Tribinom o poboljšanju zdravlja majki, beba i vrtićaraca obilježen Svjetski dan zdravlja
Javnom tribinom „Zdravi početak – budućnost puna nade“ održanom u Gradskoj vijećnici Grada Rijeke obilježen je Svjetski dan zdravlja.
Javnom tribinom „Zdravi početak – budućnost puna nade“ održanom u Gradskoj vijećnici Grada Rijeke obilježen je Svjetski dan zdravlja.
U bolnici za ženu i dijete postavljeni su interaktivni paneli za potpomognutu komunikaciju u bolnici za ženu i dijete u sklopu KBC-a Rijeka na Sušaku. Paneli su dio programa „I ja želim reći gdje me boli“, financiranog od strane Ministarstva zdravstva, a kojeg provodi Udruga za skrb autističnih osoba Rijeka u suradnji s KBC-om Rijeka.
U utorak, 8. travnja u 10 sati, u Gradskoj vijećnici Grada Rijeke, Korzo 16, održat će se javna tribina povodom Svjetskog dana zdravlja, s temom „Zdravi početak – budućnost puna nade“.
U Rijeci je proteklog vikenda održan je 3. nacionalni simpozij onkoloških udruga, ovog puta s fokusom na ulogu udruga u implementaciji Nacionalnog programa protiv raka do 2030. godine.
U srijedu, 9. travnja u Vijećnici Grada Rijeke, Korzo 16, s početkom u 13 sati, održat će se Stručni skup pod nazivom „Moj put u svijet rada – osobe s invaliditetom od škole do posla“.
Bliže se kraju radovi na uređenju Centra za pružanje usluga u zajednici Tić, gradske ustanove koja pruža psihosocijalnu pomoć djeci i mladima te njihovim obiteljima.
Puštanjem plavih balona, točno u podne na Korzu, kao i brojnim drugih aktivnostima tijekom cijelog tjedna, u Rijeci se tradicionalno obilježava 2. travnja, Svjetski dan svjesnosti o autizmu.
Udruga žena oboljelih od endometrioze Ja sam 1 od 10 nastavlja podizati svijest o endometriozi i nakon ožujka kada je Dan podizanja svijesti o endometriozi u Republici Hrvatskoj održavanjem javnozdravstvene akcije u Rijeci na Korzu (kod trgovine Zara) od 10:00 – 13:00 sati.
Na Sveučilišnom kampusu održana je panel-rasprava pod nazivom „Novo poglavlje u Age-Friendly University Global Network: Izazovi i mogućnosti“.
Dana 6. ožujka 1965. godine s radom je počeo Dom penzionera, danas Dom za starije osobe „Kantrida“, koji je svečano obilježio 60 godina rada.