “Plan”, “Rijekaprojekt” i “Teh-projekt” – za postignute rezultate u poslovanju, posebno za zapošljavanje stručnih kadrova, povezivanje s privredom i aktivno uključivanje u izvozne poslove
  6. Narodno kazalište “Ivan Zajc” Rijeka,
    za stvaralački rad i vrijedna ostvarenja u kazališnoj umjetnosti
  7. RO za predškolski odgoj Rijeka,
    za postignute rezultate i doprinos na unapređivanju i stvaranju uvjeta za odgoj i zbrinjavanje djece u najranijoj životnoj dobi
  8. Osnovna škola “Rudolf TomšićRijeka,
    za postignute rezultate u odgoju i obrazovanju djece i omladine kao i rezultate u vannastavnim aktivnostima i njegovanju i razvijanju tradicija narodnooslobodilačkog rata i socijalističke revolucije
  9. Osnova škola “Josip Brusić” Rijeka,
    za postignute rezultate u odgoju i obrazovanju djece i omladine kao i rezultate u vannastavnim aktivnostima i njegovanju i razvijanju tradicija narodnooslobodilačkog rata i socijalističke revolucije
  10. Radio stanica Rijeka,
    za postignute rezultate u razvoju informiranja, osuvremenjivanju radiofonskog izraza, kao i afirmaciju zajedništva i ukupnog društvenog stvaralaštva na području Rijeke i riječke regije
  11. Općinski sekretarijat za unutrašnje poslove Općine Rijeka,
    za postignute rezultate u zaštiti samoupravnog socijalističkog sistema, javne sigurnosti i razvijanju i unapređivanju sistema društvene samozaštite
  12. Društvo pravnika u udruženom radu Rijeka,
    za postignute rezultate u razvoju samoupravnih i društveno-ekonomskih odnosa, a posebno za organiziranje javnih “tribina četvrtkom”
  13. Ervin Debeuc,
    za doprinos razvoju amaterskog filma, a posebno za dokumentarni film o Rijeci i riječkoj luci
  14. Prof.dr. Ivan Kraljić,
    za doprinos razvoju ekonomskih znanosti na području vanjskotrgovinskog poslovanja i brodogradnje
  15. Prof.dr. Katica Ivanišević,
    za ostvarenje na polju književne kritike, a posebno za knjige “Bohema i književno stvaralaštvo” i “Suvremena Američka književnost”
  16. Ivo Marendić,
    za doprinos u oblasti likovno grafičkog oblikovanja izdanja monografskog karaktera
  17. Bernardin Modrić,
    za ostvarenja u filmskoj umjetnosti i aktivnost na njegovanju i razvijanju kratkometražnog filma “Legenda o bijeloj smrti”
  18. Prof.dr. Josip Pažanin,
    za stvaralački rad i ostvarenja u oblasti tehničkih znanosti

 

1984.

Nagrada za životno djelo:

  1. Sergije Lukeš, dipl.inž. brodogradnje, posmrtno,
    kao istaknutom privredniku i dosljednom borcu za izgradnju socijalističkog samoupravnog društva i čovjeku širokih i humanističkih pogleda, čije je životno djelo ugrađeno u budući razvoj jugoslavenske brodogradnje i brodarstva posebno, a naročito jugoslavenskog pomorstva, ne samo Rijeke, već i zemlje u cjelini

Godišnje nagrade:

