U najvišem stupnju ligaških natjecanja Republike Hrvatske zastupljeni su klubovi našeg grada u gotovo svim kolektivnim sportovima.

Klubovi

  • Hrvatski nogometni klub “Rijeka”, osnovan 29. srpnja 1946. kao FD “Kvarner” (S.C.F. “Quarnero”), najveće je uspjehe postigao u Kupu – pobjednik 1978., 1979., 2005., 2006. i 2014., te finalist 1987. i 1994., pobjednik Superkupa 2014., pa se i natjecao na europskoj sceni u Euroligi, Kupu kupova i Kupu UEFA; Ženski nogometni klub “Rijeka” (ex Jack Pot); Hrvatski nogometni klub “Orijent 1919”;
  • Vaterpolski klub “Primorje Erste banka”, prvak 1938., 2014. i 2015., pobjednik Kupa 1979., 1995., 2013., 2014. i 2015., trostruki pobjednici Jadranske lige, u Kupu kupova Europe drugi 1976., treći 1980. i polufinalisti 1996., u Euroligi treći 2004. i 2014., a drugi 2012. i 2015.; Ženski vaterpolski klub “Primorje”, prvakinje države 2007. i osvajačice Kupa 2006. i 2010.;
  • Rukometni klub “Zamet”, viceprvak 1992. – nastupio u Kupu prvaka Europe, nasljednik nekadašnjeg prvoligaša RK “Kvarner”; Ženski rukometni klub “Zamet” – nastupio u Kupu gradova Europe; Rukometni klub “Orijent-Presoflex” (žene);
  • Muški odbojkaški klub “Rijeka” (ranije OK “Kvarner”, viceprvak 1970.); Hrvatski akademski odbojkaški klub “Rijeka” (ex ŽOK), prvakinje 1973., 1974., 1999., 2000., 2007., 2008., 2009., 2010., 2011., 2012. i 2013., pobjednice Kupa 1973., 1975., 1991., 1999., 2000., 2001., 2005., 2006., 2007., 2008., 2009. i 2012., nastupale u Ligi prvaka, Kupu kupova Europe i CEV kupu, pobjednice Interlige 2009. i treće 2010.;
  • Košarkaški klub “Kvarner 2010” (ranije KK “Croatia Line”), nastupao u Kupu Radivoja Koraća; Košarkaški klub “Kantrida” (prestao djelovati), Ženski košarkaški klub “Rijeka”, Ženski košarkaški klub “Kvarner” (ex Pleter);
  • Kuglački klub “Rijeka”, višestruke prvakinje države 1979., 1980., 1981., 1982., 1983., 1985., 1986., 1993., 1996., 1997., 1999., 2001. i 2002., pobjednice Svjetskog kupa 1985., druge 1980., 1982., 2001. i 2002., treće 1986., 1997. i 1999., u Europskom kupu prve 1998. i tri puta druge; Kuglački klub “Mlaka”, prvakinje države 2012., 2015. i 2016., osvajačice Kupa 2012. i 2013., u Svjetskom kupu treće 2015. i 2016., u Ligi prvaka treće 2015. i 2016., u Europskom kupu druge 2010. i 2013., treće 2009. i 2014.; Kuglački klub “Kvarner”, pobjednik Europskog kupa 1987. (prestao djelovati), Muški kuglački klub “Rijeka” (ranije KK “Adrianeon”), treći u Europskom kupu 2004.;
  • Boćarski klub “Vargon” (ex Rikard Benčić), prvak države 1999., 2001., 2007., 2014. i 2015., osvajači Kupa 1996., 1998. i 2000., u Kupu europskih prvaka treći 2008. i drugi 2013.; Ženski boćarski klub “Pašac”;
  • Streljački klub “Lokomotiva”, višestruke prvakinje države (zračna puška);
  • Teniski klub “Kvarner”;
  • Šahovski klub “Liburnija”, prvaci Hrvatske u muškoj i ženskoj konkurenciji; Šahovski klub “Lucija” (više ne postoji); Šahovski klub “Rijeka”; Šahovski klub “Draga”;
  • Stolnoteniski športski klub “Srdoči”; Stolnoteniski klub “Kvarner”.
