
U konobi Tarsa sinoć je održana 21. donatorska večer Udruge osoba s cerebralnom i dječjom paralizom Rijeka i i Županijske udruge osoba cerebralnom i dječjom paralizom.
Tradicionalno okupljanje bila je prilika pohvaliti članove udruge, koji su svojim umjetničkim izričajem, uz pomoć voditelja i asistenata, ostvarili zapažene rezultate.
Na druženju se okupilo sedamdesetak najaktivnijih članova iz obje udruge, uključujući osobe s invaliditetom, članove njihovih obitelji, osobne asistente, djelatnike udruga na čelu s Predsjednikom Miljenkom Mišljenovićem te voditelje kreativnih radionica koje se redovito provode u svakodnevnom radu udruga (plesna, glazbena, dramska, jezična, psihološka, likovna).
Večer su uveličali profesionalni muzičari koji su pjesmom i živom glazbom doprinijeli veselom, opuštenom raspoloženju okupljenih , a poseban doprinos cjelokupnom događaju pružili su članovi glazbene radionice udruge pod stručnim vodstvom prof. Valtera Veljaka uz pratnju njegove obitelji.
Večeri su se odazvali i predstavnici Grada Rijeke – zamjenik riječkog gradonačelnika Goran Palčevski, pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo, socijalnu zaštitu i unapređenje kvalitete života Karla Mušković, voditelj projekta „Rijeka – Zdravi grad“ Jadran Mandekić, Vinko Štimac iz Upravnog odjela za socijalnu politiku i mlade PGŽ te članica upravnog odjela Plodine Mirjana Palada Goran.
Cilj Udruge osoba s cerebralnom i dječjom paralizom Rijeka je unaprjeđenje kvalitete života osoba s cerebralnom paralizom i njihovih obitelji, a s tim ciljem provodi velik broj aktivnosti. Uz druge nastupe, članovi udruge sve što znaju i mogu svake godine pokazuju na daskama Hrvatskog kulturnog doma na Sušaku, gdje se povodom Svjetskog dana osoba s invaliditetom održava Festival stvaralaštva i postignuća djece s teškoćama u razvoju i osoba s invaliditetom.