  1. RO “Vulkan” Rijeka,
    za postignute rezultate u poslovanju i razvoju samoupravnih odnosa
  2. OOUR “Solidarnost” Rijeka, u sastavu Ro “Export-drvo” Zagreb,
    za postignute rezultate u poslovanju i razvoju samoupravnih odnosa
  3. Osnovna škola “Rade Vranić-Petar” Rijeka,
    za postignute vrlo dobre rezultate u svim vidovima odgoja i obrazovanja mlade generacije, a posebno na njegovanju i razvijanju revolucionarnih tradicija NOB-e i čuvanju i održavanju spomenika iz NOR-a
  4. Ivan Bibalo,
    za kreaciju lika Murine u predstavi “Svečana večera u pogrebnom poduzeću” Ivana Brešana
  5. Dr. Vanda Ekl,
    za izuzetan doprinos istraživanju kulturne baštine Istre i Rijeke, za njezin dugogodišnji rad na tom području, a u povodu objavljivanja knjige “Gotičko kiparstvo u Istri”
  6. Prof.dr. Ivan Nemarnik,
    za knjigu “Ekonomika morskog ribarstva Jugoslavije”
  7. Prof.dr. Zlatko Šverer,
    za istaknutu i priznatu djelatnost na području brodskih palubnih strojeva koja proširuje i povezuje znanstvena dostignuća s proizvodnom praksom u našoj brodogradnji
  8. Petar Trinajstić i Željko Luković,
    za postignute rezultate u filmskoj umjetnosti


1983.

Nagrada za životno djelo:

  1. prof.dr. Zorisav Sapunar, dipl.ing., istaknutom znanstveniku, nastavniku, publicisti, revolucionaru i društveno-političkom radniku, za značajan i trajan doprinos razvoju Rijeke, posebno razvoju visokog školstva, te odgoju, idejnom usmjeravanju i stručnom obrazovanju generacija mladih stručnjaka

Godišnje nagrade:

  1. RO “Brodomaterijal” Rijeka,
    za postignute rezultate u poslovnoj politici i razvoju samoupravnih odnosa
  2. RO “Metalografički kombinat” Rijeka,
    za postignute rezultate u poslovanju i razvoju samoupravnih odnosa
  3. Osnovna škola “Vladimir Gortan” Rijeka,
    za postignute rezultate u obrazovanju i svestranom društvenom odgoju učenika
  4. KPD “Ivan Matetić -Ronjgov” Viškovo,
    za aktivnost na njegovanju i čuvanju revolucionarnih tradicija, narodnih običaja Hrvatskog primorja i Istre i stvaralaštva Ivana Matetića-Ronjgova
  5. KUD “Student” Rijeka,
    za postignute rezultate u razvoju kulturno-umjetničkog amaterizma i stvaralaštva mladih
  6. Izidor Frankol,
    za izuzetan osobni doprinos na izgradnji Prometnog čvora “Piramida” u Rijeci
  7. Dr. Radmila Matejčić,
    za poseban doprinos na istraživanju kulturne baštine Rijeke, Istre i Hrvatskog primorja
  8. Josip Barić, dipl.inž.,
    za istaknutu djelatnost na području brodske elektro-energetike
  9. Biserka Perman,
    za postignute vrhunske rezultate u kuglačkom sportu

 

1982.

Nagrada za životno djelo:

  1. prof. Ostoja Grubiša, dipl.inž. brodogradnje,
    za osobit uspjeh i izuzetan doprinos na području projektiranja broda
  2. Ljubomir Pavešić, književnik,
    za osobit uspjeh i značajan doprinos u novinarskoj i književnoj djelatnosti, posebno u pjesničkom stvaralaštvu

Godišnje nagrade:

  1. Građevinska radna organizacija “Primorje” Rijeka,
    za izvanredne radne uspjehe na domaćem i inozemnom tržištu čime doprinosi stabilnosti vlastitog razvoja i poboljšanju platne bilance Jugoslavije
  2. Krsto Devčić, inženjeru za lučki transport,
    za vrijedan doprinos razvoju i organizaciji rada te unapređivanju samoupravnih odnosa u RO “Luka” Rijeka
  3. Grga Frković,
    za izvanredne postignute rezultate na unapređivanju i razvoju javne sigurnosti i društvene samozaštite i za široko podruštvljivanje rada u toj oblasti
  4. Dr. Nikola Stražičić,
    za značajan doprinos ostvaren djelom “Otok Cres – Prilog poznavanju geografije naših otoka”
  5. Prof.dr. Zvonimir Cviić,
    za djelo “Motivacija učenika u samoupravnoj školi” koje znači vrijedan doprinos teoriji i praksi odgojno-obrazovanog rada
  6. Joža Komljenović,
    za koreografiju predstave “Cvrčak i mravi” kojom je ostvaren visok domet u baletnom odgoju djece i omladine
  7. Savez društava “Naša djeca” Rijeka,
    za izvanredne rezultate i široko razgranatu aktivnost na unapređivanju društvenog odgoja i brige o djeci
  8. Ognjen Cvitan,
    za osvajanje naslova omladinskog prvaka svijeta u šahu 1981. godine i doprinos međunarodnoj afirmaciji naše zemlje i grada Rijeke na tome planu 