  • Najznačajniji predstavnici “pojedinačnih” sportova u našem gradu su Plivački klub “Primorje”, čiji je prethodnik HŠK “Victoria” osnovan 1908. godine, Veslački klub “Jadran”, osnovan 1922., Atletski klub “Kvarner”, Boksački klub “Rijeka”, Klub dizača utega “Kvarner”, Gimnastički klub “Rijeka”, Judo klub “Rijeka”, Karate klub “RI Croatia”, Kickboxing klub “Sušak”, Klub sinkroniziranog plivanja “Primorje Aqua Maris”, Ski klub “Rijeka”, Streličarski klub “Rijeka” i drugi.

Sportaši

I u novije vrijeme mnogi su se riječki sportaši uspeli na sportske vrhunce, potvrđujući vrijednu tradiciju gradskog sporta odličjima osvojenim na olimpijskim igrama, svjetskim i europskim prvenstvima i kupovima, mediteranskim igrama i univerzijadama. Evo imena nekih od njih:

  • atletičari Miljenko Rak (bronca na MI 1971.), Luciano Sušanj (zlato na dvoranskom EP 1973. i 1974. i zlato na EP 1974.), Silvija Babić (bronca na MI 1993.), Vera Begić (bronca na MI 2005., bronca na zimskom EK 2009. i srebro na MI 2009.), Nedžad Mulabegović (bronca na MI 2009.), Sara Kolak (bronca na EP 2016. i zlato na OI 2016.);
  • boćari Marino Poniš (bronca na SP 1978.), Vlado Obrić (bronca na SP 1978. i dvije bronce na SP 1979.), Dinko Beaković (zlato na SP 1993. i 1997.), Nives Mladenić (zlato na SP 2000., bronca na SP 2004., bronca na SP 2006., dvije bronce na SP 2010., zlato i srebro na EP 2011., zlato i srebro na SP 2014.), Ljubomira Čargonja (zlato na SP 2000.), Sandro Gulja (srebro na SP 1999., srebro i bronca na EP 2001., srebro na MI 2001., srebro i bronca na EP 2002., zlato na SP 2003., dvostruko srebro na EP 2004.), Sebastian Mrvčić (bronca na EP 2008. i srebro na SP 2009.); Leo Brnić (zlato i bronca na EP 2012., zlato i bronca na SP 2013., zlato na MI 2013., dvije bronce na EP 2014.), Roland Marčelja (srebro i bronca na SP 2007., EP 2008., SP 2009. i EP 2010., bronca na SP 2011., bronca na EP 2012., bronca na EP 2014.), Goran Percan (bronca na SP 2013.), Ante Grančić (dva srebra na SP 2015.);
  • boksač Mario Šivolija Jelica (srebro na EP 2004. i SP 2005., bronca na MI 2005.);
  • dizači utega Ivan Helman (veteranski prvak svijeta), Leopold Herenčić (srebro na MI 1971.);
  • jedriličari Anton Grego (zlato na EP 1966.), Simo Nikolić (zlato na EP 1966., srebra na EP 1964. i 1968, bronca na SP 1967.), Darko Hajdinjak (bronca na IMS SP 2004.), Marin Lovrović (srebro na EP 2005.);
  • judaši Sandra Uršičić i Zoran Grba (bronca u paru – Ju No kate na EP 2013.);
  • karatisti Petra Naranđa (srebro na EP 2003., zlato na EP 2005. i srebro na MI 2005.), Alen Zamlić (bronca na SP 2004., ekipna bronca na EP 2005. i srebro na EP 2007.), Goran Lučin (bronca na EP 2005. i ekipna bronca na EP 2011.), Ema Aničić (bronca na SP 2008.), Petra Volf (zlato na EP 2009. i zlato na MI 2009.), Jelena Kovačević (zlato na EP 2009., srebro na MI 2009., srebro na EP 2010., bronca na SP 2010., srebro na EP 2011., srebro na SP 2012., zlato na EP 2012., srebro na Svjetskim igrama 2013., srebro na Europskim igrama 2015.), Azra Saleš (ekipna bronca na SP 2010.), Rene Pernuš (ekipna bronca na EP 2011.), Ivana Bebek (bronca na EP 2012.);
