Aktivno sudjelovanje mladih u društvu podrazumijeva sve one aktivnosti na različitim područjima svakodnevnog života koje doprinose društvenoj integraciji mladih.

Mlade je potrebno stalno osnaživati za ljudska prava i za demokratsko građanstvo, što je u Europi prepoznato i potiče se kroz tzv. aktivno građanstvo. Grad Rijeka nizom projekta nastoji osnažiti aktivno sudjelovanje mladih u demokratskom društvu.

 

Petak, 8. svibnja 2026.

Dan Europe u Rijeci obilježen tribinom o vršnjačkom nasilju i premijerom predstave „Ovo bi mogao biti moj razred“

Dan Europe u Rijeci obilježen tribinom o vršnjačkom nasilju i premijerom predstave „Ovo bi mogao biti moj razred“. Obrativši se mladima, koji su prisustvovali tribini, gradonačelnica Rinčić poručila je kako vjeruje da se takvim javnim dijalogom, u kojem sudjeluju i stručnjaci, predstavnici civilnog društva i javne uprave te mladi, može stvoriti otpornije društvo, društvo u kojem će mladi biti saslušani, zaštićeni i potaknuti da otvoreno govore o problemima s kojima se suočavaju.

Više informacija

Petak, 20. ožujka 2026.

Gradonačelnica Rinčić ugostila učenike VII. gimnazije iz Zagreba

Gradonačelnica Iva Rinčić primila je učenike VII. gimnazije iz Zagreba koji pohađaju izvannastavnu aktivnost iz građanskog odgoja i obrazovanja. U pratnji profesorica Ane Šiljeg Gilja i Tihane Arbanas, učenici su posjetili Grad Rijeku kako bi se upoznali s radom gradske uprave i primjerima dobre prakse u uključivanju mladih u društveni život.

Više informacija