 
1981.

Nagrada za životno djelo:

  1. Dr. Ante Švalba,
    za sveukupnu i plodnu djelatnost na očuvanju zdravlja naroda, unapređivanju zdravstvene kulture i zaštite čovjekove okoline, čemu je posvetio cijeli svoj radni vijek na dobrobit našeg grada i šire zajednice
  2. Darivoj Žilić,
    za samoprijegoran rad i svestranu društvenu aktivnost koja po svojoj angažiranosti i rezultatima predstavlja veliki doprinos unapređenju i afirmaciji kulturnog i sveukupnog društvenog života našega grada   

Godišnje nagrade:

  1. Dr. Vjekoslav Bratulić,
    za izuzetno vrijedan doprinos izučavanju povijesnog razvoja Istre, Rijeke i Slovenskog primorja, ostvaren dugogodišnjim istraživanjem i nizom značajnih znanstvenih radova kojima je trajno zadužio naš grad i širu društvenu zajednicu
  2. OOUR Tehnički  poslovi u sastavu SOUR “3. maj” Rijeka,
    za ostvarenu vrhunsku kvalitetu u projektiranju i izradi kompletne tehničke dokumentacije za gradnju brodova tankera namijenjenih prijevozu kemikalija
  3. Fermini Rievetti, VKV brodomonter u SOUR BI “3.maj” Rijeka,
    za unapređivanje tehnologije rada i izvanredne uspjehe ostvarene u izradi i montaži čeličnih brodskih konstrukcija i niza drugih složenih industrijskih postrojenja
  4. Mr. Arduino Lovrinović,
    za originalan doprinos izučavanju radnog invaliditeta i izvanredan uspjeh u praktičnom ostvarenju profesionalne rehabilitacije i zapošljavanja invalida rada i omladine
  5. Prof.dr. Ivo Dvornik,
    za djelo “Novac i novčana politika”, koje kao vrijedan i aktualan rad iz domene financija znači veliki doprinos izučavanju te materije u našoj suvremenoj teoriji i praksi
  6. Prof.dr. Miro Juretić,
    za djelo “Herpes simplex infection of man”, koje predstavlja značajno ostvarenje u plodnom znanstvenom opusu ovog autora na području medicine
  7. Miloš Počuča,
    za značajan doprinos ostvaren višestranom aktivnošću na unapređivanju kulturnog razvoja i samoupravnih društveno-ekonomskih odnosa u oblasti kulture
  8. Ivan Brdar,
    za vrijedan doprinos zavičajnoj čakavskoj književnosti ostvaren knjigom “Grobniške povedajke” i djelatnošću na sakupljanju i njegovanju kulturnog nasljeđa svojeg kraja
  9. Vatrogasni savez Općine Rijeka,
    za samoprijegoran rad i vidne rezultate postignute široko razvijenom aktivnošću na unapređivanju zaštite od požara
  10. Udruženi ženski  kuglački klub Rijeka,
    za vrhunske uspjehe postignute u ženskom kuglačkom sportu na jugoslavenskom i međunarodnom planu
  11. Tomislav Mohorić,
    za samoprijegoran stvaralački rad na odgoju mladih generacija i neprolazne zasluge za razvoj i vrhunska dostignuća u vaterpolo sportu našega grada 

 
1980.