  • kickboksač  Igor Ivošević (zlato na SP 1995. i srebro na SP 1994. u savateu), Natalija Šimac (srebro na SP 2009., srebro na EP 2014.); Andrej Gudac (bronca na EP 2012.), Ana Znaor (srebro na SP 2005., bronca na SP 2007., srebro na EP 2008., zlato na SP 2009., zlato i srebro na EP 2010., srebro i bronca na SP 2011., zlato na EP 2012., zlato na SP 2013., zlato na EP 2014., zlato na SP 2015., srebro na EP 2016.), Tibor Ileš (bronca na SP 2015.);
  • košarkaš Aramis Naglić (srebro na OI 1992.);
  • kuglač Mate Buneta (zlato na SP 1959), kuglačice Florijana Sobol (srebro na SP 1976. i 1978.), Biserka Perman (dvostruko zlato na SP 1982.; zlato na SP 1980., 1984., 1988., 1990., 1992.; zlato na SK 1993.; srebro na SP 1976., 1978., 1984., 1990., 1992. i 2009.; bronca na SP 1984., 1988., 1992.,1994., 1998., 2000., 2002. i dvije 2005.; srebro na SK 2005.), Nevenka Bartolović (dva zlata na SP 1992., dvostruka bronca na SP 1998., te bronca na SP 2002.), Elda Sinovčić (srebro na SP 1996. i zlato na SK 1999.), Sonja Mikac (zlato na SP 1992., bronca na SP 1994. i SP 1998.), Ljiljana Peroš (srebro na SP 2009., bronca na SP 2013. i zlato na SP 2015.), Snježana Kramar (srebro na SP 2009., zlato na pojedinačnom SP 2012. i bronca na SP 2013.), Marija Zver (bronce na SP 2000., 2002. i 2005., bronce na pojedinačnom SK 2000. i 2003., srebro na SP 2009. i zlato na SP 2015.), Nika Grubišić (bronca na SP 2013.), Ana Jambrović (zlato na SP 2015.), Ines Maričić (zlato na SP 2015., dva zlata i dva svjetska rekorda na pojedinačnom SP 2016.), Milana Pavlic (zlato na SP 2015.);
  • nogometaši Petar Radaković (4. mjesto na SP 1962.), Nenad Gračan (bronca na OI 1980.);
  • odbojkašice Vlasta Pesaressi, Majda Novak i Nada Zrilić (zlato na MI 1975.), Gordana Jurcan (srebro na EP 1995.), Ana Kaštelan i Marijana Ribičić (srebro na EP 1999.), Ana Grbac, Marina Miletić i Ivana Miloš (bronca na MI 2009.), Bernarda Brčić i Katarina Pilepić (bronca na MI 2013.);
  • padobranci Goran Ratkajec (srebro na SP 2004.), Goran Habschied (srebro na SP 2005.);
  • plivači Mihovil Dorčić (srebro i bronca na MI 1959.), Miloš Milošević (zlato na SP 1993., zlato na EP 1998. i svjetski rekord na 50 m delfin, zlato na EP 1999., bronca na SK 1999., srebro na EP 2002.), Marijan Kanjer (bronca na EP 1993.), Dorotea Bralić i Gabrijela Ujčić (bronca na MI 1993.), Alen Lončar (srebro na EP 1996.), Miroslav Vučetić (bronca na SK 1997.), Tomislav Karlo (srebro na EP 1999. i pobjednik SK 2001.), Krešimir Čač (srebro na SK 2000.), Marko Strahija (zlato na MI 2001., srebro na SP 2002., bronca na EP 2002.), Duje Draganja (srebro na OI 2004., bronca na SP 2004., srebro na SP 2005., zlato na SP 2006., srebro i bronca na EP 2006.); Sanja Jovanović (bronca na EP 2004., zlato uz svjetski rekord i srebro na EP 2007., zlato uz svjetski rekord i bronca na SP 2008., dva zlata i srebro na EP 2008., zlato uz svjetski rekord i srebro na EP 2009., zlato na EP 2010., dva srebra na EP 2012., zlato na MI 2013. i bronca na EP 2015.);
