Osnovni cilj projekta je funkcioniranje jednog punkta koji će kroz stručni tim i mrežu educiranih volontera poboljšati ukupnu kvalitetu življenja građana oboljelih od hepatitisa i HIV-a i njihovih obitelji te ostvarivanje sektorske i međusektorske suradnje u zemlji i inozemstvu.
Ovim projektom radi se na pružanju pomoć korisnicima u dobivanju relevantne psiho-socijalne potpore te stručnih medicinskih savjeta i obrade vezano uz hepatitis i HIV te pomoć u usvajanju zdravog načina života; motivaciji pozitivno testiranih na daljnju liječničku obradu i liječenje; doprinosu većoj senzibilizaciji zajednice za oboljele i smanjenje stigmatizacije oboljelih; uspostavi i razvijanju suradnje sa zdravstvenim institucijama i srodnim udrugama te razvoju infrastrukturnih i stručnih kapaciteta Udruge.
Četvrtak, 21. svibnja 2026.
Povodom Dana zdravih gradova, studentima prve godine fizioterapije na Fakultetu zdravstvenih studija u Rijeci predstavljen je projekt „Rijeka – Zdravi grad“ Grada Rijeke te je održana radionica planiranja aktivnosti usmjerenih na unapređenje zdravlja u zajednici.
Više informacija
Srijeda, 20. svibnja 2026.
U Nastavnom zavodu za javno zdravstvo Primorsko-goranske županije predstavljen je program obilježavanja Dana plavog irisa u PGŽ-u, posvećen podizanju svijesti o prevenciji raka debelog crijeva te pružanja podrške osobama koje žive sa stomom.
Više informacija
Utorak, 12. svibnja 2026.
Povodom obilježavanja Dana sestrinstva, koji se tradicionalno obilježava 12. svibnja, Katedra za sestrinstvo Fakulteta zdravstvenih studija Sveučilišta u Rijeci u Gradskoj vijećnici Grada Rijeke organizirala je prigodnu znanstvenu tribinu s ciljem isticanja važnosti i doprinosa medicinskih sestara i tehničara zdravstvenom sustavu i lokalnoj zajednici.
Više informacija
Ponedjeljak, 4. svibnja 2026.
Ispred južnog ulaza u zgradu poznatu kao „sušački dispanzer“ u Kumičićevoj ulici svečano je obilježena velika obljetnica – 100 godina javnozdravstvene skrbi na Sušaku. Svečanost, posvećena stoljeću brige za zdravlje građana Rijeke i Primorsko-goranske županije, okupila je brojne uzvanike i zdravstvene djelatnike, među kojima i gradonačelnicu Rijeke Ivu Rinčić.
Više informacija
Nedjelja, 19. travnja 2026.
Nastavni zavod za javno zdravstvo Primorsko-goranske županije i Klinički bolnički centar Rijeka obilježili su Svjetski dan glasa javnozdravstvenom akcijom na Korzu te nizom stručnih predavanja održanih u Gradskoj vijećnici Grada Rijeke.
Više informacija