Nagrada za životno djelo:

  1. Prof.dr.sc. Kajetan Blečić
  2. Lucifero Martini

Godišnje nagrade:

  1. Film “Aska i vuk” Želimira Prijića,
    za aktualan i stvaralački pristup filmskom jeziku
  2. Osnovna škola “Gelsi”,
    za postignute uspjehe u nastavno-odgojnom radu, te unapređivanju bratstva i jedinstva naših naroda i narodnosti
  3. Prof. dr. Žarko Popović,
    za djelo “Ekonomska analiza poslovanja” koje doprinos unapređivanju znanstvene misli na području ekonomskih znanosti
  4. Riječka tvornica konopa Rijeka,
    za ostvareni poslovni uspjeh, razvijanje samoupravnih odnosa u radnoj organizaciji i brigu za radnog čovjeka
  5. Dipl.inž. Milovan Tuhtan,
    za uspješno rukovođenje i postignute rezultate u brodograđevnoj industriji

 
 
1979.

Nagrada za životno djelo:

  1. Edo Jardas, član Savjeta SR Hrvatske i zaslužni građanin Rijeke,
    revolucionar koji je čitav život posvetio borbi za slobodu radničke klase i razvoju samoupravnog socijalističkog društva – za životno djelo

Godišnje nagrade:

  1. Zatko Turk, dipl.inž.,
    za osobito vrijedan doprinos racionalizaciji i unapređivanju proizvodnje i poslovanja u RO “INA” Rafinerija nafte Rijeka
  2. Tvornica industrijske i brodske opreme “3. maj” Rijeka,
    za izuzetne rezultate postignute u dinamičnom razvijanju proizvodnje, poslovanja i u osvajanju novih proizvoda
  3. Izdavačko -knjižarsko poduzeće “Mladost” – OOUR “Unutrašnja trgovina” Rijeka,
    za suvremeno organiziranu knjižarsku djelatnost i značajne rezultate ostvarene angažiranom i raznovrsnom aktivnošću na širenju knjige i kruga čitalaca
  4. Corrado Iliasich, prof.,
    za značajan doprinos unapređivanju i razvoju odgoja i usmjerenog obrazovanja na talijanskom jeziku
  5. Prof. Petar Strčić,
    za knjigu “Vanjskopolitička borba Josipa Broza Tita za Istru od 1941. do 1945. godine” vrijedno i poticajno ostvarenje u oblasti istraživanja povijesti naše revolucije
  6. Nenad Miščević,
    za knjigu “Bijeli šum” (studije i filozofije jezika), jedno od pionirskih i najcjelovitijih djela u jugoslavenskim razmjerima na polju filozofije jezika
  7. Nina Ivana i Vladimir Šustić,
    za vrijedan doprinos dnevnoj praksi operativne medicine u nas ostvaren djelom “Operaciona dvorana i uvod u tehniku instrumentiranja”
  8. “Narodni zdravstveni list” Rijeka,
    za značajan doprinos unapređivanju zdravstva, zdravstvene kulture i društveno-medicinske misli u nas
  9. Nogometni klub “Orijent” Rijeka,
    za razvoj nogometnog sporta i uključivanje velikog broja mladih u sportski i društveni život
  10. Branko Žgaljardić,
    za izvanredan uspjeh i postignute rezultate u karate sportu
  11. Ivan Nemet,
    šahovski velemajstor, za izvanredan uspjeh i rezultate postignute na unapređenju šaha

 

1978.