  • rukometaši Alvaro Načinović (bronca na OI 1988., zlato na OI 1996.), Rada Ciganović (zlato na MI 1993.), Valter Matošević (zlato na OI 1996.), Mladen Prskalo (zlato na MI 1997.), Renato Sulić i Mirza Džomba (zlato na OI 2004.), Nikola Blažičko (srebro na SP 2005. i srebro na MI 2005.), Sandra Stojković (bronca na MI 2005.), Mateo Hrvatin (srebro na SP 2009.), Ivan Stevanović i Krešimir Kozina (bronca na EP 2016.);
  • skijašica Ana Jelušić (2. i 3. u utrkama Svjetskog kupa 2007.);
  • sportski ribolovac Arsen Radinović (srebro ekipno na SP 2011., bronca ekipno na SP 2013.);
  • streljačica Snježana Pejčić (bronca na OI 2008., zlato i srebro na EP 2009., zlato na MI 2009., ekipno srebro na EP 2011., bronca u SK 2011., srebro na EP 2013., zlato u finalu SK 2014., srebro na EP 2015., bronca u finalu SK 2015., dva svjetska i jedan europski rekord 2015., srebro na EP 2016.);
  • šahist Josip Rukavina (srebro na šahovskoj olimpijadi 1972.);
  • vaterpolisti Zdravko Ćiro Kovačić (srebro na OI 1952. i 1956., bronca na EP 1950. i srebro na EP 1954.), Ivica Jobo Kurtini (srebro na OI 1952., bronca na EP 1950. i srebro na EP 1954.), Božo Grkinić (bronca na EP 1950.), Frane Nonković (srebro na EP 1962. i srebro na OI 1964.), Zoran Roje (srebro na EP 1977., bronca na SP 1978., srebro na OI 1980. i zlato na OI 1984.), Zoran Mustur (srebro na EP 1977., bronca na SP 1978., srebro na OI 1980.), Igor Hinić (srebro na OI 1996., srebra na EP 1999. i 2003., zlato na SP 2007., bronca na SP 2009., zlato na EP 2010., zlato na OI 2012.), Damir Glavan (srebro na OI 1996.), Damir Burić (srebro na EP 2003., zlato na SP 2007., bronce na SP 2009. i 2011., zlato na EP 2010., zlato na OI 2012., srebro na SP 2015. i srebro na OI 2016.), Nikola Franković i Danijel Premuš (srebro na EP 2003.), Samir Barać (srebro na EP 1999., bronca na EP 2003., zlato na SP 2007., bronca na SP 2009., zlato na EP 2010., bronca na SP 2011. i zlato na OI 2012.), Ivan Buljubašić (bronce na SP 2009. i 2011., zlato na EP 2010. i zlato na OI 2012.), Petar Muslim (bronce na SP 2009., 2011. i 2013., zlato na EP 2010., zlato na OI 2012., zlato na MI 2013., srebro na SP 2015.), Fran Paškvalin (bronca na SP 2011.), Paulo Obradović (bronce na SP 2009., 2011. i 2013., zlato na EP 2010., zlato na OI 2012. i zlato na MI 2013.), Sandro Sukno (bronce na SP 2009., 2011. i 2013., zlato na EP 2010., zlato na OI 2012., zlato na MI 2013., srebro na SP 2015. i srebro na OI 2016.),  Frane Vićan (srebro na EP 1999., bronca na EP 2003., zlato na SP 2007., zlato na EP 2010. i zlato na OI 2012.), Anđelo Šetka (bronca na SP 2013., zlato na MI 2013., srebro na SP 2015. i srebro na OI 2016.), Ivan Krapić (zlato na MI 2013. i srebro na OI 2016.);
  • veslač Frane Kazija (bronca na SP 1966.).

