Osnovni cilj projekta je funkcioniranje jednog punkta koji će kroz stručni tim  i mrežu educiranih volontera poboljšati ukupnu  kvalitetu življenja građana oboljelih od hepatitisa i HIV-a i njihovih obitelji te ostvarivanje sektorske i međusektorske suradnje u zemlji i inozemstvu.

Ovim projektom radi se na pružanju pomoć korisnicima u dobivanju relevantne psiho-socijalne potpore te stručnih medicinskih  savjeta i obrade vezano uz hepatitis i HIV te pomoć u  usvajanju zdravog načina života; motivaciji pozitivno testiranih na daljnju liječničku obradu i liječenje; doprinosu većoj senzibilizaciji zajednice za oboljele i smanjenje stigmatizacije oboljelih; uspostavi i razvijanju suradnje sa zdravstvenim institucijama i srodnim udrugama te razvoju infrastrukturnih i stručnih kapaciteta Udruge.

 

Utorak, 12. svibnja 2026.

Dan sestrinstva: Osnažene medicinske sestre i tehničari spašavaju živote

Povodom obilježavanja Dana sestrinstva, koji se tradicionalno obilježava 12. svibnja, Katedra za sestrinstvo Fakulteta zdravstvenih studija Sveučilišta u Rijeci u Gradskoj vijećnici Grada Rijeke organizirala je prigodnu znanstvenu tribinu s ciljem isticanja važnosti i doprinosa medicinskih sestara i tehničara zdravstvenom sustavu i lokalnoj zajednici.

Više informacija

Ponedjeljak, 4. svibnja 2026.

Proslavljeno stoljeće javnozdravstvene skrbi na Sušaku

Ispred južnog ulaza u zgradu poznatu kao „sušački dispanzer“ u Kumičićevoj ulici svečano je obilježena velika obljetnica – 100 godina javnozdravstvene skrbi na Sušaku. Svečanost, posvećena stoljeću brige za zdravlje građana Rijeke i Primorsko-goranske županije, okupila je brojne uzvanike i zdravstvene djelatnike, među kojima i gradonačelnicu Rijeke Ivu Rinčić.

Više informacija