Nagrada za životno djelo:

  1. Bruno Tommasi, dipl.inž.,
    rukovodilac rafinerijskih pogona u Urinju

Godišnje nagrade:

  1. Dr. Josip Deželjin,
    za vrijedan doprinos suvremenoj teoriji i praksi ekonomskog razvoja i samoupravnih socijalističkih odnosa ostvaren studijom “Naučno tehnički progres i zaposlenost u SFRJ”
  2. “IL Pioniere”, dječji časopis,
    za osobito uspješno uređivanje, vođenje i plodan odgojni utjecaj lista i brojnih akcija koje je ostvario svojom djelatnošću
  3. KUD “Čakavska scena”,
    za scensko ostvarenje komedije “Kontrada Pinpilinčić” Ive Jurkovića, te veoma plodnu aktivnost i rezultate postignute u njegovanju čakavskog izraza na području dramskog stvaralaštva
  4. “Monter”, montersko poduzeće OOUR Rijeka,
    koje se u svojoj grupaciji ističe dobrim rezultatima poslovanja, kompletnošću i kvalitetom usluga, te brigom za radnog čovjeka
  5. Nogometni klub Rijeka,
    za popularizaciju i razvoj nogometnog sporta
  6. Osnovna škola “Turnić” Rijeka,
    za izuzetno vrijedne rezultate postignute u obrazovanju i svestranom društvenom odgoju učenika
  7. Zlata Perlić,
    za plodan rad i ostvarenje u Narodnom kazalištu “Ivan Zajc” u Rijeci i za osobito uspjelo tumačenje lika Angie u drami “Pandža” Howarda Bekere
  8. Ladislav Šošterić,
    za uspjelu samostalnu izložbu slika, koja je u 1976. godini predstavljala jedan od najznačajnih događaja u likovnom životu grada Rijeke
  9. Prof. Sofija Vlašić,
    za osobit doprinos na unapređivanju odgoja i zdravstvenog obrazovanja u Rijeci

 

1977.

Nagrada za životno djelo:

  1. Tihora Jelušić

Godišnje nagrade:

  1. Prof.dr.sc. Branko Antonin i dr. Josip Roje,
    za monografiju “Osnove kliničke vektokardiografije”, kao i niz stručnih radova iz te oblasti
  2. RKUD “Brodograditelj” Rijeka,
    za značajnu i trajnu aktivnost na polju razvoja kulturno-umjetničkog amaterizma
  3. Časopis “Dometi” Rijeka,
    za ostvarenje suvremenog i originalnog koncepta časopisa i okupljanje širokog kruga renomiranih autora iz čitave Jugoslavije
  4. Prof. Anton Giron i prof. Petar Strčić,
    za knjigu “NOB i socijalistička revolucija”
  5. Zanatsko-prerađivačko poduzeće “Metal” Rijeka,
    za postignute privredne rezultate
  6. Perinatološka ekipa klinike za ženske bolesti i porode Medicinskog fakulteta u Rijeci pri Kliničkoj bolnici “Braća dr. Sobol”,
    za niz radova i dostignuća u primjeni tokolitika i u perinatalnoj medicini uopće
  7. Dr. Renato Ruman, dipl.inž.,
    za naučni rad “Stabilnost pravokutne izotopne slobodno oslonjene ploče s poprečnim ojačanjem u plastičnoj oblasti”
  8. Savez rezervnih vojnih starješina Rijeka,
    za značajan uspjeh u ostvarivanju koncepcije općenarodne obrane u općini Rijeka
  9. Florijana Sobol,
    za izuzetne rezultate u ženskom kuglačkom sportu
  10. Dr. Predrag Stanković,
    za naučni rad “Spašavanje u plovidbenom pravu Jugoslavije”

 

1976.

Nagrada za životno djelo:

  1. Hinko Raspor

Godišnje nagrade:

  1. Mr. Duško Berlot,
    za knjigu “Djelokrug i domet Feuer-Bachove kritike religije” koja predstavlja vrijedan prilog marksističkoj filozofskoj misli
  2. Radule Buturović,
    za knjigu “Sušak i Rijeka u NOB-i” koja predstavlja vrijedan rad o ustanku i razvitku NOP-a i NOB-e na riječkom i njegovom gravitacionom području
  3. Ivan Kustić,
    za osobito uspješno usmjerenu djelatnost Doma pionira “Ivo Lola Ribar” na okupljanju pionira i njihove aktivnosti
  4. Ante Meštrović,
    za stručnu obradu, izvornu rekonstrukciju i prezentaciju povijesnih jedrenjaka s istočne obale Jadrana
  5. Milka Milinković,
    za aktivnost i izvanredne uspjehe u jugoslavenskom i evropskom sportu, što ih je postigla unatoč visokom stupnju invaliditeta
  6. Općinski odbor Crvenog križa Rijeka,
    za široku društvenu i humanitarnu djelatnost, s naročitim naglaskom na zdravstvenom prosvjećivanju, uspješnoj organizaciji prikupljanja krvi i materijalnih dobara
  7. Osnovna škola “Veljko Vlahović” Rijeka,
    za izvanredne uspjehe u nastavno-odgojnom radu, te primjerno organiziranim grupama slobodnih aktivnosti i dječjih organizacija
  8. Prof. Branko Ostojić,
    za originalan rad iz područja lasersko-koincidentne memorije, kao i niz naučnih radova u oblasti brodske automatizacije i kibernetike
  9. Radničko sveučilište Rijeka,
    za uspješnu i široko razvijenu djelatnost na odgoju i obrazovanju odraslih u cilju zadovoljavanja specifičnih potreba udruženog rada, društveno-političkih organizacija, mjesnih zajednica i građana
  10. Savez pronalazača i autora tehničkih unapređenja “SPATU” Rijeka,
    za uspjehe u razvoju i unapređivanju inventivne djelatnosti radnika-samoupravljača
  11. Titovo brodogradilište Kraljevica,
    za uspješnu konstrukciju i izgradnju putničkih brodova, izvanredni poslovni uspjeh i razvijanje samoupravnih odnosa u kolektivu

 

1975.

Nagrada za životno djelo:

  1. Dr. Vinko Antić
  2. Anđeko Štimac

Godišnje nagrade:

  1. Poduzeće “Luka” Rijeka,
    za naročiti uspjeh u poslovanju
  2. Trgovačko poslovno udruženje “Opskrba”,
    za osobit uspjeh u poslovanju
  3. Darko Čargonja,
    za izvanredne uspjehe postignute na organiziranju sportskih aktivnosti invalidnih osoba
  4. Časopis “Medicina”,
    za rad na afirmaciji naučnih i stručnih dostignuća s područja medicine
  5. Dom umirovljenika Rijeka,
    za izvanredno zalaganje u radu na ostvarenju uvjeta za ljepši i ugodniji život umirovljenika u domu
  6. Danilo Maričić,
    za uspješna ostvarenja na polju režije i glume u kolažu “Partizanska pozornica”
  7. Lucifero Martini,
    za publicistiku i poeziju
  8. Moderna galerija Rijeka,
    za postignutu afirmaciju i ugled muzeja moderne umjetnosti
  9. Osnovna škola “Centar”,
    za uspješan odgojno-obrazovni rad
  10. Pjevački zbor “Jeka Primorja” Rijeka,
    za dostignuti visoki umjetnički domet na području zborne umjetnosti i širenju muzičke kulture
  11. Zavod za unapređenje osnovnog obrazovanja u Rijeci,
    za uspjehe u pokretanju i organiziranju niza aktivnosti na polju njegovanja i daljnjeg razvijanja revolucionarnih tradicija NOR-a i socijalističke revolucije u odgojno-obrazovnim ustanovama

 

1974.

Nagrada za životno djelo:

  1. Andrea Benussi
  2. Prof. Branimir Marković
  3. Dr. Đuro Rošić

Godišnje nagrade:

  1. Mr. Krešimir Bezić,
    za osobito vrijedna ostvarenja na području odgoja i obrazovanja
  2. Nevenka Boras,
    za osobito uspješan odgojni rad na području fizičke kulture
  3. Centar za profesionalnu rehabilitaciju “3. maj” Rijeka,
    za vrlo dobre rezultate postignute na polju profesionalne rehabilitacije invalidnih osoba
  4. Ivan Jurković,
    za osobito uspješan rad i rukovođenje Čakavskom scenom, te objavljeni rad “Oploviti Cape Horn”
  5. Ivan Kalina, akademski slikar,
    za osobito vrijedna ostvarenja u likovnoj umjetnosti
  6. Osnovna škola “Vežica”,
    za postignute uspjehe u nastavno-odgojnom radu
  7. Poduzeće “Transjug” Rijeka,
    za poslovni uspjeh
  8. Prof. Branko Volarić,
    za izuzetna dostignuća u oblasti sudske medicine

 

1973.