Mladi sportaši

Da se u našem gradu kvalitetno radi sa mlađim dobnim kategorijama, dokaz su vrhunski rezultati koje postižu mladi sportaši, kao npr.:

  • atletičarka Vera Begić (AK “Kvarner”), druga na juniorskom EP 2001., Arna Erega srebrna na EYOF-u 2005.; Sara Kolak brončana na juniorskom EP 2013., druga na U23 Europskom zimskom kupu 2014. i brončana na juniorskom SP 2014.;
  • boćar Josip Cuculić (BK “R. Benčić”), ekipno zlato i pojedinačno srebro na juniorskom SP 1995., srebro i bronca na juniorskom SP 2000., Dejan Cetina (BK “Drenova”), ekipno zlato na juniorskom SP 1995., Davor Fućak (BK “R.Benčić”), bronca u paru na juniorskom SP 1997., Zoran Cuculić (BK “Drenova”), brončani na juniorskom SP 1999., Zlatko Jugo (BK “Drenova”), zlato na juniorskom SP 2000., Joško Buterin srebrni u paru na juniorskom SP 2001., Sebastijan Mrvčić (BK “Benčić”), drugi na juniorskim SP 2002. i 2008., Leo Brnić (BK “Benčić Vargon”), srebrni na juniorskom SP 2006., 3. u paru na juniorskim SP 2007., srebro u paru na SP 2008., zlato pojedinačno i bronca u štafeti na juniorskom SP 2009., tri bronce na juniorskom SP 2010., zlato pojedinačno i bronca u štafeti na juniorskom SP 2012., bronca u paru na juniorskom SP 2013., zlato pojedinačno i zlato uz svjetski rekord u štafeti s Milićevićem na SP 2014., Goran Percan (BK “Benčić Vargon”), 3. u paru na SP 2007. i srebro u paru na juniorskom SP 2009., Marino Milićević (BK “Benčić Vargon”), zlatni pojedinačno i 2. u paru na juniorskom SP 2008., bronca u štafeti na juniorskom SP 2009., Bruno Kraljić (BK “Vargon”), bronce pojedinačno i u štafeti na juniorskom SP 2012. i dva zlata (brzinsko i štafeta) na juniorskom SP 2016., Mateo Načinović (BK “Vargon”), bronce pojedinačno i u štafeti na juniorskom SP 2015. i bronca u paru na juniorskom SP 2016., Dario Juričić (BK „Vargon“), bronca u paru na juniorskom SP 2016.;
  • boksač Mario Šivolija (BK “Rijeka”), brončani na juniorskom EP 1999., Matej Uremović (BK “Rijeka”), bronca na kadetskom EP 2013. i bronca na juniorskom EP 2015.;
  • karatist Alen Zamlić (KK “RI Croatia”), bronca na juniorskom EP 2000., Sanja Deroja (KK “RI Croatia”), bronca na juniorskom EP 2000., Adam Mešanović (KK “Delta”), treći u ekipi na juniorskom SP 2001., Petra Naranđa (KK “RI Croatia”), zlatna na juniorskom SP 2003., brončana ekipno na juniorskom EP 2004., srebrna na juniorskom EP 2005. i brončana na juniorskom SP 2005., Petra Volf (KK “RI Croatia”), brončana ekipno na juniorskom EP 2004., Goran Lučin (KK “RI Croatia”), 2. ekipno na juniorskim SP 2005., ekipna bronce na juniorskom EP 2006. i juniorskom SP 2007., Diana Saleš (KK “TAD Rijeka”), zlatna ekipno na juniorskom EP 2005., brončana na juniorskom SP 2005., brončana ekipno i pojedinačno na juniorskom EP 2006., Ivana Bebek (KK “RI Croatia”), zlatna ekipno na juniorskom EP 2005., brončana ekipno i srebrna pojedinačno na juniorskom EP 2006., Rene Pernuš (KK “Rijeka”), zlato na kadetskom EP 2005., bronca na kadetskom EP 2006., ekipno zlato na juniorskom EP 2008., Ema Aničić (KK “Zamet”), brončana ekipno na junorskom EP 2006., brončana ekipno na juniorskom SP 2007. i zlato ekipno na juniorskom EP 2008. i zlato na mlađe seniorskom