Otvoren 22. Tjedan mozga u Rijeci
Na Medicinskom fakultetu je otvoren 22. Tjedan mozga u Rijeci, koji se od 13. do 19. ožujka održava pod sloganom „Nije sve tako crno“.
Grad Rijeka je u suradnji s brojnim partnerima izdao niz edukativnih brošura o zdravlju te publicirao rezultate niza istraživanja s ciljem unaprjeđenja zdravlja Riječana.
Grad Rijeka u suradnji sa stručnjacima, priprema za građane brošure i letke kojima nastoji najmlađe potaknuti na ponašanja koja zdravlju koriste (npr. pravilnu prehranu, pravilno izlaganje suncu) ili pomoći roditeljima pri suočavanju sa zdravstvenim teškoćama ili izazovima kod djeteta (npr. probavne teškoće, povišena tjelesna temperatura).
Za stariju populaciju pripremljeni su leci kojima ih se informira o određenim dostupnim zdravstvenim uslugama.
Na Medicinskom fakultetu je otvoren 22. Tjedan mozga u Rijeci, koji se od 13. do 19. ožujka održava pod sloganom „Nije sve tako crno“.
U organizaciji Zavoda za endokrinologiju, dijabetes i bolesti metabolizma KBC-a Rijeka i uz podršku Klinike za pedijatriju KBC-a Rijeka, danas se u Mramornoj dvorani Pomorskog i povijesnog muzeja Hrvatskog primorja Rijeka održava znanstveno-stručni skup pod nazivom “Umjetna inteligencija u liječenju šećerne bolesti tipa 1”.
Udruga Terra organizirala je za mlađu publiku, u Gradskoj vijećnici Grada Rijeke javnu tribinu pod nazivom ”Hepatitis C i HIV – stigma kao simptom kojeg ne bi trebalo biti”, s ciljem povećanju svjesnosti i senzibilnosti javnosti o hepatitisu C i AIDS-u.
U Kristalnoj dvorani hotela Kvarner u Opatiji svečanom akademijom je obilježeno 65 godina rada specijalne bolnice Thalassotherapije Opatija.
Postignut je dogovor Grada i KBC-a u korist pacijenata, kojom se smanjuje cijena parkiranja na području KBC-a Rijeka te ukida naplata parkinga u krugu Dječje bolnice Kantrida, a ujedno su najavljeni i drugi projekti Grada Rijeke za olakšavanje svakodnevnog života bolesnika.