  1. Inž. Sergije Lukež
  2. Dušan Prašelj
  3. Josip Rukavina
  4. Josip Sokolić
  5. Luciano Sušanj
  6. Dom pionira “Ivo Lola Ribar” Rijeka
  7. Tvornica papira Rijeka

 

1972.

Nagrada za životno djelo:

  1. Marko Kurtini

Godišnje nagrade:

  1. Grupa medicinskih stručnjaka Opće bolnice “dr. Zdravko Kučić” (ginekologija i porodništvo)
  2. Prof. Josip Malić
  3. Muzej Narodne revolucije Rijeka
  4. Osnovna škola “Nikola Tesla” Rijeka
  5. Poduzeće “RIO” Rijeka
  6. Giacomo Scotti, književnik
  7. Prof. Romulo Venucci
  8. Olga Vidmar

 

1971.

Nagrada za životno djelo:

  1. Dr. Drago Crnković

Godišnje nagrade: 

  1. “Eleketrolux” Rijeka
  2. Prof.dr. Vinko Frančišković
  3. Prof.inž. Miroslav Pečornik
  4. Dr. Vladimira Polić
  5. Streljački savez Općine Rijeka
  6. Dr. Tomislav Tićac i dr. Jerko Zec
  7. Dipl.inž. Darko Turato
  8. Brodogradilište “Viktor Lenac” Rijeka
  9. Prof.dr. Šime Vlahović

 

1970.

Nagrada za životno djelo:

  1. Prof.dr. Hinko Emili
  2. Viktor Kukuljan, pomorski kapetan
  3. Zora Matijević

Godišnje nagrade:

  1. Brodogradilište “3. MAJ” Rijeka
  2. Zvane Črnja, književnik
  3. Jugoslavenska linijska plovidba
  4. Muzička omladina Rijeka
  5. Dipl.inž.arh. Zdenko Sila
  6. Veslački klub “Jadran” Rijeka
  7. Dipl. inž. Alice Vučinić

 

1969.

Nagrada za životno djelo:

  1. prof.dr. Silvije Novak
  2. dipl.inž. Lujo Rac

Godišnje nagrade:

  1. Ansambl Baleta Narodnog kazališta “Ivan Zajc” Rijeka
  2. dipl. inž. Leo Babić
  3. Raniero Brumini, glumac
  4. Nedjeljko Fabrio, književnik
  5. dr. Davor Gligo, oftamolog
  6. Anton Grego i Simo Nikolić, jedriličari
  7. dr. Danilo Klen
  8. Naučno društvo za historiju zdravstvene kulture Rijeka
  9. Zlata Nikolić, glumica
  10. dr. Martin Petančić
  11. Plivački klub “Primorje” Rijeka
  12. prof.dr.inž. Boris Prikril
  13. Savjet doborovoljnih davalaca krvi pri Općinskom odboru Crvenog križa u Rijeci

 

1968.

Nagrada za životno djelo:

  1. Viktor Cerić, kapetan duge plovidbe

Godišnje nagrade:

  1. Dr. Mladen Cezner
  2. Prof. Milan Crnković
  3. Dom JNA Rijeka
  4. Dipl.inž.arh. Igor Emili
  5. Cvijeta Job, akademski slikar
  6. Prof.dr. Joža Pirš
  7. Boris Regent, Pavle Rupert i Vitomir Mučalo (grupa inženjera šumarstva)
  8. Prof.dr. Ignac Rubinić


1967.