EP 2009., Azra Saleš (KK “TAD Rijeka”), brončana ekipno na juniorskom SP 2007. i zlatna ekipno na juniorskom EP 2008., Danka Zorić (KK “RI Croatia”), bronca na juniorskom EP 2011., Nika Deša (KK “RI Croatia”), bronca na kadetskom EP 2013., Boran Berak (KK “TAD Rijeka”), zlato na juniorskom EP 2013., srebro na juniorskom EP 2014. i zlato na mlađe seniorskom EP 2015., Marina Barac (KK “Zamet”), bronca na kadetskom EP 2014. i srebro na mlađe seniorskom EP 2016., Aja Vukoja (KK “TAD Rijeka”), srebro na kadetskom EP 2015., Filip Barac (KK “Zamet”), srebro na mlađe seniorskom EP 2016., Sara Siddiqui (KK “Delta”), srebro na mlađe seniorskom EP 2016.;
  • kickboksač Igor Ivošević, zlato na juniorskom EP 1992., Andrej Gudac (KBK “Sušak”), zlato na kadetskom SP 2004., zlato na juniorskom SP 2006., zlato i srebro na juniorskom EP 2007., zlato na juniorskom SP 2008., zlato na juniorskom EP 2009., zlato na juniorskom SP 2010., Ivan Stojanović (KBK “Sušak”), srebro i bronca na juniorskom EP 2007., Davor Fibinger (KBK “Sušak”), bronca na juniorskom EP 2007., Marin Šušnjar (KBK “Sušak”), zlato na juniorskom EP 2009., Božena Vlajinić i Marin Spasojević (KBK “Sušak”), bronce na juniorskom EP 2009., Alvin Ališić (KBK “Kvarner”), bronca na juniorskom SP 2010., srebro na juniorskom SP 2012., Tibor Ileš (KBK “Sušak”), bronca na juniorskom SP 2010., zlato na juniorskom SP 2012., Luka Rakun (KBK “Sušak”), srebro na juniorskom SP 2010., Marko Stojanović (KBK “Sušak”), srebro na juniorskom SP 2012. i bronca na juniorskom EP 2013., Lorena Jurišić (KBK “Sušak”), zlato na kadetskom SP 2014., zlato na kadetskom EP 2015. i zlato na kadetskom SP 2016., Luka Tomljanović (KBK “Sušak”), zlato na mlađe kadetskom SP 2014., Kristian Benedetti (KBK “Sušak”), zlato na juniorskom EP 2015. i zlato na juniorskom SP 2016., Diana Halepović (KBK “Draga”), zlato na kadetskom EP 2015., Sara Pešut (KBK „Sušak“), zlato na kadetskom SP 2016.;
  • preponska jahačica Stella Zambelli (Konjički klub “Forza Fiume”), prva na Balkanijadi mladih jahača 2011.;
  • košarkaš Marijan Mance i Andrej Štimac (KK “Croatia Line”), zlato na juniorskom EP 1996., Domagoj Devčić (KK “Kantrida”), bronca na juniorskom SP 2000., Neven Ćuzela (KK “Rijeka”), srebro na juniorskom EP 2000., Dino Šamanić (KK “Jadran”), zlato na kadetskom EP 2010., Paolo Marinelli (KK “Kvarner 2010”), zlato na kadetskom EP 2011.;
  • kuglač Zoran Lovrić (KK “Mlaka”), pojedinačni svjetski kadetski prvak 1996., na istom prvenstvu drugi u paru i treći ekipno, srebrni ekipno na juniorskom SP 1999., Bojan Đukić (KK “Mlaka”), srebrni ekipno na juniorskom SP 1999. i 2001., Mihaela Barčan (KK “Mlaka”), treća u paru na juniorskom SK 2003., Nika Cvitković (KK “Mlaka”), zlatna ekipno sa svjetskim rekordom, zlatna pojedinačno i dvaput srebrna u sprintu i kombinaciji na juniorskom SP U18 2009., ekipna bronca na juniorskom U23 SP 2010. i bronca na pojedinačnom svjetskom kupu U18 2010., Maja Nanić (KK “Mlaka”), zlatna ekipno sa svjetskim rekordom na juniorskom U18 SP 2009., pojedinačna i ekipna bronca na juniorskom U23 SP 2010., Snježana Kramar (KK “Rijeka”), ekipna bronca na juniorskom U23 SP 2010., Matea Gašparović (KK “Mlaka”), tri