Centri za mlade – savjetovališta otvorenih vrata, djeluju pri Nastavnom zavodu za javno zdravstvo PGŽ.
Bez uputnice i dugog čekanja mladi mogu dobiti savjete i usluge liječnika specijalista školske medicine, više medicinske sestre, psihologa, a na lokalitetu Zamet i ginekologa.
Pri Centru djeluje i ambulanta za prevenciju gojaznosti i poremećaje hranjenja.
Više saznajte na internetskim stranicama Nastavnog zavoda za javno zdravstvo PGŽ.
Petak, 22. svibnja 2026.
Riječki maturanti danas slave posljednji dan nastave i kraj srednjoškolskog poglavalja. Kako bi proslava bila još veselija i sigurnija, Grad Rijeka u suradnji sa Savjetom mladih Grada Rijeke na Kontu organizirao zabavu uz DJ Franka. Inicijativom dvojice maturanata, točno u podne i 19 minuta Kont je utihuo, odajući počast tragično preminulom maturantu iz Drniša.
Više informacija
Četvrtak, 21. svibnja 2026.
Povodom Dana zdravih gradova, studentima prve godine fizioterapije na Fakultetu zdravstvenih studija u Rijeci predstavljen je projekt „Rijeka – Zdravi grad“ Grada Rijeke te je održana radionica planiranja aktivnosti usmjerenih na unapređenje zdravlja u zajednici.
Više informacija
Srijeda, 20. svibnja 2026.
U Nastavnom zavodu za javno zdravstvo Primorsko-goranske županije predstavljen je program obilježavanja Dana plavog irisa u PGŽ-u, posvećen podizanju svijesti o prevenciji raka debelog crijeva te pružanja podrške osobama koje žive sa stomom.
Više informacija
Utorak, 12. svibnja 2026.
Povodom obilježavanja Dana sestrinstva, koji se tradicionalno obilježava 12. svibnja, Katedra za sestrinstvo Fakulteta zdravstvenih studija Sveučilišta u Rijeci u Gradskoj vijećnici Grada Rijeke organizirala je prigodnu znanstvenu tribinu s ciljem isticanja važnosti i doprinosa medicinskih sestara i tehničara zdravstvenom sustavu i lokalnoj zajednici.
Više informacija
Ponedjeljak, 4. svibnja 2026.
Ispred južnog ulaza u zgradu poznatu kao „sušački dispanzer“ u Kumičićevoj ulici svečano je obilježena velika obljetnica – 100 godina javnozdravstvene skrbi na Sušaku. Svečanost, posvećena stoljeću brige za zdravlje građana Rijeke i Primorsko-goranske županije, okupila je brojne uzvanike i zdravstvene djelatnike, među kojima i gradonačelnicu Rijeke Ivu Rinčić.
Više informacija