U ponedjeljak, 6. studenog 2023. godine, u 17.00 sati, u RiHubu, Ivana Grohovca 1a, održat će se svečano predstavljanje timova 15. generacije korisnika Startup inkubatora Rijeka koji započinju s procesom inkubacije.
Novu, 15. generaciju Startup inkubatora Rijeka čini 19 timova. Oni će ukratko predstaviti svoje poslovne ideje koje će tijekom inkubacije razvijati uz besplatnu podršku u vidu edukacija, praktičnih radionica, mentorstva i savjeta stručnjaka, prostora za rad i prateće infrastrukture te uz ostale oblike pomoći koji su im na raspolaganju u okviru Startup inkubatora Rijeka.
Timove 15. generacije Startup inkubatora Rijeka pozdravit će gradonačelnik Rijeke Marko Filipović te korisnice prethodne,14. generacije i to Ivona Nikolajević – tim ‘Japanski Ofuro Spa’, Maja Kinkela Devčić – tim ‘OLeaf’ te Ana Agneza Širić i Nika Maršić iz tima ‘Annika’, pobjedničkog tima 14. generacije Startup inkubatora Rijeka.
Predstavljanju će prisustvovati i Jana Sertić, pročelnica Upravnog odjela za gospodarstvo, razvoj, ekologiju i europske projekte Grada Rijeke u okviru kojeg djeluje Startup inkubator te mentori, članovi Programskog vijeća i bivši korisnici Startup inkubatora Rijeka.
Podsjetimo, Javni poziv za novi inkubacijski ciklus trajao je od 5. rujna do 13. listopada 2023. godine. Na poziv je pristiglo ukupno 38 prijava, od kojih je Programsko vijeće inkubatora odabralo i odobrilo ulaz za 19 novih ideja s najvećim poduzetničkim potencijalom.
Startup Inkubator Rijeka pokrenut je 2013. godine i do danas je njegove usluge koristilo ukupno 549 korisnika podijeljenih u 234 tima. Održane su 432 edukacije i 1.320 konzultacija, a mentorska mreža Startup inkubatora Rijeka danas broji 59 stručnjaka. Od 2019. do danas Grad Rijeka je najboljim timovima Startup inkubatora dodijelio ukupno 118.000 eura za daljnji razvoj poslovne ideje i prve poduzetničke korake u vlastitom novoosnovanom poslovnom subjektu na području grada Rijeke.
Suradnica za odnose s medijima
Gordana Brkić Žagar