bronce (sprint, tandem i ekipno) na juniorskom U18 SP 2011., Nikolina Pavlaković (KK “Mlaka”), ekipna bronca na juniorskom U18 SP 2011.; Tatjana Oštrina (KK “Rijeka”), dva zlata (tandem i mix tandem) na juniorskom U23 SP 2012., Milana Pavlic (KK “Mlaka”), ekipno zlato i bronca u sprintu na juniorskom U18 SP 2013. i ekipno srebro na juniorskom U23 SP 2016., Ana Jambrović (KK „Mlaka“), ekipno srebro na juniorskom U23 SP 2016., Iva Cindrić (KK „Mlaka“), ekipno srebro na juniorskom U23 SP 2016., Mirna Bosak (KK“Mlaka“), dva srebra (sprint i ekipno) na juniorskom U23 SP 2016.;
  • odbojkašice Ivana Miloš i Lucija Cigić (ŽOK “Rijeka”), zlatne na kadetskom EP 2003., Ana Grbac i Paola Došen (ŽOK “Rijaka”), srebrne na juniorskom EP 2006.;
  • plivač Marko Škunca (PK “Primorje”), srebrni u štafeti na juniorskom EP 2003., Dominik Straga (PK “Primorje”), dvije bronce na juniorskom EP 2006.;
  • rukometaši Josip Crnić i Ivan Pešić (RK “Zamet”), zlatni na kadetskom EP 2006., Dario Černeka, Krešimir Kozina i Damir Vučko (RK “Zamet”), zlatni na juniorskom SP U18 2009., Milan Buneta i Vlado Matanović (MRK “Kozala”), srebro na juniorskom U18 SP, Luka Mrakovčić (RK “Zamet”), srebro na juniorskom U18 SP; Halil Jaganjac i Tin Lučin (MRK “Kozala”), srebro na juniorskom U18 EP;
  • skijašica Ana Jelušić (SK “Platak”), srebrna na juniorskom SP 2003. i brončana na juniorskom SP 2005.; Ida Štimac (SK “Rijeka”), zlato na Trofeju Topolino 2014., William Vukelić (SK “Kvarner 2001”), srebro na Trofeju Topolino 2014.;
  • sportski ribolovac Ivan Borovac (zlato ekipno na U21 SP 2016.);
  • streličar Anđelo Šuvak (SK “Rijeka”), bronca ekipno na juniorskom dvoranskom SP 2014.;
  • Snježana Pejčić (Streljački klub “Lokomotiva”), brončana na juniorskom EP 2002., Arisa Šerifović (SK “Lokomotiva”), ekipna bronca na juniorskom EP 2011.;
  • šahist Ognjen Cvitan (svjetski omladinski prvak 1981.), Lara Stock (ŠK “Draga”), svjetska prvakinja do 10 godina 2002. i zlatna mlađa kadetkinja na EP 2004., Ivan Šarić (ŠK “Liburnija”), zlato na juniorskom SP 2008., Jadranko Plenča (ŠK “Liburnija”), zlato na mlađe juniorskom EP 2016. u ubrzanom šahu;
  • Robert Miletić (Taekwondo klub “Velebit”), treći na juniorskom EP 2003., Tamara Ivić (Taekwondo klub “Velebit”), druga na juniorskom EP 2005., Luka Slavuj (Taekwondo klub “Sušak”), srebrni na juniorskom EP 2007.;
  • tenisač Dino Marcan (TK “Pećine”), zlatni na ekipnom kadetskom EP 2007. i brončani u paru na juniorskom EP 2009.;
  • vaterpolisti “Primorja” Danijel Benić i Viktor Burburan, zlatni na juniorskom SP 1997., Danijel Kancijanić i Krešimir Zubčić, zlatni na juniorskom EP 1999. i srebrni na juniorskom SP 2001., Alen Brala, drugi na juniorskom EP 2005., Egon Jurišić, bronca na juniorskom SP 2007., Ivan Krapić bronca na juniorskom EP 2007. i zlato na juniorskom U20 EP 2009., Luka Pavlović, bronca na juniorskom U18 EP 2008. i zlato na juniorskom U18 EP 2009., Fran Čubranić, bronca na juniorskom U19 EP 2014., Lovro Paparić, zlato na juniorskom U18 SP 2016.;
  • veslači Aljoša Bratić, Marko Čekada i Marin Perinić (VK “Jadran”) – srebro na juniorskom SP 1995., Marin Bogdan (VK “Jadran”), bronca na SP za starije juniore 2008.