U Gradskoj vijećnici započeo je dvodnevni trening na temu „Sigurnost i zaštita djece i mladih na internetu“ namijenjen stručnjacima iz područja socijalne skrbi, obrazovanja i zdravstva.

Uzimajući u obzir činjenicu da djeca i mladi odrastaju u virtualnom okruženju, a da su time izloženi i brojnim rizicima, neophodno je unaprijediti znanja i vještina stručnjaka u ovom području kako bi mogli pružiti adekvatnu pomoć i podršku, ali i kreirati i provoditi kvalitetne prevencijske programe.

Trening je usmjeren na izazove modernih tehnologija, elektroničko nasilje, mogućnosti korištenja modernih tehnologija u radu s ciljnom skupinom te direktan tretmanski rad s djecom i mladima, temeljeno na najsuvremenijim znanstvenim istraživanjima i iskustvima iz prakse. Trening uključuje aktualne teme poput koristi i rizika modernih tehnologija,  prijetnji i prilika na društvenim mrežama, identificiranja potencijalnih rizičnih skupina djece u virtualnoj komunikaciji, kao i mogućnosti rada s djecom i mladima u online okruženju.

Trening je usmjeren na izazove modernih tehnologija i elektroničko nasilje

Trening je usmjeren na izazove modernih tehnologija i elektroničko nasilje

Edukacija se provodi se u sklopu projekta „Upoznajmo i prepoznajmo e-nasilje – program prevencije elektroničkog nasilja“ te projekta „Rijeka – Zdravi grad“, a trening za trenere „Sigurnost i zaštita djece i mladih na internetu“ organiziran je u suradnji s Gradom Rijekom.

Nositelj projekta „Upoznajmo i prepoznajmo e-nasilje – program prevencije elektroničkog nasilja“ je Centar za nestalu i zlostavljanu djecu, a projekt se provodi u partnerstvu s Nastavnim zavodom za javno zdravstvo Primorsko – goranske županije i Centrom za pružanje usluga u zajednici „Izvor“ Selce te u suradnji sa Studijskim centrom socijalnog rada Pravnog fakulteta u Zagrebu.