Započela manifestacija Hrvatska volontira
Hrvatski centar za razvoj volonterstva i volonterski centri diljem Hrvatske, među kojima i riječki volonterski centar, od 22. do 25. svibnja organiziraju 14. nacionalnu kampanju „Hrvatska volontira”.
Hrvatski centar za razvoj volonterstva i volonterski centri diljem Hrvatske, među kojima i riječki volonterski centar, od 22. do 25. svibnja organiziraju 14. nacionalnu kampanju „Hrvatska volontira”.
Predstavnici Grada Rijeke sudjelovali su na 30. Motovunskoj ljetnoj školi unapređenja zdravlja koja se održavala u Puli, Poreču i Labinu, u okviru Hrvatske mreže zdravih gradova.
Obilježavanja Dana zdravih gradova započelo je u ponedjeljak, 20. svibnja prezentacijom projekta „Rijeka – Zdravi grad“ studentima prve godine fizioterapije na Fakultetu zdravstvenih studija u Rijeci.
Na stranicama E-konzultacija Grada Rijeke otvoreno je savjetovanje sa zainteresiranom javnošću o Nacrtu prijedloga Godišnjeg plana razvoja sustava civilne zaštite na području grada Rijeke s financijskim učincima za trogodišnje razdoblje.
Povodom obilježavanja 125. godina Dobrovoljnog vatrogasnog društva „Sušak“ na Korzu su održane pokazne vatrogasne vježbe za građane kao i natjecanje podmladka.
U subotu, 11. svibnja 2024. održano je osposobljavanje i uvježbavanje pripadnika civilne zaštite opće namjene i pripadnika civilne zaštite za spašavanje iz ruševina Grada Rijeke.
Gradsko društvo Crvenog križa Rijeka u suradnji s Tehničkim fakultetom organiziraju akciju darivanja krvi u srijedu, 15. svibnja 2024. godine u vremenu od 9:00 do 13:00 sati u prostorijama Tehničkog fakulteta Rijeka, Vukovarska ulica 58.
Grad Rijeka prva je jedinica lokalne samouprave u Hrvatskoj koja uvodi program Zdravstvenog odgoja i obrazovanja u svoje osnovne škole po modelu višestruko nagrađivane izvannastavne aktivnosti Građanski odgoj i obrazovanje. Glavni cilj programa, koji će se provoditi s učenicima od 5. do 8. razreda, je razvoj zdravstvene pismenosti djece i mladih kroz cjelovit pristup učenju o svim aspektima zdravlja.
Projekt „Rijeka – Zdravi grad“ Grada Rijeke predstavljen je na online okruglom stolu „Zdravlje u svim gradskim politikama – pet iskustava iz koncepta ‘Zdravi grad’“, u organizaciji „Zdravog grada Novi Sad“.
U sklopu obilježavanja Međunarodnog dana sestrinstva u foajeu HNK Ivana pl. Zajca po prvi put su u Primorsko-goranskoj županiji dodijeljene nagrade „Bijelo srce“ iznimnim medicinskim sestrama i tehničarima.