KBC Rijeka, Klinika za ginekologiju i porodništvo kontinuirano od 1995. godine organizira tečajeve psihofizičke pripreme trudnica za porod.

Cilj tečaja je upoznati buduće majke (i njihove partnere) sa činom poroda, te načinima na koji mogu doprinijeti da se porod lakše i brže završi. Tečaj podrazumijeva teorijska predavanja i vježbe u ukupnom trajanju od 24 sata kroz devet dana. Teme predavanja, odnosno vježbi su trudnoća i normalan porod, prehrana u trudnoći, fizička aktivnost i tjelesno vježbanje u trudnoći, priprema za porod, četiri porodna doba, alternativni načini rađanja, vježbe disanja i tjelesne vježbe, psihološki i emocionalni aspekti tijekom trudnoće, porođaja i roditeljstva, zaštita majčinstva prema zakonskim propisima, psihomotorni razvoj dojenčeta, novorođenče i prehrana, patronažna sestra – uloga i zadaci u zaštiti trudnica, babinjača i novorođenčadi, praktična uputstva o prirodnoj prehrani novorođenčeta – dojenje, te obilazak rodilišta.

Tečaj se provodi tijekom cijele godine, jednom mjesečno izuzev ljetnih mjeseci u prostorijama Klinike.U njegovoj provedbi sudjeluju stručnjaci različitih profesija (liječnici, medicinske sestre, psiholozi i pravnici).

 

Utorak, 16. travanj 2024.

Javni poziv za prijavu kandidata za dodjelu godišnje nagrade „Bijelo srce Primorsko-goranske županije“ medicinskim sestrama/tehničarima PGŽ-a

Organizacijski odbor obilježavanja međunarodnog dana sestrinstva 2024. godine objavljuje Javni poziv za prijavu kandidata za dodjelu godišnje nagrade „Bijelo srce Primorsko-goranske županije“ medicinskim sestrama/tehničarima PGŽ-a za izniman doprinos razvoju sestrinstva i očuvanju temeljnim moralnih vrijednosti i dužnosti medicinskih sestara/tehničara u skladu s Etičkim kodeksom medicinskih sestara/tehničara.

Više informacija

Srijeda, 10. travanj 2024.

Obilježavanje Svjetskog dana Parkinsonove bolesti predstavljanjem knjige i javno-zdravstvenom akcijom

Povodom Svjetskog dana Parkinsonove bolesti, Klinika za neurologiju KBC-a Rijeka, Katedra za neurologiju Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci i riječka podružnica Udruge “Parkinson i mi“, 10. i 11. travnja priredili su niz aktivnosti s ciljem senzibiliziranja javnosti o važnosti prevencije, ranog prepoznavanja i liječenja Parkinsonove bolesti.

Više informacija