  1. Blanka Zec, operna solistica
  2. dr. Branko Fučić, konzervator
  3. Pionirsko kazalište Rijeka
  4. Nedjeljko Fabrio, književnik
  5. Milan Radić, dipl. ekonomist
  6. dr. Mihajlo Džoljić
  7. dr. Zorislav Sapunar1966.

 

1966.

  1. Miodrag Lončar, glumac
  2. Dinko Svoboda, redatelj
  3. Zdenko Balabanić, akademski slikar
  4. Dr. Vinko Antić
  5. Dr. Ante Turina
  6. Dr. Marijan Matejčić
  7. Dipl.inž. Josip Obsieger

 

1965.

  1. Ružica Sokolić-Nenadović, kostimograf
  2. Davorin Hauptfeld, dirigent
  3. Dr. Vanda Ekl, likovni kritičar
  4. Osvaldo Ramaus, književnik
  5. Dr.inž. Marijan Kolombo

 

1964.

  1. Dorian Sokolić, scenograf
  2. Dipl.inž. Borivoj Jereb
  3. Vjekoslav Gržinić, kompozitor
  4. Prof. Đorđe Milović

 

1963.

  1. Operni ansambl narodnog kazališta “Ivan Zajc” Rijeka

 

1962.

  1. Gianna Depoli, glumica
  2. Vladimir Benić, dirigent
  3. Irma Demoris, operna solistica
  4. Zdenko Balabanić, akademski slikar
  5. Antun Žunić, akademski slikar
  6. Dr. Danilo Klen
  7. Dr. Vjekoslav Bratulić
  8. Dr. Kajetan Blečić
  9. Dr. Karlo Pansini i suradnici (dr. Ivan Knežević, dr. Walter Rukavina i dr. Branko Žic)

 

1961.

  1. Vjekoslav Gržinić, kompozitor
  2. Slavko Šestak, glumac
  3. Prof. Ante Žunić, scenograf
  4. Orkestar Riječke opere
  5. Inž.arh. Igor Emili
  6. Jakov Smokvina, akademski slikar
  7. Prof.dr. Dušan Jakac
  8. Inž. Ferdo Kirigin

 

1960.

  1. Angelo Benetelli, glumac
  2. Miodrag Lončar, glumac
  3. Milan Pihler, operni solist
  4. Dorian Sokolić, scenarist
  5. Draga Stiplošek-Pregarac, glumica
  6. Anđelko Štimac, redatelj
  7. Zorka Wolf, operna solistica
  8. Dr. Boris Vižintin, za organizaciju izložbe “Jugoslavenska umjetnost danas”, Pariz

 

1959.

  1. Boris Papandopulo, dirigent
  2. Jana Puleva, solistica Riječke opere
  3. Veljko Maričić, glumac
  4. Zdenka Trajer, glumica
  5. Dušan Dobosavljević, glumac
  6. Dorian Sokolić, akademski slikar
  7. Vlado Potočnjak, slikar
  8. Školska zadruga “Novi život” iz Alana, Senj (za muzički odgoj)
  9. Vladimir Jurčenko, učitelj u Alanu, za kulturno prosvjetni rad

 

1958.

  1. Radničko sveučilište Rijeka
  2. Narodno sveučilište Senj
  3. Limena glazba “Trsat”
  4. RKUD “Fratelanza” Rijeka
  5. OKUD “Lisinski” Crikvenica
  6. Gradska biblioteka Rijeka
  7. Dr. Boris Vižintin

 

1957.

  1. Franjo Godec, solist Riječke opere
  2. Tamburaški i pjevački zbor osmogodišnje škole “Pećine”
  3. Vivijana Karlovac, đak Muzičke škole

 

1956.

  1. Pjevački zbor III. osmogodišnje škole “Pećine

 

1955.

  1. Ivan Matetić Ronjgov, kompozitor
  2. RKUD “Jedinstvo”, Rijeka
  3. Milan Pihler, solist Riječke opere
  4. Pionirski Pjevački zbor  IV. osmogodišnje škole
  5. Ante Farina, đak Muzičke škole (violina)